Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

fiv dr dragos albu 45


267 raspunsuri la acest subiect

#21
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 18:47

qiao,eu as astepta sa-mi tratez toate bubele si apoi m-as apuca de procedura.
da,e posibil sa treaca dupa o tura de tratament...dar...daca nu trece???
acum,o luna in plus ce mai inseamna???doar nu-ti imaginezi ca ovocitele se imputineaza de la o luna la alta.

____________________________________________________
3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna


#22
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 18:58

daca nu trec oricum aman. daca trec, mergem inainte

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#23
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 19:05

adriana vad c-ai baza-n uterul meu stramb, in cel al samirei si-al balantei, dar nu zici nimic de tine. Cand il bantui iar pe grizonat? Pe 20 sigur e la cabinet, adica joi, saptamana viitoare si are program dupa-amiaza.

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

#24
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 19:11

aristico,daca poti,du-te domnita draga, Vineri la biserica Sf.Gheorghe Nou-acolo e Icoana facatoare de minuni a SF.Parascheva-pe care o praznuim tot Vineri.
regret nespus ca anul asta nu pot sa ajung la Iasi la Moaste insa de la Iocana nu o sa lipsesc.
[flo]

saptamana trecuta a trecut o maicuta pe la noi pe la serviciu-ne aduce mereu iconite,acatiste,bratari,mir si i-am spus ca-mi doresc si eu un Bebe si m-a pus sa-i scriu un acatist sa-l dea maicutelor din Manastirea ei sa mi-l citeasca 40 de zile.
azi a venit special pentru mine si mi-a daruit Acatistul Sfintilor Parinti.
m-a impresionat tare mult.

____________________________________________________
3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna


#25
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 19:14

samiruta sar'na, caut acum pe harta, sa vad unde e Biserica

later edit: am trecut inainte de fiv pe aici si erau inchise portile - erau chiar pazite, asa ca n-am intrat, desi mi-as fi dorit.

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

#26
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 19:17

e la Universitate,la spitalul Coltea.
[flo]

____________________________________________________
3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna


#27
viotimis

viotimis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 280 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 19:52

[pup] aristica
cum esti ?
bafta multa la eco !(ziceai ca beta nu-l mai faci)

cami, felicitari pt. sarcina! acum am citit din urma ...
te-am intrebat de prolactina deoarece am vazut ca ai scris prin iulie ca mergi sa le faci.
am inteles ca macropr. a fost ok dar cum ti-a iesit prolactina atunci ?

#28
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 19:54

Anastasiasi noi pupam fetitza draga si bebelasii ei
Mai avem aici o fata draga noua careia speram sa-i purtam noroc la fel ca si tie ,o asteptam cu beta mare .Si uite asa ne facem si noi prieteni la capitala sa avem cu cine ne juca
Pupam fetele[pup][pup]

Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)

#29
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 20:06

Angelica[pup][pup], de saptamana cealalta vine, ca am intrebat si eu ieri, cand am fost la eco. Daca tot ies negativele toate testele, ma gandesc ca poate e doar o dereglare de la stimularea trecuta, pana se regleaza organismul. Ca, altfel, dc nu ar fi nici asta, ar fi mai bine sa faci un beta , macar sa stii una si buna si pana cand vine Albu, sa stii cum stai.

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 18+ cu 2 [baietel][baietel]



#30
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 12 octombrie 2011 - 20:35

Cami, mamicule, eu nu trebuie sa fiu luata ca reper, dar la mine a fost cam asa: dupa ce am inceput schema de FIV pana in ziua de azi, s-a cam dus cu dusurile fierbinti, nici dc simteam eu nevoia. Nu e bine nici la inceputul sarcinii, nici dupa, cand e mai evoluata. Temperatura ridicata iti ridica si tie tensiunea, ppresiunea sangelui, dar afecteaza si copilul. Mot-a-mot, ce mi-a spus mie Albu, a fost asa: sa ma rezum la dusuri cu apa potrivita, nici sa racesc, Doamne, fereste, dar nici fierbnti, iar baie in cada , cat mai rar si la fel, in nici un caz cu apa fierbinte. Gradul de suportabilitate al nostru, ca adulti, e mult mai ridicat decat cel al embrionasului sau al bebeilor, atunci cand incep sa creasca.
Iar referitor la sex, imediat dupa ET ma pusesem pe intrebat in stanga si in dreapta cand am voie, cum ai voie, etc......pana la urma am zis sa il intreb direct si pe Albu ( eu eram si cu hiperstimularea in perioada aceea). El a fost foarte categoric cu noi[:D], va incepe perioada de abstinenta...Bine, la noi sunt si 2 , tu mai ai putin si afli cati sunt si la tine exact si dupa aceea se fixeaza totul.
Pt ca se schimba treaba cand e sarcina cu gemeni, el o trateaza mai diferit decat o sarcina cu un bebe. Nu ca trebuie sa te simti bolnava cand esti gravida cu gemeni, nicivorba, sarcina e o binecuvantare, nu o boala, dar riscurile sunt mai mari cu uterul cand se mareste, etc...

Asa ca, ce ma mai miram eu la inceput, cand imi spuneau fetele ca pa-pa-pa sex sex[wow][wow], mai ales de la un punct incolo, dar am vazut pe pielea mea ca, desi imi umblau hormonii in mine de visam si noaptea numai bazdaganii[:I], trebuia sa stau cuminte sa nu stric ceva pe acolo, ca la cat ne-am chinuit sa ii avem pe bebitzi, suflam si in iaurt, numai sa fie ok.
Asa ca , folosim alternative, mai putin varianta clasica...[:I][:D][:D]


Poate la celelalte fete a fost altfel,nu stiu, dar la noi asa au decurs lucrurile, cu prestare zero[asia]

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 18+ cu 2 [baietel][baietel]




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -