Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

fiv dr dragos albu 46


237 raspunsuri la acest subiect

#11
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 22 octombrie 2011 - 15:23

ioiiii dar dormiti nu gluma

astia si acum se scoala noaptea sa bea lapte

au nopti in care sunt ceas, ca la spital, la 3 ore cer lapte[bang][bang][bang]

ce papati acum? ma refer la san sau formula??



pup si voua



mami cu motaneii [bebic]Razvan si [bebic] Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]



colacei de inot pentru bebelusi

#12
corry_28

corry_28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 915 mesaje

Postat 22 octombrie 2011 - 15:44

Citat:
citat din mesajul lui mirela2
ioiiii dar dormiti nu glumaastia si acum se scoala noaptea sa bea lapteau nopti in care sunt ceas, ca la spital, la 3 ore cer lapte[bang][bang][bang]ce papati acum? ma refer la san sau formula??pup si vouamami cu motaneii [bebic]Razvan si [bebic] Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]colacei de inot pentru bebelusi
Papam lapte NAN![:D]Papa si 90 si 120...O mama implinita de: [copil] Matei si[copil] Iustin

#13
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 22 octombrie 2011 - 16:47

alor mei nu le a placut deloc laptele Nan

papam milumil



mami cu motaneii [bebic]Razvan si [bebic] Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]



colacei de inot pentru bebelusi

#14
anna_a

anna_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.257 mesaje

Postat 22 octombrie 2011 - 20:14

corry deja ai inceput sa lucrezi iar? ai mentionat ca lucrezi de acasa
cat au baietii acum? cam 2 luni si un picut nu?

si eu lucrez de acasa si planul e sa-mi iau tot concediul maternal, cel de 120 zile dupa nastere si apoi sa revin la munca, fara sa-mi mai iau concediu de ingrijire copil sau sa-mi iau cel mult 2 luni asa.

cum e cu bebei, e chiar asa rau cum se vaita unii? pe noi ne tot ameninta prietenii care au cate 1 copil. Eu sper sa nu fie asa rau dupa 2-3 luni, cred ca depinde si de copil si de cum in inveti.

[gravired] 31+ cu [bibe] [bibe]

#15
inna08

inna08

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 250 mesaje

Postat 22 octombrie 2011 - 20:26


Coryy am 36 saptamani si dr albu zicea sa fac cezariana pe la mijlocul lui noiembrie.

Acum lucrurile s-au mai complicat pt ca tb sa fac ecografie 1-2 pe saptamana si nu mai puteam sa fac drumurile la buc.

Pup.

[gravi]36+ [baietel]
Mutatia C677T heterozigot; A1298C-heterozigot
Orice zi este o mica viata - orice desteptare o mica nastere, orice dimineata o mica tinerete.



#16
tannoo25

tannoo25

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.149 mesaje

Postat 22 octombrie 2011 - 23:25

cat papati la o masa, mirela?
[flo]

#17
antoemma

antoemma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 365 mesaje

Postat 23 octombrie 2011 - 00:44

Citat:
citat din mesajul lui anna_a

cum e cu bebei, e chiar asa rau cum se vaita unii? pe noi ne tot ameninta prietenii care au cate 1 copil. Eu sper sa nu fie asa rau dupa 2-3 luni, cred ca depinde si de copil si de cum in inveti.

[gravired] 31+ cu [bibe] [bibe]


Din intamplare am citit mesajul tau...[flo] Ai fost tare simpatica. O sa vezi ca te invata ei pe tine, nu tu pe ei. Prietenii tai sigur stiu ce vorbesc.[:-)))]

Copii gasesc totul in nimic, oamenii gasesc nimic in tot. (Giacomo Leopardi)

Mami de [zana] 2004 si [copil] 2010

#18
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 23 octombrie 2011 - 01:00

Citat:
citat din mesajul lui tannoo25
cat papati la o masa, mirela?[flo]
lapte...depinde de cheful fiecaruidar de regula intre 120 si 210ziua 4 masuri din care rezulta 130 ml lapteseara Razvi papa 5 masuri si Robi 6in seara asta abia a supt 2 masuri Razvan, Robi mai are vreo 50 mlbine ca milumilul rezista 2 ore si li l dau mai tarziumasa solida si 250 g de fiecareazi au avutfructe: 2 mere aburite, o piersica mare si o banana potrivita in combinatie cu cerealepranz: salau cu legume (brocoli, praz, morcov, pastarnac, usturoi, ardei rosu,conopida, un fir de marar)seara: iaurt cu cerealeintre mese au avut cate 120 ml lapte, asta inainte de nani, un somn pe la 12 pana la 3, in cazul lui Robi si pana la 4 in cazul lui Razvi si apoi de pe la 6 juma au mai prins cam 45 de minutecam asamami cu motaneii [bebic]Razvan si [bebic] Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]colacei de inot pentru bebelusi

#19
maruscha80

maruscha80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 270 mesaje

Postat 23 octombrie 2011 - 12:45

Citat:
citat din mesajul lui inna08


Coryy am 36 saptamani si dr albu zicea sa fac cezariana pe la mijlocul lui noiembrie.

Acum lucrurile s-au mai complicat pt ca tb sa fac ecografie 1-2 pe saptamana si nu mai puteam sa fac drumurile la buc.

Pup.

[gravi]36+ [baietel]
Mutatia C677T heterozigot; A1298C-heterozigot
Orice zi este o mica viata - orice desteptare o mica nastere, orice dimineata o mica tinerete.




inna, am si eu o intrebare...ti-a recomandat doctorul cezariana si daca da, de ce...sau ai dorit tu?

eu inca sunt in dileme, doctorul imi recomandase cezariana ... eu as fi vrut (acum ceva timp) altceva, insa m-au ingrozit niste intamplari...si parca m-as lasa convinsa...nu stiu... :)

eu ma duc la eco sapt viitoare...

[gravired] 31+ cu [bibe]

#20
anna_a

anna_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.257 mesaje

Postat 23 octombrie 2011 - 16:11

antoemma, vom vedea cum va fi, cu siguranta usor nu, dar nici asa greu cum zic unii, acum sunt pempersi, masini de spalat si tot felul de tehnologii care te ajuta, pe vremuri spalau femeile la scutece, eu imi amintesc de la verii mei si femeile stateau acasa 3-4 luni, nu 1-2 ani ca acum...
iar cu acest copil unic au stat in permanenta cate 2-3 femei, deci nu poate fi asa greu
oricum, sunt fete la forumul cu gemeni care i-au crescut singure, fara ajutor si au reusit, ii mai inveti si tu pe ei, pot sa mai si planga 10 min ca nu se termina lumea sau cel putin eu asa gandesc, mai vedem peste 3-4 luni, sper sa nu gandesc altfel atunci
cred ca mai grele sunt primele 2-3 luni cand se trezesc de multe ori pe noapte, apoi ar treb sa fie mai usurel, vom vedea, oricum mai mult de 4 - max 6 luni eu nu-mi permit sa stau acasa si pt sanatatea mea mentala nici nu cred ca mi-as dori, asta dc fetele sunt sanatoase, dar trebuie sa fie

maruscha, pana la urma vei naste la ML cu Albu?

[gravired] 31+ cu [bibe] [bibe]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -