Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

luna decembrie si cadourile pentru copii


412 raspunsuri la acest subiect

#11
inapreda

inapreda

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.474 mesaje

Postat 23 octombrie 2011 - 01:14

Monica, desi Ian inca prefera sa strice in loc sa construiasca, imi place sugestia ta, cea cu Geomag-ul; am intrat pe site-ul lor si ma tenteaza cele din gama "Geomag Kids-World" [asia]
Momentan, doar puzzle-uri de lemn (cele cu incastru) vrea sa faca. Cu lego nu are rabdare; daca ii fac eu ceva, de abia asteapta sa darime. [:I]



Mama lui Ian.






#12
monica70

monica70

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.205 mesaje

Postat 23 octombrie 2011 - 01:18

Joc din plastic de popice are? Se va satura de rasturnat si puteti face si concurs [pk] Ai mei au un set din ala ieftin in culori rosu-galben-albastru-verde.Si acum ne mai distram cu el cand imi aduc aminte sa il scot.Doar ca prefera sa ma joc eu cu ei,nu sa o faca singuri cum mi-ar conveni mie [bang]



MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) POZE

"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"




#13
inapreda

inapreda

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.474 mesaje

Postat 23 octombrie 2011 - 01:23

Monica, o parcare de acest gen i-am luat nepotelului meu cind avea 2 ani si i-a placut mult; avea si 3 masinute incluse; "set"-ul era de calitate si nu se putea dezmembra in foarte multe bucati. L-am luat din Metro (Cluj) cu aproape 100 ron mai ieftin decit in Real.

Nepotelul meu inca se joaca cu ea si are acum 4 ani. Cind mergem in vizita si Ian se joaca dar o umple cu bile, urca bilele cu "liftul" etc [:D]



Mama lui Ian.






#14
monica70

monica70

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.205 mesaje

Postat 23 octombrie 2011 - 01:23

Citat:
citat din mesajul lui inapreda
Monica, desi Ian inca prefera sa strice in loc sa construiasca, imi place sugestia ta, cea cu Geomag-ul; am intrat pe site-ul lor si ma tenteaza cele din gama "Geomag Kids-World" [asia]Momentan, doar puzzle-uri de lemn (cele cu incastru) vrea sa faca. Cu lego nu are rabdare; daca ii fac eu ceva, de abia asteapta sa darime. [:I]Mama lui Ian.
La un moment dat va incepe si sa construiasca fi fara grija! La noi fetita a inceput mai tarziu cu construitul,ca deja intrasem la idei mie placandu-mi foarte mult sa fac asa ceva cand eram mica - dar baiatul a inceput mult mai devreme decat ea.Ce are (au avut) mare succes la noi sunt cuburile de lemn - facea fetita zile in sir tot felul de castele si mai face uneori si acum la aproape 6 ani! Deci aia e o investitie de baza,alaturi de cuburile lego simple - de fapt lego mari aveam imitatie de lego [:I],dar sunt ok si alea ,doar lego maruntele avem originale ,dar si alea ii plac mult fetitei (pe baiat inca nu-l las cu ele ca-s f. mici piesele,nu ca nu i-ar placea si lui)MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) POZE "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

#15
inapreda

inapreda

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.474 mesaje

Postat 23 octombrie 2011 - 01:27

Imi poti pune o imagine/link cu cuburi de lemn, te rog?[asia]

Imi place si ideea cu popicele; dar nu cred ca mai stau pina in decembrie [:D]; cred ca, le voi lua miine, daca le voi gasi; imi imaginez ca nu sint scumpe. Ian a inceput gradinita in septembrie dar de 3 saptamini -mucii +bronsita aferente intrarii in comunitate- e acasa si ne cam lipseste "entertainemnt"-ul de interior, asa ca ideea cu popicele mi se pare super buna! [asia]



Mama lui Ian.






#16
monica70

monica70

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.205 mesaje

Postat 23 octombrie 2011 - 01:29

Chestii de asamblat faine dar tot prea scumpe pentru noi [bang] sunt de la "Quercetti".Am gasit si ala de care ziceam ca-i ceva mai ieftin si din plastic ,nu stiu daca am voie sa pun link ,dar poti cauta e marca "Zoob".





MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) POZE

"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"




#17
inapreda

inapreda

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.474 mesaje

Postat 23 octombrie 2011 - 01:29

Tot pentru Monica: daca sint 2 si le place sa faca si concurs, crezi ca nu le-ar placea un mini cos de basket? Ala nu costa foarte mult (vreo 80 de ron, cred) si va puteti juca toti ca puteti folosi cite mingiute vreti, inclusiv...bile!! [:D]



Mama lui Ian.






#18
monica70

monica70

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.205 mesaje

Postat 23 octombrie 2011 - 01:31

Noi asta il avem http://www.jucariidi...iese_60948.aspx

dar sunt si mai frumoase ,multicolore [olala] - care-s insa mai scumpe.



MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) POZE

"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"




#19
monica70

monica70

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.205 mesaje

Postat 23 octombrie 2011 - 01:33

Citat:
citat din mesajul lui inapreda
Tot pentru Monica: daca sint 2 si le place sa faca si concurs, crezi ca nu le-ar placea un mini cos de basket? Ala nu costa foarte mult (vreo 80 de ron, cred) si va puteti juca toti ca puteti folosi cite mingiute vreti, inclusiv...bile!! [:D]Mama lui Ian
Ba sigur le-ar placea.Nu si mie,ca in cele doua camere de la bloc fix d-ala imi lipseste [bang][:D] Si cu baloanele iese balamuc,darmite cu mingi aruncate pe sus ... Eventual daca ii las doar cu mingile mici din burete.Oricum buna ideea,mersi.MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) POZE "10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

#20
inapreda

inapreda

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.474 mesaje

Postat 23 octombrie 2011 - 01:35

My Lady, Ian nu stie ce o scrisoare si habar nu are cine-i Mos Craciun [:I] dar nu e o idee rea sa incep sa-i arat niste imagini si sa-i spun povestea [asia]

Iar daca il intreb ce doreste, mi-e frica sa nu raspunda" boco, baloane de sapun si guma [:D]



Mama lui Ian.







Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -