Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 7 voturi

Confidenta unui barbat insurat


228 raspunsuri la acest subiect

#221
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 20 octombrie 2011 - 01:36

cu sau fara ep 2, e un final previzibil...

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de [buburuza] nazdravana Darius Mihail

#222
ligeea

ligeea

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 867 mesaje

Postat 20 octombrie 2011 - 02:39

Vin cu o oferta -imi desfasor activitatea -onorabila de altfel -in zona cea mai ,,cool " a Bucurestiului , Herastrau , oferta prin care si tu si sotia dansului veti avea de castigat .
La noi pe strada sunt parcate in orice moment masini de minim 2-3 mio Euro (strada are cca 400 ml) si nici una mai ieftina de 80.000euro (da avem si Bentleyuri , Porsche Carrera , 2 Rollce Royce si alte minunatii .E un domn ,singur dealtfel ,care are vre-o cateva masini pe care si le asorteaza la a hainele pe care le poarta si un altul care are toate masinile albe si de la 250.000 euro pe bucata nu, nu e Vali Vijelie . )
De ce fac introducerea asta ? Simplu, la talentele tale mi se pare anapoda sa le risipesti asa aiurea , ca viata e scurta si la batranete (dupa 30 de ani )iti va prinde bine ce acumulezi acum.
Unele fete destepte ca tine s-au prins de chestia asta si vin cu ,,pisi" sa le cumpere cate un apartament , dar ,,pisi" are buget de doar 100.000 euro ceea ce inseamna ca le ia doar grasoniera sau cel mult 2 camere la parter vedere spate .
Altele au deja banu propriu -fete cu carte la cap si cumpara fara credit .

Asa ca eu ma ofer-vii la noi iti oferim un job party -time si in maxim o luna daca esti meseriasa si arati beton -ca de desteapta am vazut ca esti -sigur imbarligi un adevarat si apoi sa vezi subiect de or sa crape grasele astea invidioase cand o sa le trimiti bezele de la Aspen si Saint Tropez .
Oferta e pe bune nu te mai risipi cu ratati insurati .Pupici , tu .

ligeea

#223
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 20 octombrie 2011 - 02:49

[:-)))][:-)))][:-)))]

[mamica]in[9cer]de[fetita]
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



#224
DoarUnTatic

DoarUnTatic

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 20 octombrie 2011 - 03:46

Am intrat pe forum, pentru ca sotia mea m-a socat cu ideea ca eu as putea fi barbatul care face obiectul postarii, si am avut o lunga discutie pe tema asta... nu sunt eu acela...

Totusi, ma uimeste faptul ca majoritatea celor care posteaza pe aici traiesc intr-o realitate paralela (sau doar scriu cuvinte aiurea din perspective ideale)...

Mie nu imi este frica de adevar...

Fetelor, traiti in anul 2011... in curand 2012... sexul chiar nu mai reprezinta ceva deosebit, ca acum 100 de ani... in viitor, probabil va fi considerat a fi o forma de sport sau distractie... casatoria va disparea probabil ca forma de institutie in urmatorii cativa zeci de ani... puteti sa ma injurati pentru afirmatiile mele, nu imi pasa, timpul va dovedi ca am dreptate sau nu...

Mai mult, vietile sotilor vostri nu va apartin, la fel cum vietile voastre nu le apartin sotilor vostri... fiecare fiinta/spirit/suflet este liber pe lumea asta sa faca orice considera ca ii poate aduce un plus de ”lumina” inainte de moarte... toti murim la un moment dat, si nici macar voi nu va doriti sa ajungeti la sfarsit cu intrebarea ”what if...” sau cu oricare alte regrete...

Cu cat o femeie este mai posesiva/suspicioasa/nervoasa/geloasa (mai ales fara motiv) fata de barbatul ei (sotul / tatal copilului ei), cu atat il indeparteaza mai mult de ea pe respectivul... si vice-versa...

Avand in vedere ca societatea contine mai multe femei decat barbati, nu poate fi decat logic si natural ca barbvatii sa aiba mai multe optiuni decat femeile... stiu ca este frustrant, iertati-ne, nu noi am ales sa fie asa...

Barbatii au in sange atractia fata de diversitate sexuala si nimeni nu va putea schimba asta... Asta nu inseamna ca toti barbatii care fac sex cu alte femei se si despart de sotiile lor dupa aceea... asta este o aberatie... doar barbatii dezorientati, cei care nu au dialog cu sotiile lor si cei imbecili tind sa faca acest pas...

Asta trebuie sa inteleaga femeile singure... fie ca este vorba despre barbati insurati sau singuri, toti barbatii au in ADN aceleasi trairi vis-a-vis de femei... este vorba despre atractie sexuala si atat... casatoria nu este in ADN-ul nimanui... este o artificialitate...

Exista o vorba pentru barbati intelectuali... nu esti casatorit cu adevarat pana nu ai un copil... chiar si asa.. exista multi barbati insurati si cu copii, care fac sex cu alte femei... sexul este nimic... este o forma temporara de refulare sau de distractie, la fel ca betia... pana la urma, toti barbatii insurati si cu copii se intorc la sotiile lor, pe care le respecta si le iubesc (orice ati intelege voi prin iubire)... stiti de ce se intampla asta?

Datorita obisnuintei, datorita faptului ca ei la un moment dat in viata lor au ales sa traiasca o viata alaturi de o femeie pe care au considerat-o a fi (si chiar este) cea mai buna prietena a lor, care i-a ascultat, inteles, cu care au avut dialoguri constructive si creative, cu care se inteleg bine si cu care se completeaza... mai mult, acea femeie le-a daruit si cel mai frumos copil din lume, si impreuna au misiunea de a creste acel copil, departe de orice alte aberatii referitoare la sex cu alte femei (in privinta barbatilor) sau sex cu alti barbati (in privinta femeilor)...

Plus ca un copil transcede ideii de casatorie si sotie... un copil schimba un barbat mai mult decat o poate face vreodata o simpla sotie... copilul este sange din sangele barbatului, este imaginea sa spirituala in oglinda, este obligatia sa sufleteasca... orice barbat se poate desparti oricand de sotia sa, dar niciodata de copilul sau...

Nu toti oamenii gandesc la fel... dar toti oamenii stau o viata cu o persoana daca acea persoana se muleaza o viata intreaga pe personalitatea lor... daca nu se muleaza, atunci inevitabil barbatul sau femeia vor face sex cu alte persoane, initial pentru a refula, iar ulterior pentru a schimba macazul (in cazurile disperate)...

Nimeni nu gandeste la fel cu altcineva, si toti suntem liberi sa luam propriile decizii independente in propriile momente de cumpana... daca atunci cand trebuie sa luam o decizie folosim parerile altora, inseamna ca decizia nu ne apartine si nu ne multumeste spiritual...

Referitor la postarea de baza, am 3 raspunsuri pentru Dahriana:

1. Nu lua in seama nimic din ce s-a scris pe aici - ia propria ta decizie libera...

2. Nu iti imagina ca ala vrea sa ti-o traga ca divorteze de sotia lui si sa te ia apoi de nevasta - nu se va intampla...

3. Este natural ca barbatii si femeile din lumea asta (suntem 7 miliarde, apropo) sa se placa unii pe altii, mai ales in anul 2011, cand sexul devine ceva normal - daca vei face ceva cu tipul respectiv, ai grija sa folosesti prezervativ si nu iti face sperante desarte... :)





Blog in doi

#225
bird70

bird70

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.631 mesaje

Postat 20 octombrie 2011 - 04:49

Sunt trista pentru tine, mult mai trista pentru sotia ta.

In primul rand femeile sunt mai multe decat barbatii din cauza ca traiesc mai mult. Asta inseamna ca diferenta vine din categoria de varsta 70-90 de ani si nu din 20-40 ani [:D].

Apoi, un barbat care se refuleaza in sex cu alte femei este un fel de baietel imatur. Ce numesc eu barbat este un individ care stie sa-si gestioneze impulsurile si frustrarile si sa le directioneze spre activitati social acceptabile. In Australia se practica boxul [:D] si multi colegi de-ai mei, femei si mai ales barbati merg la box. Nu e bataie in ring, e un fel de clasa unde fiecare loveste in sac dar cu muzica si cu un antrenor care da indicatii. Dupa o sedinta de 1-1,5 ore de box ti-au trecut toate frustrarile si face bine si la sanatate [:D]. Te duci acasa la nevasta obosit si calm nu cu sentimente negative de rusine si regret din cauza ca i-ai tras-o unei colege in buda la lucru in 5 minute, imbracat si spre amuzamentul colegilor.

Cat despre casatorie care nu este in ADN te contrazic. Apartenenta la un grup este cat se poate de instinctuala si face parte din strategiile de supravietuire. Cu cat esti mai legat de grupul tau, cu cat arati loialitate mai mare si cu cat grupul din care faci parte este mai strans unit si mai puternic, cu atat sansele tale de supravietuire si sansele copiilor tai sunt mai mari. Ca sa dau un exemplu mai modern, daca ai o nevasta pe care o respecti si cu care ai o legatura stransa, daca ti se intampla ceva vei fi ingrijit, va avea cine plati mancarea pentru ca mai este un salar, vei avea unde locui si vei primi sprijin moral sa te refaci. Ca individ singur daca nu mai poti lucra iti vei pierde casa, banii de mancare si vei fi singur si uitat de lume iar in Romania nici macar la doctor nu vei putea merge daca nu ai ce le baga in buzunar. Privind situatia copiilor, o familie armonioasa si unita este extrem de benefica pentru dezvoltarea atat fizica (mai multe resurse, mai multa siguranta) dar si psihica (un mediu fara stres, fara certuri, reprosuri, etc). Un sot care isi inseala sotia si creaza stres si nesiguranta in familie, DISTRUGE copilaria copiilor, actioneaza impotriva lor, impotriva grupului si asta nu este normal. Evident ca nu toate femeile si nu toti barbatii sunt plus variante. Cei care sunt minus variante (din pacate prea multi) vor actiona impotriva grupului, vor destrama grupul sau il vor face foarte instabil si atat ei cat si copiii vor avea de suferit.

Uita-te la o haita de caini, ei sunt un grup, o familie. Atata timp cat sunt impreuna sunt puternici si prosperi. De ce folosim noi cainii? pentru ca devenim haita lor, familia lor, pentru ca se vor sacrifica pentru noi. Pentru ca in lumea lor supravietuirea individului nu este importanta daca grupul nu supravietuieste. Avem multe de invatat de la ei. Loialitatea fata de cei din grup face grupul puternic, da sansele cele mai bune copiilor.

Eu personal nu sunt interesata de un barbat care nu este loial, corect si dedicat familiei mele. Cineva care nu are aceste calitati este 'defect' in ochii mei. Nu zic ca e usor sa gasesti un barbat adevarat, un barbat matur care sa puna familia si copiii pe primul plan si care sa stie sa isi tina in frau frustrarile si sa le redirectioneze. Eu nu as sta cu un barbat care m-a inselat, imi permit sa cresc singura copiii, nu la acelasi standard dar la un standard decent. Nu are decat a-si caute norocul in alta parte, eu nu voi fi acolo sa il ajut, sa ii acord sprijin moral sau material la nevoie. Daca alege sa isi tradeze grupul, va trebui sa se descurce fara el.

Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation
I'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper



#226
Dahriana

Dahriana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 700 mesaje

Postat 20 octombrie 2011 - 04:51

Citat:
citat din mesajul lui DoarUnTatic
Am intrat pe forum, pentru ca sotia mea m-a socat cu ideea ca eu as putea fi barbatul care face obiectul postarii, si am avut o lunga discutie pe tema asta... nu sunt eu acela... Totusi, ma uimeste faptul ca majoritatea celor care posteaza pe aici traiesc intr-o realitate paralela (sau doar scriu cuvinte aiurea din perspective ideale)...Mie nu imi este frica de adevar...Fetelor, traiti in anul 2011... in curand 2012... sexul chiar nu mai reprezinta ceva deosebit, ca acum 100 de ani... in viitor, probabil va fi considerat a fi o forma de sport sau distractie... casatoria va disparea probabil ca forma de institutie in urmatorii cativa zeci de ani... puteti sa ma injurati pentru afirmatiile mele, nu imi pasa, timpul va dovedi ca am dreptate sau nu...Mai mult, vietile sotilor vostri nu va apartin, la fel cum vietile voastre nu le apartin sotilor vostri... fiecare fiinta/spirit/suflet este liber pe lumea asta sa faca orice considera ca ii poate aduce un plus de ”lumina” inainte de moarte... toti murim la un moment dat, si nici macar voi nu va doriti sa ajungeti la sfarsit cu intrebarea ”what if...” sau cu oricare alte regrete...Cu cat o femeie este mai posesiva/suspicioasa/nervoasa/geloasa (mai ales fara motiv) fata de barbatul ei (sotul / tatal copilului ei), cu atat il indeparteaza mai mult de ea pe respectivul... si vice-versa...Avand in vedere ca societatea contine mai multe femei decat barbati, nu poate fi decat logic si natural ca barbvatii sa aiba mai multe optiuni decat femeile... stiu ca este frustrant, iertati-ne, nu noi am ales sa fie asa...Barbatii au in sange atractia fata de diversitate sexuala si nimeni nu va putea schimba asta... Asta nu inseamna ca toti barbatii care fac sex cu alte femei se si despart de sotiile lor dupa aceea... asta este o aberatie... doar barbatii dezorientati, cei care nu au dialog cu sotiile lor si cei imbecili tind sa faca acest pas...Asta trebuie sa inteleaga femeile singure... fie ca este vorba despre barbati insurati sau singuri, toti barbatii au in ADN aceleasi trairi vis-a-vis de femei... este vorba despre atractie sexuala si atat... casatoria nu este in ADN-ul nimanui... este o artificialitate... Exista o vorba pentru barbati intelectuali... nu esti casatorit cu adevarat pana nu ai un copil... chiar si asa.. exista multi barbati insurati si cu copii, care fac sex cu alte femei... sexul este nimic... este o forma temporara de refulare sau de distractie, la fel ca betia... pana la urma, toti barbatii insurati si cu copii se intorc la sotiile lor, pe care le respecta si le iubesc (orice ati intelege voi prin iubire)... stiti de ce se intampla asta?Datorita obisnuintei, datorita faptului ca ei la un moment dat in viata lor au ales sa traiasca o viata alaturi de o femeie pe care au considerat-o a fi (si chiar este) cea mai buna prietena a lor, care i-a ascultat, inteles, cu care au avut dialoguri constructive si creative, cu care se inteleg bine si cu care se completeaza... mai mult, acea femeie le-a daruit si cel mai frumos copil din lume, si impreuna au misiunea de a creste acel copil, departe de orice alte aberatii referitoare la sex cu alte femei (in privinta barbatilor) sau sex cu alti barbati (in privinta femeilor)...Plus ca un copil transcede ideii de casatorie si sotie... un copil schimba un barbat mai mult decat o poate face vreodata o simpla sotie... copilul este sange din sangele barbatului, este imaginea sa spirituala in oglinda, este obligatia sa sufleteasca... orice barbat se poate desparti oricand de sotia sa, dar niciodata de copilul sau... Nu toti oamenii gandesc la fel... dar toti oamenii stau o viata cu o persoana daca acea persoana se muleaza o viata intreaga pe personalitatea lor... daca nu se muleaza, atunci inevitabil barbatul sau femeia vor face sex cu alte persoane, initial pentru a refula, iar ulterior pentru a schimba macazul (in cazurile disperate)...Nimeni nu gandeste la fel cu altcineva, si toti suntem liberi sa luam propriile decizii independente in propriile momente de cumpana... daca atunci cand trebuie sa luam o decizie folosim parerile altora, inseamna ca decizia nu ne apartine si nu ne multumeste spiritual...Referitor la postarea de baza, am 3 raspunsuri pentru Dahriana:1. Nu lua in seama nimic din ce s-a scris pe aici - ia propria ta decizie libera...2. Nu iti imagina ca ala vrea sa ti-o traga ca divorteze de sotia lui si sa te ia apoi de nevasta - nu se va intampla...3. Este natural ca barbatii si femeile din lumea asta (suntem 7 miliarde, apropo) sa se placa unii pe altii, mai ales in anul 2011, cand sexul devine ceva normal - daca vei face ceva cu tipul respectiv, ai grija sa folosesti prezervativ si nu iti face sperante desarte... :)Blog in doi
Taticule , imi pare rau ca ti-am agitat sotia cu subiectul asta si cu faptul ca ai putea fi respectivul . Imi pare rau pt toate sotiile care acum isi banuiesc sotii din cauza asta.Eu am scris la un moment dat ca , cele din Bucuresti pot sta linistite [:D] haha ..Dar daca s-a agitat si Bucuresti-ul ..nu vreau sa-mi mai imaginez. Referitor la asemanarea dintre tine si el , as zice ca va exprimati similar. Deci pe undeva semanati [:D]Decizia deja am luat-o . [:)]Nu m-am gandit nici o secunda sa incerc sa ma culc cu el si sa-l despart de sotie . Nici n-a fost dorinta mea , nici nu mi-am propus asta pt ca nu-l vreau pt mine definitiv .Multumesc mult de sfat . A fost cel mai obiectiv de aici . Femeile , ca femeile - s-au agitat la maxim . Au facut valuri intr-un pahar de apa.In final era o simpla curiozitate de-a mea . Nu am cerut sfaturi , doar pareri . Nu am spus nicaieri ca vreau sa-i devin amanta . Daca e genul meu nu inseamna ca ma si arunc cu el in ceva. Si cred ca-mi va deveni bun prieten . Si nu ar fi singurul . Nu sunt genul de persoana care nu poate tine o prietenie cu un barbat.Am prieteni cu care dorm in acelasi pat fara sa se intample nimic intre noi , desi e greu de crezut . Eu ii vad ca pe niste femei . Ca prietena mea cea mai buna . Pt mine nu sunt barbati ! Sunt prieteni ff buni . Puteti inchide subiectul . Eu m-am lamurit complet si de mine si de voi . [:)]"Monsters are real , ghost are real too. They live inside us , and sometimes , they win ."...Dahri...

#227
Andrada

Andrada

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.253 mesaje

Postat 20 octombrie 2011 - 05:54

Pentru ca el asta vrea Exact asta e visul unui barbat casatorit a carui casnicie scirtiie. Sa gaseasca o prietena de suflet, cu care sa doarma seara in pat fara sa se intimple nimic, sa discutati ultima carte a lui Richard Dawkins si sa faceti testele din Cosmopolitan. Iar tu atit vrei de la el sa iti povesteasca de casnicia lui distrusa si sa plinga pudic pe umarul tau acoperit.

#228
LauraNicole

LauraNicole

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.880 mesaje

Postat 20 octombrie 2011 - 06:05

Citat:
citat din mesajul lui Dahriana
Puteti inchide subiectul .


Singura propozitie inteligenta pe care ai scris-o la acest subiect.

----------------------------------------------
mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997 si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprec...88&whichpage=11


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

  • saptamana 24-28 test glucoza

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:44

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -