Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

fiv dr dragos albu 46


237 raspunsuri la acest subiect

#31
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 24 octombrie 2011 - 12:31

roxana nu trebuie sa-ti compari rezultatul cu nimeni, in niciun caz cu al meu, ca eu si sotul suntem un caz foarte dificil. Nu trebuie sa te temi nici de hiperstimulare. Vei vedea tot felul de mesaje in care unele fete spun ca daca esti hiperstimulata vei fi gravi, sau nu vei fi. Nu le lua in seama (cela care sunt gravide dupa hiperstimulare, zic ca-i de bine, cele care nu sunt, zic, ca-i de rau, dar rezultatele sunt 50-50). Important este ca tu sa crezi pana-n ultima clipa ca totul va fi bine. Ai embrioni in burtica. Acum gandeste-te doar ca esti graviduta, bucura-te de perioada asta de dupa et. Si incearca sa te comporti exact ca o gravida....cum zice sami, in perioada asta de 2 saptamani, simte-te deosebita, fi increzatoare[pup]

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

#32
tinuta78

tinuta78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 24 octombrie 2011 - 13:58

avem o fata cu emotii azi.... ali, bafta multa. Oute mature si embrionasi de calitate[pup]
ari, [pup], ai dreptate nu-i o regula in experientele celorlalte, dar noi ne legam de fiecare asemanare...[:I].

Fetele care au nedumeriri legate de eco . Daca e totul in regula Albu nu mai pierde timpul cu explicatii. Eu eram nedumerita daca mai este cazul sa fac histero. Am mers in ziua 11 sa vedem endometrul care era micut de doar 5. Atunci mi-a listat foaia intreaga cu foliculii(aveam destui, dar pana in 11mm). M-a chemat in ziua 14 cand nu mi-a dat nici o lista cu evolutia. Mi-a spus ca endometrul era de vre-o 7, dar ca arata bine si ca sunt la ovulatie si ca voi avea chiar ovulatie dubla( am presupus ca cei doi foli de 11 din z11 crescusera suficient). Am plecat destul de dezamagita ca nu mi-a masurat tot acolo. Am ajuns acasa si am luat tot dosarul FIV sa vad cu cat au crescut atunci foliculii la 2-3 zile[bang]). Stres suplimentar pe care mi l-am indus singura.

[pup]pici tuturor

#33
alexa1986

alexa1986

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 321 mesaje

Postat 24 octombrie 2011 - 15:20

Buna ziua tuturor,
Vin si eu cu rezulatatele analizelor, sper sa ma ajutati cu un sfat pana ne ducem la medic sa le citeasca:
Volum 6,6 ML
PH 7,3
Lichefiere completa, picaturi distincte
Timp de lichefiere 15 min
Vascozitate normala
Concentratie 37 MOBILI
185 IMOBILI
Mobilitate 16,6%
Rezultat: NECROZOOSPERMIE
Forme 96% anormale
4% normale
Nici nu imi vine sa cred, nici nu am mai auzit de acest diagnostic, va rog sa ma ajutati cu un sfat, incotro sa o i-au.
Multumesc

D-zeu ne iubeste si in anul 2011 sigur ne va aduce un bebel frumusel, sanatos si mancacios.

#34
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 24 octombrie 2011 - 15:20

roxana, [ruga] sa auzim numai vesti bune! dupa cum spunea si ari, nu compara ceea ce simti tu cu simptome traite de alte doamne, pentru ca fiecare dintre noi suntem unice! Cloceala placuta, nu te stresa, nu mai cauta pe net asemanari sau deosebiri. Ai incredere in sansa ta!

tinuta,[pup][pup][pup]!

azi am avut punctiaaa[:D].

[pup]toate lumile[flo]


Vino, puiul mamii!.../ Nani, nani, puiul mamii,/ Sa fii oaches si frumos,/ Ca un soare luminos,/ Sa te bata vanturile,/ Sa te ninga iernile,/ Sa te faci mare, voinic,/ Sa iesi noaptea la colind,/ Fara par, fara nimic,/ Fara pusca si pistoale,/ Numai cu mainile goale,/ Fetele sa te-ndrageasca,/ Flori in calea ta sa creasca./ ... Vin, mama!


#35
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 24 octombrie 2011 - 15:27

alilumi ma bucura optimismul tau ! tine-o tot asa. [flo]
alexa offf, necrozoospermie stiu ca inseamna nici un gigel mobil si cu toate astea in rezultate apare si mobilitate 16.6%. poate merge cu ICSI, ca vad ca aveti totusi 4% forme normale. vorbiti si cu un androlog.
[pup]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#36
bccami

bccami

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 24 octombrie 2011 - 15:42

Citat:
citat din mesajul lui alexa1986

Buna ziua tuturor,
Vin si eu cu rezulatatele analizelor, sper sa ma ajutati cu un sfat pana ne ducem la medic sa le citeasca:
Volum 6,6 ML
PH 7,3
Lichefiere completa, picaturi distincte
Timp de lichefiere 15 min
Vascozitate normala
Concentratie 37 MOBILI
185 IMOBILI
Mobilitate 16,6%
Rezultat: NECROZOOSPERMIE
Forme 96% anormale
4% normale
Nici nu imi vine sa cred, nici nu am mai auzit de acest diagnostic, va rog sa ma ajutati cu un sfat, incotro sa o i-au.
Multumesc

D-zeu ne iubeste si in anul 2011 sigur ne va aduce un bebel frumusel, sanatos si mancacios.


Alexa, nu este ceva minunat. Te va trimite la Mihalca probabil sa-i prescrie tratament si sa-l verifice mult mai in amanunt.
Salexa - sotul ei este in aceeasi situatie cu al tau. Dr Albu ii recomanda donator si ea s-a tinut batoasa si acum e graviduta de septembrie.
Asa ca ai incredere in reusita voastra.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Doamne, Isuse Hristoase, milueste-ne [ruga]

Mutatiile PAI-I 675 4G si 844G Heterozigote

#37
miruna1980

miruna1980

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 490 mesaje

Postat 24 octombrie 2011 - 15:42

doamne ajuta Ali sa iasa perfect totul,cum a fost?simti ceva dupa?bafta multa si la ET sa fie cu noroc.pup

#38
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 24 octombrie 2011 - 16:29

qiao[pup],
stii cum e cu optimismul... sufletul spera, mintea e-n... "echilibru"[:D]. sanatosi sa fim macar in rest si le-om duce noi pe toate dupa "putirinta" fiecaruia...

miruna,
avand in vedere ca e a doua punctie pe anul asta... cum sa fie?! ok. nu simt nimic in mod special -nu ma doare nimic, doar mi-e somn ca nu mi-a ajuns anestezia si mai vreau (somn desigur, nu anestezie!). o sa fie totul bine, ai sa vezi. nu te stresa... prea tare (ca un stres tot exista, cu toate asigurarile din lume pe care le poti primi). de un lucru trebuie sa fii sigura: ca esti pe maini bune! restul decurge de la sine...

[pup][flo]


Vino, puiul mamii!.../ Nani, nani, puiul mamii,/ Sa fii oaches si frumos,/ Ca un soare luminos,/ Sa te bata vanturile,/ Sa te ninga iernile,/ Sa te faci mare, voinic,/ Sa iesi noaptea la colind,/ Fara par, fara nimic,/ Fara pusca si pistoale,/ Numai cu mainile goale,/ Fetele sa te-ndrageasca,/ Flori in calea ta sa creasca./ ... Vin, mama!


#39
miruna1980

miruna1980

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 490 mesaje

Postat 24 octombrie 2011 - 16:44

merci pt incurajare.....stiu ca suntem pe maini bune..[pup]

#40
pestic

pestic

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 188 mesaje

Postat 24 octombrie 2011 - 17:05

Ari[pup][grup] Multa bafta data viitoare!
Roxana, Ali va tin pumnii!!
Pup fetele, burticile si bebeii[pup][pup][pup]

MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, Endometrioza grad I




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -