Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 7 voturi

Confidenta unui barbat insurat


228 raspunsuri la acest subiect

#11
aadina

aadina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 841 mesaje

Postat 16 octombrie 2011 - 22:42

Fugi din relatia asta cat poti de repede. Nu stiu daca vei tine cont de sfaturile astea,dar sa nu regreti mai tarziu. El e un smecher si cauta fraiere sa-i cada in plasa.
Auzi la el, ca a facut copilul la insistentele sotiei.

#12
Dahriana

Dahriana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 700 mesaje

Postat 16 octombrie 2011 - 22:45

Nu-l vreau pt mine . S-a inteles gresit !
Am calculat din start si am vazut finalul . Nu-s asa naiva incat sa intru intr-o relatie crezand ca isi va parasi sotia pt mine .
Si daca ar face-o totusi vreodata , m-as simti ultimul om .



Nu m-am gandit ca , daca ar lasa-o pt mine pe mine nu m-ar insela la randul meu . Pt ca orice amanta devine sotie inselat sunt ferm convinsa.


Nu-l vreau pt mine . Si dau inapoi si el vede asta si mi-a zis , da am incercat sa fiu diplomata si i-am spus ca sunt ok cu o prietenie intre noi , ca sunt prietena cu baietii in general mai mult decat cu fetele , dar nu pot fi prietena f buna cu un barbat casatorit .


Si ce ma sperie e faptul ca foloseste fiecare iesire singur din casa sa ma sune . Deja se prea afunda si eu nu vreau .
Intr-o zi mi-a zis ca ar vrea sa ma imbratiseze .
Dar si-a dat seama ca eu nu dau semne pt vreo apropiere si insista cu faptul ca el ma vede o prietena si atat si ca are nevoie de o persoana care sa-l inteleaga si nimic mai mult.


Iar eu nu-l cred.

Si ca sa vedeti ca am principii si ca de ce nu as putea-o face : Tatal meu a divortat de mama din cauza unei amante . Care a facut si un copil in acelasi timp cu mama .

Asa ca eram de varsta fetitei lui cand tata s-a dus cu alta. Tocmai de asta nu pot s-o fac.






"Monsters are real , ghost are real too. They live inside us , and sometimes , they win ."


...Dahri...

#13
Dorsilia

Dorsilia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.126 mesaje

Postat 16 octombrie 2011 - 22:47

Da, si? are nevoie de supapa? sa mearga sa faca niste sport sau sa-si plateasca un terapeut, in loc sa se miorlaie in fata femeilor nemaritate.
Daca e asa sictirit de viata, cu ce crezi tu ca il poti ajuta? si el ce vrea de fapt? Clasica chestie...acasa nu se simte inteles, asa ca vb cu tine, care, culmea, il intelegi, ii perii orgoliul, il faci sa se simta apreciat.
Dupa cum pui problema am impresia ca ii gasesti circumstante atenuante. In primul rand un barbat NU isi vorbeste sotia nici de bine, nici de rau asa la modul de destainuire, si nu unei femei libere. In al doilea rand un barbat nu se vaicareste si nu se da "lovit in aripa" de viata in fata unei femei. Cel de care povestesti tu poate fi orice numai barbat nu e. Maicamea i-ar zice "fatalau", dar eu ma abtin[:D]
NU poate exista prietenie, amicitie pura intre un barbat casatorit si o femeie libera si nici intre o femeie casatorita si un barbat liber. Asta este o axioma si basta.

#14
Dahriana

Dahriana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 700 mesaje

Postat 16 octombrie 2011 - 22:52

Mai ..nu stiu ce sa zic de prietenii . Eu am multi prieteni baieti . Cel mai bun prieten al meu are o relatie serioasa si locuieste cu iubita lui. Lipsa unui act de casatorie il face mai liber ? Nu !

Si totusi imi e prieten f bun . Si imi povesteste de relatia lor si imi cere sfaturi . Si o cunosc si pe ea si ne intelegem bine , dar de el mult mai apropiata sunt .


Deci exista situatia asta ! Doar ca ...tipul asta mi se pare ca e putin diferit de cel mai bun prieten al meu .
Se plange altfel , se exprima altfel si eu banuiesc ca vrea altceva .
Dar cand i-am zic ca pt mine e doar un prieten a zis ca si eu pt el . Si de atunci a lasat-o mai moale . Dar pt un timp cred .






"Monsters are real , ghost are real too. They live inside us , and sometimes , they win ."


...Dahri...

#15
Ninia81

Ninia81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.910 mesaje

Postat 16 octombrie 2011 - 23:09

Ce cauta de fapt acest barbat? O plasa de siguranta unde sa cada?

Daca unei femei ii cade cu tronc un barbat insurat, se va tine de capul lui pana cand acel barbat isi va da seama ca de fapt casatoria lui nu mai merge demult. Casatorie care pana la aparitia acelei femei mergea foarte bine...



Visul nostru [ruga]

Nu te-am tinut în brate, dar te simt/Nu ai vorbit, dar te aud/Nu te-am cunoscut, dar te iubesc.

#16
Dahriana

Dahriana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 700 mesaje

Postat 16 octombrie 2011 - 23:12

Doar ca ideea e ca nu eu ma tin de el ci invers .


Si ma indoiesc ca o persoana care e fericita in relatie , casnicie , cauta in alta parte.
Da ..probabil cauta o noapte . Dar e ceva de genul : daca pica pica , daca nu , nu.
Dar nu face destainuri , nu devine prieten f bun , si nu se tine dupa mine .




Nu stiu nici eu ce vrea exact.

"Monsters are real , ghost are real too. They live inside us , and sometimes , they win ."


...Dahri...

#17
aadina

aadina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 841 mesaje

Postat 16 octombrie 2011 - 23:15

Chiar daca nu-ti dai seama si tie ti s-au prins calcaiele dupa el.

#18
Dahriana

Dahriana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 700 mesaje

Postat 16 octombrie 2011 - 23:18

Mi s-au aprins calcaiele si dupa altii in viata asta , dar am stiut sa aleg ce-mi convine , nu doar ce-mi place .

Si nu-mi plac jumatatile de masura.



Am scris ca , la inceput cand l-am cunoscut ..nici nu stiam ca-i insurat. Daca stiam nici nu ma imprieteneam cu el.





"Monsters are real , ghost are real too. They live inside us , and sometimes , they win ."


...Dahri...

#19
Ninia81

Ninia81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.910 mesaje

Postat 16 octombrie 2011 - 23:23

Atunci daca nu iti plac jumatatile de masura...nu mai accepta sa fii manta de vreme rea (pt ca acest tip inteleg ca vine la tine doar cand ii e "greu"). Refuza sa mai asculti lucruri care in mod normal nu ar trebui sa te priveasca. Este viata lui si ar trebui sa si-o ASUME. Nu sa spuna ca are un copil pe care nu si l-a dorit...si alte aberatii de acest gen.



Visul nostru [ruga]

Nu te-am tinut în brate, dar te simt/Nu ai vorbit, dar te aud/Nu te-am cunoscut, dar te iubesc.

#20
Dahriana

Dahriana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 700 mesaje

Postat 16 octombrie 2011 - 23:27

Nu doar cand ii e greu . Activam in acelasi domeniu si ne bucuram unul pt altul si pt reusitele noastre .

Ne impartasim din experienta profesionala , a lui mai multa decat a mea.

El nu ma cauta cand vrea sau o data la sapt. Ma suna zilnic , imi trimite mesaje , vorbim pe net . Cred ca vb cu mine mai mult decat cu nevasta-sa stand cu ea in casa.
Eu nu stiu cand poate el trimite atatea mesaje cu ea in casa ...Si nici nu stiu cum de ea nu observa ca el e altfel.

Eu daca as cunoaste-o personal as stii ce sa-i spun ca sa le fie din nou ok . Dar cred ca si ea e dezinteresata . Altfel nu si-ar permite el luxul sa ma contacteze asa des.






"Monsters are real , ghost are real too. They live inside us , and sometimes , they win ."


...Dahri...


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -