Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

luna decembrie si cadourile pentru copii


412 raspunsuri la acest subiect

#21
monica70

monica70

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.205 mesaje

Postat 23 octombrie 2011 - 01:42

Cu parcarea,daca are cineva vreo recomandare de vreuna solida si ieftina,eventual la oferta pe la vreun hipermarket,sa imi zica si mie.



Mai avem o chestie faina si ieftina din plastic: o baza rotunda ,pe ea se asambleaza o piramida din bucati de diverse dimensiuni si culori, plus are niste cercuri tot asa de diverse diametre si culori pe care trebuie sa le arunci de la distanta si sa nimeresti piramida.Luata de prin en gros/piete ,magazine chinezesti ... prin locuri din aste am gasit tot felul de chestii dragute si ieftine [8D]





MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) POZE

"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"




#22
inapreda

inapreda

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.474 mesaje

Postat 23 octombrie 2011 - 11:56

Monica, revin cu o poza a cosulul de basket pe care il avem noi; mingi numai din burete folosim.

http://family.websho...104261308Esvqge




Mama lui Ian.






#23
monica70

monica70

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.205 mesaje

Postat 23 octombrie 2011 - 13:33

INA mersi,e tare dragut ,nici nu stiam ca exista asa cu suport.A observat cel mic la ce ma uit si n-am mai scapat de el,a trebuit sa vizionam toate pozele cu Ian (care e dulce foc) si cum incercam sa schimb ,cum striga: " mamaaa! pune pe el !"

A venit si fetita la vizionat si s-a ajuns la discutia cu ce vor cadouri de la mos.Ea a zis ca vrea o bicicleta mai mare "roz" (daaa precis roz o fi [:-@] ,ca sa se potriveasca "la fix" si lui frate-su cand ii ramane lui [:D][bang] )Dar e buna ideea ca ei a ramas mica si ma gandeam si eu ca e buna ca si cadou de ziua ei una noua. Si pe urma a zis ca vrea ... o trusa cu rujuri si farduri [bang] Plus o chitara adevarata "nu prea mare" si o vioara si "atat" [xx(] Ea crede ca asa hop tzop se invata sa canti la din astea [:-@] - evident ca nici nu ma gandesc sa ii iau asa ceva,mai ales ca noi suntem antitalenti la capitolul muzica si nici ea n-o fi departe.Orga zace nefolosita,chitara de jucarie la fel,la fel si restul "instrumentelor".Folosesc doar sa se certe pe ele,daca intamplator le ia unul in mana [:-@] Daca-s singuri si deci le pot utiliza in voie,nu o fac.

Cel mic a zis ca "nu stie" ce jucarie ar vrea sa ii aduca mosul ... Chiar daca merg cu el pe la raioanele de jucarii,se uita,mai pune mana, dar n-am probleme ca vrea neaparat sa luam ceva acasa [pk] - la fel era si sora-sa. Daca se intampla sa vrea totusi ceva,le zic ca o sa ii scriem la mos/iepuras dupa caz sa le aduca si in general uita urgent de ce aiureala voiau [8D]

In plus si ea multa vreme nu prea stia ce-si doreste, nu avea o lista de dorinte,sau le schimba de la o zi la alta: daca vedea/auzea de ceva nou zicea ca aia vrea si a doua zi uita.Asa ca am cam ales eu si pentru ea ,oricum ea s-a bucurat intotdeauna de orice cadou cat de mic,fie si de-o pereche de ciorapi ...

Legat de cosul ala - se poate regla inaltimea,nu? Si unde ai gasit cu doar 80 de lei (parca asa ziceai,nu?) ca din ce-am butonat eu la repezeala pe net am vazut asa ceva pe la 150-300 lei [bang]

La 65 de lei am vazut cos din ala clasic pe panou,care se poate instala undeva.Dar ai mei au inaltimi diferite ,deci inca nu poate fi vorba de concurs,daca e cosul la aceeasi inaltime.Nu stiu daca o sa le iau acum,dar si daca nu le iau,sigur ramane pe lista pe viitor asa ceva.

La fetita m-am mai gandit sa ii iau patine ca n-are,dar poate ii zic de ele nasei,care in fiecare an ma intreaba cam ce sa le ia,inainte de a le cumpara ceva [pk]



Apropo de popicele alea ,am vazut si pe net: costa cca 11 lei,deci mai mult de 15 lei n-au cum costa.





MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) POZE

"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"




#24
J.D.

J.D.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.575 mesaje

Postat 23 octombrie 2011 - 13:42

Finn va primi de craciun o un set brio cu masa. E inebunit dupa trenuri si oricand intram in cate un magazin cu jucarii nu il mai putem lua de acolo. [:D]

Finn Constantine 15.10.2009 si [gravi] 13+

#25
monica70

monica70

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.205 mesaje

Postat 23 octombrie 2011 - 14:08

J.D. sunt superbe seturile alea Brio [olala] Imi plac la nebunie,dar nici n-am bani de asa ceva,nici spatiu unde sa le insir nu prea am.Ma consolez ca oricum nici cu sinele + locomotiva pe baterii ramasa de la sora-sa nu s-a jucat defel, cand i-am scos-o [bang] Nici n-a bagat-o in seama [q] Mai are un trenulet din lemn cu care se joaca doar cat il asambleaza-dezasambleaza (are diverse forme geometrice colorate cu gaurele de montat pe betisoarele din "vagoane").

Mai sunt baietei pe care sa nu-i intereseze masinutele, trenuletele, avioanele etc.? [alcool] Eu tot il momesc cu masinutele pe care le avem, dar cum plec de langa el,cum nu le mai baga defel in seama ...



MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) POZE

"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"




#26
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 23 octombrie 2011 - 15:45

Citat:
citat din mesajul lui inapreda
Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002
Vroiam sa raspund si eu, dar tu cauti cadouri ptr. baietei [:I]_____________________________________________Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008 VICTORIA
Te rog frumos; exista si cadouri uni-sex dar mai am de cadorisit si alti copii (fetite) [flo]Mama lui Ian.
[:I] Multumesc. Am crezut ca cauti exclusiv ptr. baietei. Victoria mie nu-mi da mari batai de cap, ea adora papusile, deci orice tine de papusi: leagan, carucior, papusa (i-am luat ieri una care danseaza, am pus-o deoparte ptr. Craciun). Nu stiu daca ai gasi in Ro, dar asta e super:http://www.toysrus.ca/product/index.jsp?productId=3706111il conectezi la computer si ii 'introduci' numele copilului si va spune "I love you Ian." Victoria o are pe 'sora' lui Scout, Violet. Le poti selecta 5 cantecele preferate, vin deja cu cateva cantecele sau mai e asta, mai mic cu cantecele de leagan (melodii fara cuvinte) si sunete din natura:http://www.toysrus.ca/product/index.jsp?productId=4258981Apoi, puzzle, Thomas, masinute, carti de colorat, un shevalet, eventual cu tabla sa scrie cu creta. Mai revin daca mai am idei._____________________________________________Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008 VICTORIA

#27
bbea

bbea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 62 mesaje

Postat 23 octombrie 2011 - 16:26

eu ma chiui sa cumpar jucariile de care avem nevoie,pentru ca facem logopedie si cele mai recomandate sunt puzzele de la Mellisa&dog..cele care sunt si muzicale, cand pui pisicuta de ex...se aude miau...., abtibilduri cu alfabetul tot de la firm aasta, carticele cu magneti de la Teora, laptp in limba romana cu cifrele si alfabetul, jetoane si plase cu toate animalele...si cu obiecte din anturajul copilului puse pe categorii...ce sa zic...multe trompete si trompetute, muzicutze si fluiere...toate cu scopul de a-l face pe micut sa rupa tacerea..Celorlalti copii le voi darui cate un sticker decorativ facut chiar de mine...camerele lor vor fi mai animate!
Sper sa va fi dat idei!

www.stickero.ro

Stickere decorative pentru pereti /camera copilului

#28
Dodo-pui

Dodo-pui

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 12.513 mesaje

Postat 23 octombrie 2011 - 18:41

ina am vazut de doua zile acest pinguin ai mei s-au lipit de ecranul tv-lui.Lui Bogdi i-am explicat ca-i foarte scump...iar Isabellei ca Mosul alege in functie decat de cuminti sunt[:I]...dar pot fi sfinti ca nu-l vor avea....

poate ii place lui Ian.



~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*



Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.









#29
Leditia

Leditia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.717 mesaje

Postat 23 octombrie 2011 - 19:03

Eu inca nu m-am gandit..sincer,durerea mea e ca m-as fi asteptat ca anul acesta sa-mi ceara el ce vrea,sa-i scriem Mosului..nu sa-i iau tot eu de capul meu.

De Mos Nicolae ii voi da o carte daca gasesc ceva frumos..De ziua lui care-i tot in dec ma gandeam la un laptop de jucarie,insa mi se par scumpe si nu stiu daca chiar s-ar juca cu el sau daca merita banii aia..iar de Craciun..Dzeu cu mila si dupa buget,ca luna dec e cu prea multe cheltuieli.[:D].Asadar voi fi cu ochii pe subiectul asta,poate ma mai inspir :)(eventual sa se faca ca anul trecut,dat idei,dar si ponturi cu reduceri,magazine,etc)

Lui i-ar placea un catel,l-am dus la curte la o matusa unde era si un catel..nu l-am vazut in viata mea mai fericit si razand in halul ala..cu toata fiinta lui[olala]..Dar pt mine ar fi prea mult,recunosc.[:D][alcool]



POZE CU NOI

[mamica] de David Christian[copil]



Speranta si incredere pentru David

Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

#30
monica70

monica70

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.205 mesaje

Postat 23 octombrie 2011 - 19:19

Citat:
citat din mesajul lui Leditia
Eu inca nu m-am gandit..sincer,durerea mea e ca m-as fi asteptat ca anul acesta sa-mi ceara el ce vrea,sa-i scriem Mosului..nu sa-i iau tot eu de capul meu.De Mos Nicolae ii voi da o carte daca gasesc ceva frumos..De ziua lui care-i tot in dec ma gandeam la un laptop de jucarie,insa mi se par scumpe si nu stiu daca chiar s-ar juca cu el sau daca merita banii aia..iar de Craciun..Dzeu cu mila si dupa buget,ca luna dec e cu prea multe cheltuieli.[:D].Asadar voi fi cu ochii pe subiectul asta,poate ma mai inspir :)(eventual sa se faca ca anul trecut,dat idei,dar si ponturi cu reduceri,magazine,etc)Lui i-ar placea un catel,l-am dus la curte la o matusa unde era si un catel..nu l-am vazut in viata mea mai fericit si razand in halul ala..cu toata fiinta lui[olala]..Dar pt mine ar fi prea mult,recunosc.[:D][alcool]POZE CU NOI[mamica] de David Christian[copil] Speranta si incredere pentru David Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.
In mod sigur si al meu cel mai fericit ar fi de-ar primi asa ceva ... e lesinat si el dupa catei! Si dupa pisici dealfel,dar de alea a mai avut parte cand mai mergeam la casa ramasa de la socru - niste blegomani de motani care stau ca fraierii la smotocit [alcool][:D]. Dar in apartament abia avem loc noi,plus ca nu ma vad scotand cainele la plimbare [bang][:D] Si fetitei i-ar placea animalute,tot imi cere periodic cate ceva,dar io nu ma vad in casa nici cu papagali sau tot felul de rozatoare [bang] La curte de-am sta,in mod sigur as avea catei si si pisici [olala] ca si mie imi plac mult.Cred ca in general tuturor copiilor le plac animalele si ar fi cel mai frumos cadou pentru cine isi si permite sa ii creasca pe urma ... ca e vorba si de timp,spatiu,bani pentru intretinere ( hrana,deparazitari,vaccinuri )MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) POZE "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -