Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ce filme bune ati mai vazut? (9)


384 raspunsuri la acest subiect

#1
mihutza11

mihutza11

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.007 mesaje

Postat 15 martie 2010 - 10:31

Inca un capitol despre filme!! [pk]







partea intai

partea a doua

partea a treia

partea a patra

partea a cincea

partea a sasea

partea a saptea

partea a opta

#2
mihutza11

mihutza11

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.007 mesaje

Postat 15 martie 2010 - 11:32

uitasem.. am vazut si Capitalism - a love story si iar am aflat niste lucruri pe care nu le stiam.. dar tot Fahrenheit si Sicko m-au impresionat mai mult..





Mihaela, mami de [ispita]Andra - 29 martie 2008



Mica dansatoare

Primul anisor


#3
Ramona J

Ramona J

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.843 mesaje

Postat 15 martie 2010 - 16:55

Interesant ce spuneti despre Up in the Air. La fel mi s-a parut si mie, doar ca este ceea ce am apreciat la film, cred ca a fost facut asa in mod intentionat. Altfel era drama, n-ar mai fi fost comedie.

Lume multa, oameni putini

#4
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 15 martie 2010 - 18:01

Citat:
citat din mesajul lui Ramona J

Interesant ce spuneti despre Up in the Air. La fel mi s-a parut si mie, doar ca este ceea ce am apreciat la film, cred ca a fost facut asa in mod intentionat. Altfel era drama, n-ar mai fi fost comedie.

Pe mine m-a surprins acest tip de meserie. Nici nu stiam ca exista asa ceva si in contextul economic actual, ideea filmului a prins foarte bine. Am vazut ca de fapt este ecranizarea unei nuvele, ma intreb oare cand o fi fost scrisa.
Trebuie totusi sa ai anumite skills native ca sa poti sa o practici si sa nu te implici emotional.

#5
Ramona J

Ramona J

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.843 mesaje

Postat 15 martie 2010 - 19:50

A fost perfect timing sa faca filmul in economia de acum. Nici eu nu stiam ca exista asa ceva, dar daca ma gindesc cita lume a fost data afara de la GM de exemplu, poate ca are sens. Ce meserie ingrata!

Lume multa, oameni putini

#6
ainex

ainex

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 15 martie 2010 - 23:19

Am vazut de curand ( sambata trecuta mai exact) filmul "Aminteste-ti de mine" / "Remember me" lansat recent in cinematografe si am ramas cu o imagine destul de trista...m-a impresionat foarte mult finalul [ nu o sa-l povestesc pt ca banuiesc ca sunt persoane care nu l-au vazut si nu ar mai avea niciun farmec]. L-a vazut cineva? Ce parere aveti despre poveste/ idee?

Shine! :)

#7
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 16 martie 2010 - 18:58

Am vazut si eu aseara "Julie and Julia" ... filmul in sine nu prea m-a impresionat, fetelor, dar Meryl Streep - nu am cuvinte sa va spun cat pot sa o admir pe actrita asta. Efectiv pe ce puna mana, straluceste ...absolut fantastica. Stiu ca a fost nominalizata la Oscar pentru rolul asta (sau nu ?) si iar, ma intreb oare cum a putut sa impresioneze Sandra Bullock mai mult ? Imi aduc aminte ca si anul trecut cand am vazut Doubt am avut acelasi sentiment, ca nu exista o performata mai buna si de fapt Oscarurile s-au acordat altcuiva pentru ca TREBUIE sa se dea o sansa si altcuiva, pentru ca sunt actrite mai tinere si raportat la tineretea si experienta lor, performanta a fost de premiat. De parca pe Meryl Streep acum, o trage in jos varsta, experienta si nivelul profesional la care a ajuns. A devenit ceva atat de "by default" incat nu mai merita premiat.

Ce m-a impresionat la ea in filmul asta a fost vocea - nu-i asa ca tot filmul este vorbit intr-un fel, cu o anumita tonalitate, putin harait si cu o umbra de accent ? Plus energia si ambitia Juliei Child a fost atatde fermecator construita. Parea asa frivola, mereu fericita, mereu optimista, mereu pusa pe glume, pasionata cu umor de aromele bucatariei ...

Banuiesc ca s-a mai discutat de filmul asta, ca a aparut mai demult pe ecrane.

#8
mistral

mistral

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 16 martie 2010 - 20:48

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Am vazut si eu aseara "Julie and Julia" ... filmul in sine nu prea m-a impresionat, fetelor, dar Meryl Streep - nu am cuvinte sa va spun cat pot sa o admir pe actrita asta. Efectiv pe ce puna mana, straluceste ...absolut fantastica. Stiu ca a fost nominalizata la Oscar pentru rolul asta (sau nu ?) si iar, ma intreb oare cum a putut sa impresioneze Sandra Bullock mai mult ? Imi aduc aminte ca si anul trecut cand am vazut Doubt am avut acelasi sentiment, ca nu exista o performata mai buna si de fapt Oscarurile s-au acordat altcuiva pentru ca TREBUIE sa se dea o sansa si altcuiva, pentru ca sunt actrite mai tinere si raportat la tineretea si experienta lor, performanta a fost de premiat. De parca pe Meryl Streep acum, o trage in jos varsta, experienta si nivelul profesional la care a ajuns. A devenit ceva atat de "by default" incat nu mai merita premiat.

Ce m-a impresionat la ea in filmul asta a fost vocea - nu-i asa ca tot filmul este vorbit intr-un fel, cu o anumita tonalitate, putin harait si cu o umbra de accent ? Plus energia si ambitia Juliei Child a fost atatde fermecator construita. Parea asa frivola, mereu fericita, mereu optimista, mereu pusa pe glume, pasionata cu umor de aromele bucatariei ...

Banuiesc ca s-a mai discutat de filmul asta, ca a aparut mai demult pe ecrane.


Aceeasi parere am avut-o si eu cand am vazut "Julie and Julia",Meryl Streep a jucat magistral.Am cautat apoi "Mamma Mia",singurul film din ultimii ani pe care nu il vazusem si care mi-a placut enorm.Pur si simplu iti da impresia ca poate juca perfect orice rol .




Mami de Bianca(06.1999)si Andreea(08.2001)

#9
Daria_Ioana

Daria_Ioana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 384 mesaje

Postat 16 martie 2010 - 22:29

Si mie imi place mult de Meryl Streep .

Ati vazut-o in filmul Out of Africa?

Eu l-am vazut luna trecuta si am ramas inca cu gandul la acel film minunat.



Meryl Streep o joaca foarte bine pe Julia Child :





Meryl Streep e foarte buna sa isi schimbe accentul si de fiecare data o face cu naturalete:



http://www.youtube.com/watch?v=aPUedwHP_Ro



Mami de Casandra (06 ianuarie 2007) si Darius ( 14 mai 2008)

#10
mihutza11

mihutza11

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.007 mesaje

Postat 17 martie 2010 - 10:51

Ramona, pai nu e comedie.. e incadrat la Drama/romance..



cat despre Meryl Streep ce sa mai spun si eu? mereu m-a uimit femeia asta, e minunata.. nu stiu daca ati vazut Oscarurile, dar cei doi prezentatori, Steve Martin si Alec Baldwin, chiar au facut o gluma pe seama nominalizarilor ei - ceva in genul sa mai lase si pe altii sa ia [:D], ca ea a luat tot.. nu mai retin exact..



de Sandra Bullock nu ma pot pronunta ca inca nu am vazut filmul cu pricina..







Mihaela, mami de [ispita]Andra - 29 martie 2008



Mica dansatoare

Primul anisor



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -