Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Tide pentru supermame - concurs cu premii super


149 raspunsuri la acest subiect

#31
Joy21

Joy21

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.680 mesaje

Postat 15 martie 2010 - 18:00

Fetita mea Sofia, care are 1 an si jumatate a inceput sa lege deja cuvintele. Acum cateva zile mi-a spus pentru prima oara " ai ghija, mami" (ai grija, mami). Nu va spun cum m-am topit instant [8**][8**][8**] Nici nu-mi imaginam ca fetita mea, asa mica cum e, ca o papusica, ar putea sa-mi poarte mie de grija. O iubesc enorm.[olala]



Victoria, mami de Anna Sofia



mA fAc MaRe [hippi]

Sofia, 1 an si 5 luni
[foto]






"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."

David Lloyd George








#32
iahim

iahim

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 15 martie 2010 - 18:19

-Mami,ghici cat de mult te iubesc!?
-Nu stiu...
-Pana la infinit si inapoi...M-a strans in brate,mi-a dat un pupic dulce si mi-a spus iar "te iubesc mult,mult!"

#33
mihor

mihor

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 272 mesaje

Postat 15 martie 2010 - 19:37

Pentru ca fetita mea e inca micuta, are 1 an si 4 luni, soacra mea a organizat o masa festiva la care am participat si eu. Cu alte cuvinte, am stat intre femei de 8 martie iar sotul a avut o dupa masa fericita alaturi de fetita lui :)



Sofia



#34
miflore

miflore

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.022 mesaje

Postat 15 martie 2010 - 21:30

Cu siguranta darul cel mai nepretuit pentru toate mamele sunt chiar copiii lor.[flo] Fetita mea Ana are 4 ani si este in grupa mijlocie. A fost printesa toamnei la serbare, am fost foarte mandra de ea ca nu si-a uitat poeziile chiar daca a fost un pic bolnavioara chiar inainte de serbare. Povestesc cu atata drag despre ea. As face-o zile in sir, mamele inteleg. Dupa serbare am avut o actiune speciala, mame cu copii, am confectionat impreuna felicitari, martisoare si am ornat 2 torturi - pe care le-am si mancat - am primit si eu diploma de "cea mai buna mama" si un colaj cu bordura de flori si cu o poza cu fetita mea cea draga impreuna cu educatoarea. Sunt momente cu adevarat speciale. Priviti

printesa toamnei si felicitarea

Stiti cum e cand prichindelul tau iti cuprinde fata cu palmutele lui mici si se uita fix in ochii tai spunandu-ti: "Mami, te iubesc!". Esti in al noualea cer.

[pup]



Mihaela si [zana] Ana Maria

Poze AICI

#35
georgeta10

georgeta10

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 30 mesaje

Postat 15 martie 2010 - 23:30

Frumoase amintiri ! Ma puneti in situatia dea deveni melancolica! Sa -mi aduc aminte de zilele cand amandoi fiii mei se intreceau sa -mi faca diferite ,cadori cat mai frumoase facute de manutele lor! La scoala si acasa, apoi impreuna cu tatal lor care este un sentimental imi cumparau flori, trandafiri rosii..multe lucrusoare facute de manutele lor am primit si eu de-a lungul anilor.....inca mai am felicitari facute de ei ...pastrez cu sfintenie acele randuri scrise din sufletelul lor de copil....pe langa felicitari diferite bibelouri ce le am in vitrina si acum....nu sunt de valoare ca obiecte..insa.pt mine reprezinta o bucatica din sufletelul lor de copii pe atunci si care strangeau un banut pt ziua mamei.Pentru mine toate au o valoare inestimabila..sunt de la copiii mei si stiu ca mi-au fost oferite cu multa dragoste.....Va pup si va doresc ca aveti numai clipe minunate alaturi de puisorii vostrii!!

#36
dana_07

dana_07
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 15 martie 2010 - 23:40

Eu am primit de la ingerasul meu un ghiocel,o imbratisare calda, un pupic dulce si urarea "La Multi Ani, mami !
Urez si eu mamicilor de pe acest forum, o primavara frumoasa si "La Multi Ani !

#37
nicole2005

nicole2005

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 84 mesaje

Postat 16 martie 2010 - 00:09

Eu am primit de la piticul meu o felicitare facuta de el, pe care desenase un ghiocel, imbratisri multe si un " te iubesc tare tare tare mult". printesa mica nu stie sa vorbeasca, are doar 8 luni jumatate dar mi-a daruit multe zambete



nicol

mami de puiuti dulci ANTONIO 26 septembrie 2006

AMALIA 19 iunie 2009



ANTONIO's site

AMALIA's site



















#38
mihagrigore

mihagrigore

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 16 martie 2010 - 01:38

Fetita mea este in grupa mica la gradinita, iar de 8 martie a venit acasa cu o felicitare colorata de ea(asa cum a stiut)in care scria:
"Dumnezeu a creat o mama minunata,
O mama care nu imbatraneste niciodata;
I-a facut zambetul din raze de soare,
Si i-a modelat inima din aur pur;
In ochii ei a pus stele stalucitoare,
Iar in obraji trandafiri rosii;
Dumnezeu a creat o mama minunata,
Si mi-a dat aceasta minune mie!
Tot ceea ce sunt sau sper sa ajung
Iti datorez tie, mama, ingerul meu!"
M-am emotionat foarte tare cand am citit, insa emotiile nu s-au terminat aici.Dandu-mi felicitarea mi-a spus: "Te iubesc mamica mea cea mai frumoasa! Tu esti draguta mea!" Mi-au dat lacrimile de emotie.Ajunse acasa de la gradi a inceput sirul de poezii, poezii pe care nici nu stiam ca le stie:
"La fereastra casei mele\ vin si trec atatia pasi\ dar eu stiu cand trece mama\ pasul ei e mai gingas.\Glasul ei rasuna dulce\eu in cantec il socot\cand ma strange mama-n brate\ eu ma fac micuta de tot!"
"Mama draga, te iubesc\ nu ma bate cand gresesc\eu sunt mic, neastamparat\nu-mi dau seama tot ce fac.\Ia adu-ti tu bine-aminte\cum erai mai inainte\cate rele ai facut\mamata nu te-a batut!"
A fost cel mai frumos 8 martie din viata mea.

#39
adriana_2008

adriana_2008
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 16 martie 2010 - 03:17

Laura are 9 ani, este in clasa a 3-a , de la ea am primit o felicitare facuta si scrisa de ea [pup]
Alex are 4 ani si este la gradi, la serbare am plans pe ascuns de emotii si bucurie , mamicile inteleg [pup], poezia lui a fost aceasta:
E ziua ta, maicuta
Te-asteapta flori pe masa
Si-un dar micut te-asteapta
Cind ai sa vii acasa.

Am sa-ti sarut obrajii
La piept cind ma vei tine
Si miinile ce n-au
Odihna pentru mine.
Apoi a venit la mine cu o felicitare facuta de el impreuna cu doamna educatoare si mi-a spus Te iubesc mult mami! Ce poate fi mai frumos si mai emotionant decat momentul in care copilul tau iti declara neconditionat iuberea? Acasa am primit de la ei flori si o diploma Pentru cea mai buna mama din lume!Eu ii iubesc mult si le multumesc ca mi-au dat ocazia sa ma pot bucura de ei si de cea mai grea ,dar si frumoasa , meserie din lume : aceea de a fi mama [flo]

adriana

#40
adalia

adalia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 16 martie 2010 - 05:22

Buna,

fetita mea de 2 ani si 4 luni mi-a facut un cadou deosebit: in momentul in care am intrat in casa, mi-a intins o rama de poze cu fotografia ei facuta la gradi cu teacher si mi-a dat un pupic si m-a imbratisat cu veselie. iubesc charmul ei personal. din pacate, nu am inca un aparat foto ca sa pot imortaliza astfel de momente. :(

Lavinia mami de [fetita] Carisa Adalia

a happy mom


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -