Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

FIV 269


195 raspunsuri la acest subiect

#1
fivoase

fivoase

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 17 martie 2010 - 20:30




Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi.Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii,pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre.Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin.[ruga]In capitolele de mai jos puteti citi povestile aspirantelor prin FIV: emotii,tratamente,rezultate,successe si insuccesse,victorii sau sperante pentru un viitor mai bun....si multe intrebari al caror raspuns il veti putea regasi in paginile subiectelor precedente...:
FIV 1, FIV 2, FIV de toamna 2, FIV de toamna, FIV de toamna 3, FIV de toamna 4, FIV de toamna 5, FIV de toamna 6, FIV de toamna 7, FIV de toamna 8, FIV de toamna 9, FIV1, FIV2, FIV3, FIV4, FIV5, FIV6, FIV7, FIV8, FIV9, FIV10, FIV11, FIV12, FIV13, FIV14, FIV15, FIV16, FIV17, FIV18, FIV19, FIV20, FIV21, FIV22, FIV23, FIV24, FIV25, FIV26, FIV27, FIV28, FIV29, FIV30, FIV31, FIV32, FIV33, FIV34, FIV35, FIV36, FIV37, FIV38, FIV39, FIV40, FIV41, FIV42, FIV43, FIV44, FIV45, FIV46, FIV47, FIV48, FIV49, FIV50, FIV51, FIV52, FIV53, FIV54, FIV55, FIV56, FIV57, FIV58, FIV59, FIV60, FIV61, FIV62, FIV63, FIV64, [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=70837"

#2
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 17 martie 2010 - 20:38

cata multumim de capitolul nou

bea, ce n as da si eu sa fiu ca tine, maine as fi facut 23 de saptamani[q][q][q][q]....ma obsedeaza lucrul asta

sper ca fiv ul de luma viitoare sa se termine cu bine

[ruga]

#3
catalina2307

catalina2307

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.083 mesaje

Postat 17 martie 2010 - 20:53

mirela - eu nu prea sunt lupul moralist in astfel de situatii....dar iti tot citesc postarile pe le diferite sectiuni....si vad dor, si regrete si frustrare si neampacare cu ceea ce s-a intamplat.
Am trecut de 3 ori prin asta...o sarcina mare, celelalte doua ceva mai mici dar la fel de dorite. Si acum ma gandesc la gemenii mei.....la puii mei. Si ma doare inima. Dar gata.
Trebuie sa te opresti si sa lasi in urma ce s-a intamplat. S-a dus si nimeni si nimic nu va aduce inapoi ceea ce ai pierdut. Doar un alt pui atunci cad TU ii vei face loc in viata ta. Si stiu ce spun....desprinde-te, lasa-l sa se duca. Nu uita....dar nu mai raporta totul la acel moment.
Linisteste-te. Odihneste-te. Ia o pauza. Relaxeaza-te. Daca simti ca e mai bine lasa si forumul pt o perioada de timp. Nu cred ca ai ce sa mai cauti deocamdata pe la odisee....decat daca esti masochista. Detaseaza-te. Lasa investigatiile si orice tine de sarcina macar o luna....doua. Ai nevoie de timp. Iar goana , alergatura, disperarea nu-s nici pe departe cheia reusitei.
Da, te simti presata de varsta. Nu ai de ce. De sot. Nu are dreptul. Explica-i si va intelege. Pt ca te iubeste. Si pt ca trebuie sa iti fie alaturi la bine si la rau.
Reia drumul FIV-ului cand ai convingerea ca esti pregatita.

Sper sa intelegi mesajul meu exact asa cum s-a dorit a fi. Sincer si din suflet.

Catalina





#4
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 17 martie 2010 - 21:01

cata ai dreptate..........recunosc sunt masochista, am doare, o sa se vindece cu un alt pui.....

[ruga]

#5
BuburuzaL

BuburuzaL

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 551 mesaje

Postat 17 martie 2010 - 21:17

Cata multumim pt capitol! [flo]M-am emotionat foarte tare citind mesajul adresat Mirelei...si observ ca sunt din ce in ce mai sensibila de la suprefactul asta![alcool]

Mirela timpul vindeca ranile! Sper ca data viitoare sa mergi cu bine pana la capat si sa-ti aduca implinirea![pup]

------------------------------------

Un beta mare in primavara asta???[ruga]

[flo]

#6
catalina2307

catalina2307

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.083 mesaje

Postat 17 martie 2010 - 21:21

Tu nu ai voie sa te emotionezi. Tu baga suprefactu'. [:)]

Catalina





#7
dandanutz

dandanutz

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 397 mesaje

Postat 17 martie 2010 - 21:57

buna fetelor va pup pe toate
andra eu nu am mai inceput in februarie am ajuns acolo si m-am intors ca din pacate am avut un deces in familie ,reiau acum in aprilie .
Multumesc mult ca te-ai gandit la mine si bafta la toate fetele[pup][pup][pup][flo][flo][flo]

#8
yvonne

yvonne

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 17 martie 2010 - 22:35

Beatrix69 - Am facut 2 FIV-uri (protocolul lung)si urmeaza al 3-lea probabil in aprilie sau mai. Inca nu stiu exact ptr. ca am de facut analizele hormonale de ziua a-2-a, dupa care dr. o sa vada ce urmeaza. Luna trecuta la ecogr. aveam foliculii f.mici. Am deja 41 de ani si mi s-a explicat ca varsta isi spune cuvantul. Daca analizele sunt bune o sa fac protocolul scurt (inca nu stiu cu ce medicamente si din ce zi). Sper sa reusesc acum, ptr. ca o sa fie ultimul.

#9
veronici

veronici

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 17 martie 2010 - 22:54

Buna seara,

Am si eu o intrebare: Daca fac al doilea FIV la Giulesti(primul reusit acum 4 ani)mi se aplica si mie reducerea pt.al doilea FIV sau se calculeaza reducere daca nu ti-a reusit la primul?

Daca am reducere,cum fac? Intreb eu acolo sau mi se aduce la cunostinta? (desi nu prea cred ca se inghesuie nimeni de la Giulesti sa ma traga de maneca si sa-mi spuna :Hello,tu ai reducere !) [:)]

Si am mai intrebat ceva dar nu mi-a respuns nimeni: ceaiul de cretisoara se ia de cand incepi stimularea sau dupa ET?

Multumesc mult!

Seara buna



slideshow rares stefan la 1 an



#10
yarrina

yarrina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.470 mesaje

Postat 17 martie 2010 - 23:29

Acum am ajuns de la Sibiu. Sunt mai mult decat suparata...sunt total dezamagita. In urma tratamentului nu am obtinut decat 6 foliculi mari pe ovarul drept si alti 2 mici pe cel stang. Avea motive dr sa creada ca ovarul stang doarme, de aici si FSH-ul asa mare. Mi-a marit doza la 225 si ne mai vedem vineri.[q][q][q][q][q] Daca nu se indreapta lucrurile va trebuia sa renuntam.[q][q][q] Sunt daramata....nu ma asteptam la asa rezultat.[q]
Credeti ca mai am vreo sansa sa reusesc cu asa putini foliculi?[q]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -