Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Minoritatile din Romania: studiu istoric - 2


184 raspunsuri la acest subiect

#11
denizel

denizel

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.078 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 18:56

Da' poate ca omul a luat 2 guri de palinca inainte de a iesi pe usa, fiindca e emotiv si il intimideaza sefii severi :)))))).
Daca eu as fi subalterna lui Ingrid, nu mi-ar lipsi din gura doo gume de mestecat :)). Pe care le-as schimba cam la doo ore, asa [:-)))].





"Omul care a inventat distractia a fost copilul" [:)] - din jurnalul unei mãmici de bãietel.



#12
Ingrid S

Ingrid S

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.834 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 18:58

LadyJ, a patra oara e slabiciune. A patra oara nu trebuia sa existe fizic. Ca sa nu ma fac de kko, trebuia sa nu sesisez. Crede-ma, la servici am avut de-a face cu bautori sarbi, unguri, romani si tigani. Au primit fiecare sfaturi, apoi avertismente pana au fost dati afara. Daca ii lasi (saracul, bietul de el, numa' otzara a baut) profita si data urmatoare vin cu sticluta in buzunar, cum sunt convinsa ca a venit si respectivul azi la servici. Deci, pentru el nu mai exista o data viitoare. Sunt multi care si-ar dori servici. Azi a scapat, ca sa am timp eu sa ma cert pe forum probabil, demonstrand cata ura rasiala zace in mine.



Ingrid S si Diana

FILME 1

FILME 2

FILME 3





Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.

Vauvenargues

#13
Ingrid S

Ingrid S

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.834 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 19:01

Citat:
citat din mesajul lui denizel
Da' poate ca omul a luat 2 guri de palinca inainte de a iesi pe usa, fiindca e emotiv si il intimideaza sefii severi :)))))).Daca eu as fi subalterna lui Ingrid, nu mi-ar lipsi din gura doo gume de mestecat :)). Pe care le-as schimba cam la doo ore, asa [:-)))].
"Omul care a inventat distractia a fost copilul" [:)] - din jurnalul unei mãmici de bãietel.
Doamne, cat poti fi de nostima. Nu-ti vine sa razi cand te privesti in oglinda?Ingrid S si Diana FILME 1 FILME 2 FILME 3Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.Vauvenargues

#14
ladyJ

ladyJ

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.837 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 19:05

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

LadyJ, a patra oara e slabiciune. A patra oara nu trebuia sa existe fizic. Ca sa nu ma fac de kko, trebuia sa nu sesisez. Crede-ma, la servici am avut de-a face cu bautori sarbi, unguri, romani si tigani. Au primit fiecare sfaturi, apoi avertismente pana au fost dati afara. Daca ii lasi (saracul, bietul de el, numa' otzara a baut) profita si data urmatoare vin cu sticluta in buzunar, cum sunt convinsa ca a venit si respectivul azi la servici. Deci, pentru el nu mai exista o data viitoare. Sunt multi care si-ar dori servici. Azi a scapat, ca sa am timp eu sa ma cert pe forum probabil, demonstrand cata ura rasiala zace in mine.





Omul persista in greseala.
Ce nu inteleg eu, i s-a spus deja sa nu mai vina baut? Sau consideri ca ar trebui sa stie, pur si simplu?

Iertare Beren, de acest mic mititel off topic.

#15
denizel

denizel

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.078 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 19:09

uf, scuze, Ingrid, asa sunt io, mai hlizita [hippi]. Am uitat ca trebuie sa stam in pozitie de drepti cand esti tu prezenta.


ce pofta mi-e de-un blue hawaiian [hc].



"Omul care a inventat distractia a fost copilul" [:)] - din jurnalul unei mãmici de bãietel.



#16
accept92

accept92

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.175 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 19:09

Citat:
citat din mesajul lui denizel
Mai tineti minte asta?La marsul asta au participat mamici pioase, cu bebelusi in carucioare. Alaturi de sotii lor perfecti.Mai e oare nevoie sa ii explice cineva lui Accept de ce e necesara ceva insistenta in educatia intru tolerarea celor care nu se... aaa.... integreaza?
Da, cu atat mai mult e nevoie sa imi explice cineva. Pentru ca nu vad in atitudinea ta fata de oamenii care au participat la marsul in cauza mai multa toleranta decat in atitudinea lui Aka vis a vis de gay. Atata timp cat e ok o manifestare gay e ok si una anti-gay. Pentru ca manifestarea anti-gay se naste din niste convingeri ale celor care manifesta, convingeri pe care nu trebuie sa le adopt sau sa le aprob pentru a le tolera. Desigur, pot sa gandesc ca respectivii sunt niste incuiati, niste oameni cu creierii spalati de convingeri religioase, pot sa am pareri si sa emit judecati foarte nasoale fata de o gramada de categorii umane. Vad ca ma tot provoaca lumea sa imi exercit dreptul la exprimare vis a vis de parerea mea despre etnia roma...am spus ca nu am de gand sa raspund acestei provocari. Insist si eu pe a mi se da exemple concrete de discriminari. Si ce mi se serveste?...."Roma continued to be denied equal access to education, housing, health care and employment."Poftim? Invatamantul primar este obligatoriu prin lege si fara exceptie pentru toti cetatenii acestei tari, tiganii beneficiaza din plin de servicii medicale fara sa plateasca asigurari (unde in lumea asta mai esti tratat intr-un spital in conditiile in care nici macar buletin nu ai?), casa si loc de munca nu ne mai asigura statul la nici unii de cand a picat comunismul. Deci despre ce vorbim aici? Este aberant...

#17
AkaManah

AkaManah

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 608 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 19:13

Citat:
citat din mesajul lui denizel
Mai tineti minte asta?La marsul asta au participat mamici pioase, cu bebelusi in carucioare. Alaturi de sotii lor perfecti.Mai e oare nevoie sa ii explice cineva lui Accept de ce e necesara ceva insistenta in educatia intru tolerarea celor care nu se... aaa.... integreaza?
"Omul care a inventat distractia a fost copilul" [:)] - din jurnalul unei mãmici de bãietel.
Noua Dreapta imita o parte dintre ideile miscarii legionare si se foloseste de "piosenia" poporului vizavi de acest subiect. Nu este o miscare viabila si nu va deveni niciodata o miscare de mase decat daca BOR isi da girul. Totusi este o manifestare permisa intr-o lume democratica. Sa nu ii discriminam : daca se poate parada gay trebuie sa se poata si parada dreptei.Pana la urma sunt ...minoritate. :)) Drace ce ciudata e viata! :))) Veninul dauneaza grav sanatatii. Cred ca acolo unde singura alegere este intre lasitate si violenta, eu as sugera violenta. Prea des ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii.

#18
Ingrid S

Ingrid S

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.834 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 19:15

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
LadyJ, a patra oara e slabiciune. A patra oara nu trebuia sa existe fizic. Ca sa nu ma fac de kko, trebuia sa nu sesisez. Crede-ma, la servici am avut de-a face cu bautori sarbi, unguri, romani si tigani. Au primit fiecare sfaturi, apoi avertismente pana au fost dati afara. Daca ii lasi (saracul, bietul de el, numa' otzara a baut) profita si data urmatoare vin cu sticluta in buzunar, cum sunt convinsa ca a venit si respectivul azi la servici. Deci, pentru el nu mai exista o data viitoare. Sunt multi care si-ar dori servici. Azi a scapat, ca sa am timp eu sa ma cert pe forum probabil, demonstrand cata ura rasiala zace in mine.
Omul persista in greseala.Ce nu inteleg eu, i s-a spus deja sa nu mai vina baut? Sau consideri ca ar trebui sa stie, pur si simplu? Iertare Beren, de acest mic mititel off topic.
Da, i s-a spus de 3 ori. Si normal, dupa ce faci protectia muncii cu el, mi se pare de bun-simt sa si stie.Ingrid S si Diana FILME 1 FILME 2 FILME 3Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.Vauvenargues

#19
denizel

denizel

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.078 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 19:16

Citat:
citat din mesajul lui accept92


Da, cu atat mai mult e nevoie sa imi explice cineva. Pentru ca nu vad in atitudinea ta fata de oamenii care au participat la marsul in cauza mai multa toleranta decat in atitudinea lui Aka vis a vis de gay.



Accept, atata timp cat eu nu trimit in spitalele de psihiatrie sau afara din tara pe cei care au alte preferinte decat mine, ci doar indemn la a-si vedea de treburile lor, imi permit sa spun ca sunt o tipa toleranta.










"Omul care a inventat distractia a fost copilul" [:)] - din jurnalul unei mãmici de bãietel.



#20
accept92

accept92

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.175 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 19:18

Citat:
citat din mesajul lui denizel

imi permit sa spun ca sunt o tipa toleranta.



Permite-mi sa am propria mea parere despre asta...tu desigur te poti considera cea mai frumoasa, cea mai desteapta, cea mai tare din parcare.





Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -