Sari la conținut

Sari la conținut

- - - - -

Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***356***

207 raspunsuri la acest subiect

Ilinca_M.

Ilinca_M.

Membru de baza

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.927 mesaje

Postat 27 octombrie 2011 - 16:24

Helo!
Intru si io sa scap de indatoriri putin[:D]. Azi si maine nu merg la scoala ca e aici o Conferinta internationala de filosofie (cum a fost si anul trecut) si particip. M-am scremut si am scos si io lucrarica mea, ca pana alaltaieri n-am avut decat titul:)))(pe ala a trebuit sa-l declaram de cand ne-am inscris). Am lasat totul pe ultima suta de m dar bine-a fi, sper. Azi a deschis conferinta decanul facultatii de jurnalism de la Sibiu care imi e si prof la doctorat, foarte mult mi-a placut! Si lui Andrei, ca si el a chiulit de la lucru sa vina la conferinta, era curios ca mi-am tot laudat profii dar acum s-a convins si el ca nu degeaba[pk] Chiar a pus si el o intrebare la final, hihi, nici nu cred ca s-a prins careva ca e outsider:)))
Floric, ia lista aia de langa romtelecom si trece-ma si pe mine, ca nu stiu cum am sarit peste asa stire. Deci: lamultzani, mama lui Floric![flo]
Io cand aud ce intrebari metafizice baga Eva, care e doar cu o zi mai mare ca Phiphi...Phiphitza care e la stadiul de "aputi, poaty, foaie, oca pffff":))))))))
Da' ce fain jerseu/hanorac? are Vladimir, super vesel! (ca si el, de altfel[olala]). O sa-i arat lui Phiphi, sa vad daca remarca "tantuuuu"(elefantu':)))

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.
  • 0

Ilinca_M.

Ilinca_M.

Membru de baza

• Membri
  • 6.927 mesaje

Postat 27 octombrie 2011 - 16:30

Si acum daca vreti sa plangeti groaznic dar in acelasi timp sa vi se para ca NIMIC din viatza voastra nu e trist/rau/deprimant:
http://www.nytimes.c...om.html?_r=4

Nu intrati daca sunteti prea sensibile; eu am citit si m-am cutremurat, n-am reusit sa ma transpun in locul acelei mame, pot doar sa plang pentru ea[q]

• 0

Bianca2503

Bianca2503

Membru senior

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.892 mesaje

Postat 27 octombrie 2011 - 16:43

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Si acum daca vreti sa plangeti groaznic dar in acelasi timp sa vi se para ca NIMIC din viatza voastra nu e trist/rau/deprimant:
http://www.nytimes.c...om.html?_r=4

Nu intrati daca sunteti prea sensibile; eu am citit si m-am cutremurat, n-am reusit sa ma transpun in locul acelei mame, pot doar sa plang pentru ea[q]

pai imic ere date de log in....dar mai bine nu bag ca ma ia capul.

Nu rezista la chestii naspa legate de copii. Io dau hide la toate postarile de pe FB cu copii bolnavi.
  • 0

Ilinca_M.

Ilinca_M.

Membru de baza

• Membri
  • 6.927 mesaje

Postat 27 octombrie 2011 - 16:49

La mine merge linkul.
Eu citesc mult pe DC despre copiii bolnavi, cunosc aproape toate cazurile de pe DC, dintr-un fel de masochism tot incerc sa-ni imaginez prin ce trec mamele acelor copii, Doamne, ce mila mi-e de ele, cateodata imi trece prin cap fara motiv povestea Emmei, de exemplu, si simt ca ma sufoc de tristete...no, o iau iar pe panta asta...e groaznic sa stii cata durere legata de copii exista in lume, cand auzi asa ceva incepe sa te doara in p... ca al tau copil nu stie poezii sau iti da cu jucariile in cap sau varsa mancarea pe el...
In orice caz, dragon mom asta a scris si intr-un fel care te cutremura si te face sa te gandesti mai profund la unele chestii...nu e un articol scris pentru a inspira mila.

• 0

andiaroro

andiaroro

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.741 mesaje

Postat 27 octombrie 2011 - 16:49

Bianca- Ce-mi facusi, maica, cu pozele alea? Nu-i destula lume amarata pe aici, mai vrei sa ma bagi si pe mine in [:D]depresie....Ce-am mai tocat la pavajele alea intr-o alta [:D]viatza...

Ilinca- Va sa zica va telectualizati. Nu va plictisiti voi pe acolo.

Pisigria- De asta nu-s numai ingineri pe lume (asta se vrea o gluma)...Nu trebuie sa-ti bati capul cu asig, credite,contabilitati, etc (vb despre procesul in sine), daca nu te pasioneaza. Gaseste un amic de incredere cu care sa te sfatuiesti de cate ori e nevoi. Nimeni nu te obliga sa semnezi hartii pe loc, asa ca le poti cere acasa si te consulti cu persoanele de incredere, cand ai de luat o hotarare de genul asta.
Si prietena mea s-a dus la dr la mini, coafata si rujata ([:D]special ca stia ca dr e tinerel si frumusel)ca-i moare matza de foame de bolnava ce-i si matza era, de fapt, in calduri ...

Noi nu scaparam definitiv de febra, dar e mai bine ca ieri si a redescoperit Mica printesa http://www.dailymoti...es-chaussur_fun
E fix la [:D]mintea lor.

Eva[pup]- a gasit sursa vietii...

ana

alexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)
  • 0

novus

novus

Membru VIP

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 27 octombrie 2011 - 17:25

Ilinca, nici eu nu pot deschide link-ul imi cer sa ma logez

Andiaroro ma repet, da zau ca-mi place de tine [pup][pup]

Alexandra (03.03.09)

• 0

Monnvas

Monnvas

Membru de baza

• Membri
  • 6.585 mesaje

Postat 27 octombrie 2011 - 17:38

Colega Roro, [pup] sanatate! Io uitasem cum e sa ai febra, am aflat zilele astea si zau ca le plang de mila piticilor cu grade multe. Si ma gandeam la motata matale, cum i-o vajai ei capul la 39+...

Altfel io inca-s cu gatul rosu, asa ca-s scurta la vorba.

Piticul meu, care era tocilarul grupei, imi tot spune de cateva zile ca nu vrea sa mearga la gradi. In afara de faptul ca s-a mutat fetita lui preferata, alt motiv nu gasesc. Inca nu plange cand il duc, doar ma [:-@][:-@][:-@]

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
  • 0

Monnvas

Monnvas

Membru de baza

• Membri
  • 6.585 mesaje

Postat 27 octombrie 2011 - 17:42

Io nici pana in ziua de azi nu am reusit sa vad avatarul Ilincai.Am incercat cu 4 browsere!

CRISTIAN (7.03.2009)
  • 0

Bianca2503

Bianca2503

Membru senior

• Membri
  • 3.892 mesaje

Postat 27 octombrie 2011 - 17:43

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Colega Roro, [pup] sanatate! Io uitasem cum e sa ai febra, am aflat zilele astea si zau ca le plang de mila piticilor cu grade multe. Si ma gandeam la motata matale, cum i-o vajai ei capul la 39+...

Altfel io inca-s cu gatul rosu, asa ca-s scurta la vorba.

Piticul meu, care era tocilarul grupei, imi tot spune de cateva zile ca nu vrea sa mearga la gradi. In afara de faptul ca s-a mutat fetita lui preferata, alt motiv nu gasesc. Inca nu plange cand il duc, doar ma [:-@][:-@][:-@]

CRISTIAN (7.03.2009)

Si Vladimir zice ca nu vrea la gradi. e primul lucru pe care mi-l spune dimineata.

Cica e o etapa
  • 0

anamariame

anamariame

Membru senior

• Membri
  • 3.474 mesaje

Postat 27 octombrie 2011 - 17:47

Mie Eva mi-a spus intr-o dimineata: "Gata mami, m-am facut bine, nu mai sunt bolnavioala. Pot sa melg la gladinita!"
Numai ca ma tem sa o mai duc. Din 27 copii, saptamana trecuta avea 12 prezenti...

• 0

Panic Questions

• Somnul bebelusului

Adob
    - Astăzi, 21:27

• E posibil sa fi rămas însărcinată?

Ilaria kozan
    - Astăzi, 13:51

• Morfologie trimestru 2

Ionelalala
    - Astăzi, 13:43

• Dureri in saptamana 7 de sarcina