Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Reapropierea fizica fata de sot...


69 raspunsuri la acest subiect

#61
olympia

olympia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.618 mesaje

Postat 22 martie 2010 - 12:01



Atrasi putem fi toti, oricand poate sa apara un "exemplar" sa-ti taie rasuflarea si daca exemplarul e si el dispus, depinde cate de slabi/tari suntem la refuz. Daca am fost invatati ca avem liber la TOATE prajiturile, sau ne simtim nedreptatiti de soarta de acasa, sau dimpotriva nu concepem din principiu pasi in lateral...



Pene colorate... cate putin din toate!



album

gradina

#62
Zina

Zina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 816 mesaje

Postat 22 martie 2010 - 12:42

Voi ce-ati fi facut daca sotul v-ar fi spus ca v-a inselat (si-a si gasit cand, atunci cand eram gravida si nu puteam sa ma misc din pat, ca aveam zeci de contractii pe zi si birta mi se facea piatra daca ma miscam), pentru ca el era de fapt nemultumit de mine de ani de zile (dar nu a putut sa mi-o spuna in fata)???
Eu nu m-am asteptat ca eu sa mai stau cu el dupa aceasta situatie, dar uite c-am facut-o. Eram de alte principii, dar cand m-am aflat in fata faptului implinit, am reactionat altfel.
In 11 ani de cand sunt cu sotul nu l-am inselat niciodata, si ma asteptam sa fie si el la fel. Oare exista soti ca sa nu-si insele nevasta, chiar dupa si ani buni de stat impreuna?


#63
olympia

olympia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.618 mesaje

Postat 22 martie 2010 - 12:50

Zina, groaznic! Nu conteaza ce as fi facut eu sau alta, conteaza ce ai facut tu. Ai ramas cu el, ceea ce ar insemna ca ai vrut sa treci peste, dar de fapt n-ai putut, cine oare ar fi putut? Si atunci, zau ce relevanta mai au iesirile lui cu motorul acum , apa de ploaie, comparativ cu ce ne-ai spus despre momentul si cauzele infidelitatii lui. Oribil!

Daca nu l-ai avut si nu-l ai alaturi la greu, cred ca tocmai ti-ai raspuns singura la problema.

Nu-s toti asa, da-ti o sansa!

[flo]



Pene colorate... cate putin din toate!



album

gradina

#64
alex_andra

alex_andra

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.196 mesaje

Postat 22 martie 2010 - 12:55

Da-ti o sansa, Zina, La o viata mai buna. Pe bune, e dureros ca-ti spunem asta, dar meriti mult mai mult decat un barbat care sa-si bata joc de tine.
[flo]

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

#65
olympia

olympia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.618 mesaje

Postat 22 martie 2010 - 13:12

Zina, casnicia nimanui nu-i numai lapte si miere, dar ca sa mearga treaba trebuie ca partenerii sa obtina ceea ce-si doresc unul de la celalalt intr-o proportie cat mai mare. Voi vedeti in mod evident diferit lucrurile. Poate a fost o nepotrivire de la inceput, poate fiecare si-a imaginat altfel ca va fi viitorul vostru impreuna, poate v-au influentat prea mult parintii vostri in directii opuse, poate ca sotul tau e imatur si iresponsabil, poate sunteti incompatibili pe mai multe planuri... Important e DACA amandoi va doriti sau nu sa ramaneti impreuna si ce sunteti dispusi sa faceti pentru asta. Judecand dupa titlu, as crede ca vrei sa ramai in casnicie, judecand dupa motivul si momentul infidelitatii, nu stiu cate femei in locul tau ar mai fi incercat macar... Dar e numai decizia ta, tu alegi pentru tine, nu conteaza ce ar fi facut o alta in locul tau, fie ea mama, sora, prietena sau o necunoscuta de pe un forum.



Pene colorate... cate putin din toate!



album

gradina

#66
gabitza2005

gabitza2005

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.029 mesaje

Postat 22 martie 2010 - 13:58

Mai Zina eu nu te mai inteleg.
Ai deschis acum cateva luni un topic ca soacra e vinovata [:-@]... si s-a ajuns la discutii in care tot asa te vaitai de sot : cum te-a inselat...ca te neglijeaza [:-@]...
Acum ai deschis acest topic cum vrei tu sa iti redescoperi sotul fizic.....si ai ajuns sa te lamentezi iar de viata ta nefericita, cum te-a inselat sotul.....[:-@].

eu cred ca tu, ori scrii o carte despre viata nefericita a unei femei mama si sotie contemporane ori NU VREI SA DESCHIZI OCHII si sa vezi ADEVARUL.

Reciteste tot ce ai scris pana acum si priveste totul ca si cum ar fi postarile unei alte femei , nu ale tale, si vezi si tu ce crezi despre femeia asta .

Eu una nu pot sa-ti zic deoarece as parea prea dura, dar asa sunt si cu mine ; cand observ ca incep sa-mi plang singura de mila imi "dau doua palme " si ma intreb "dar ce fac sa schimb situatia". pai daca nu fac nimic "imi mai dau doua palme"

#67
gabitza2005

gabitza2005

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.029 mesaje

Postat 22 martie 2010 - 14:13

Si data trecuta si acum ai primit zeci de sfaturi.
Astept sa vii si sa spui uite am facut asa si rezultatul a fost asta.


#68
sdcristian

sdcristian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.474 mesaje

Postat 22 martie 2010 - 14:13

zina eu tot as incerca sa-i dau un ultimatum, ca de perdut nu ai ce pierde. ii spui clar in fata - daca in 2 luni de azi nu ne revenim ca familie, cu eforturi de la amandoi, gata.

cred ca e cumplit de dureros sa fii inselata, nu stiu si sper sa nici nu aflu. dar macar daca dupa acel episod totul ar fi mers bine, ca intr-o familie normala, as zice ca hai fie, a gresit omul, da uite ca acuma va e bine si sunteti o familie. e mult mai grav ca inca voi sunteti 2 straini, fiecare cu ocupatiile lui, fiecare cu prietenii lui, fiecare cu distractiile lui (adica mai mult el) si cu nimic in comun in afara de copil.

daca fiica ta ar fi in locul tau, ce sfat i-ai da?

#69
Zina

Zina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 816 mesaje

Postat 22 martie 2010 - 14:51

Multumesc din suflet ca mi-ati raspuns, dar doresc inchiderea subiectului din motive personale.
Multumesc inca o data.

Zina


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -