Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

"Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *108*"


219 raspunsuri la acest subiect

#21
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 01:35

Selen[:-)))] ia uite aici...Un pinguin de 1.80 m care nu stie pasii la nici un dans [:D]



Lali Lacra [mamica] de

[baietel]Paul-Iulian

#22
techila

techila

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.801 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 01:38

uka, ai PM



fragutza, ma ofer si io cu apa de la putz...daca vrei il trimit pe sotz in fiecare zi sa iti aduca (serios vorbind)cu bidoane, parca stateai prin militari tu...doar a facem rost de bidoane...



Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia [pk]

nasterea a doua putze



Noi suntem doi frati, în casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste

Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,

Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste

Si cuminti în orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.




#23
selen80

selen80

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.002 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 01:38

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete
Selen[:-)))] ia uite aici...Un pinguin de 1.80 m care nu stie pasii la nici un dans [:D]Lali Lacra [mamica] de[baietel]Paul-Iulian
pai s-a terminat filmuletul cand devenea mai interesant [;)]dar tu vad ca esti experta [:)][mamica] de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!POZE URSULICA 0-6 luniPOZE URSULICA 6 LUNI +nunta

#24
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 01:39

Citat:
citat din mesajul lui selen80
Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete
Selen[:-)))] ia uite aici...Un pinguin de 1.80 m care nu stie pasii la nici un dans [:D]Lali Lacra [mamica] de[baietel]Paul-Iulian
pai s-a terminat filmuletul cand devenea mai interesant [;)]dar tu vad ca esti experta [:)][mamica] de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!POZE URSULICA 0-6 luniPOZE URSULICA 6 LUNI +nunta
CAndva dansam muulte stiluri...Acum am mai ruginit nitel [:D]Lali Lacra [mamica] de[baietel]Paul-Iulian

#25
raluk16

raluk16

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.115 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 01:40

Miha m-am delectat cu pozele superbe [olala]. Laura e asa blanda si delicata si seamana leit cu tine. O atmosfera asa vesela si plina de iubire e acolo la voi [olala]. Recunosc ca tot timpul m-am intrebat cum rezistati, si cu efortul fizic, si cu cel financiar. Sunteti extraordinari! [asia]

Of, Ralu, ma doare sufletul ce zici, cu dermatologii... [pup] Io tare cred ca e ceva (si ma gandesc aici si la bubele lu piticu meu), e ceva ce pierdem din vedere, o schimbare ce am facut-o... am citit la DA ca apare mai repede, mai aproape de nastere, parca. Poate poate nu e DA si e ceva dermatita sau alergie... io tot incerc sa-mi fac mental un tabel cu schimbarile facute in alimentatia mea, in ingrijitul lui, inclusiv temperaturi din camera, haine, etc...

Carina noapte buna! [pup]

Hepi la cate rele stiu de lactatele din comert, si lapte si iaurturi si restul, ori ii dau de tzara, ori nu-i dau deloc [:D]. De capra e ideal, ca se aseamana cel mai bine cu laptele nostru, dar eu nu cunosc nici una [:D]. Vaca am una, buna prietena [:D], beau de la ea de ani buni. Si in sarcina am baut lapte crud zilnic. Ce zicea Uka, intr-adevar se zice ca nu e voie lapte de vaca in primul an de viata. Din cauza proteinei pe care bebeii n-o stiu digera tare bine. Dar stiti ca suntem multi dintre noi care, la 3-4 luni cand s-au intors mamicile la servici, am trecut pe lapte de vaca. Nu zic ca e ok (ca doar mancam si mar cu biscuiti [:D]). Dar asa cum nu e ok laptele de vaca, nu e ok nici laptele praf (care e facut cu lapte de vaca) si nu e ok nici branza, nici iaurtul cumparat, etc. Deci ori spui ca nu-i dai copilului in primul an lactate de vaca (eu o sa incerc, sa vedem cum reusim), ori daca ii dai branza, poti sa-i dai si iaurt. Sau daca ii dai iaurt cumparat nu inteleg de ce cel de casa ar fi mai rau. Din contra, macar asta chiar e iaurt, nu e facut din lapte praf, cu proteina de lapte adaugata, si refacut la nesfarsit pana trece de pe rafturi... Mie chestia asta mi se pare mai mult ca sa li se vanda lor formulele (am vazut ca sunt inclusiv pentru cei peste 2-3 ani...), sau lactatele din magazine...


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

#26
selen80

selen80

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.002 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 01:45

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete
Citat:
citat din mesajul lui selen80
Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete
Selen[:-)))] ia uite aici...Un pinguin de 1.80 m care nu stie pasii la nici un dans [:D]Lali Lacra [mamica] de[baietel]Paul-Iulian
pai s-a terminat filmuletul cand devenea mai interesant [;)]dar tu vad ca esti experta [:)][mamica] de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!POZE URSULICA 0-6 luniPOZE URSULICA 6 LUNI +nunta
CAndva dansam muulte stiluri...Acum am mai ruginit nitel [:D]Lali Lacra [mamica] de[baietel]Paul-Iulian
observi ca noi suntemm intr-o discutie paralela cu fetele, nu? [:D]plec si eu la nanel daca n-aveti chef de chef....ca acusi se face 12 si mi se transforma caleasca in dovleac [zana]v-am pupat, somn usor dovlecei, ca daca aveti voi au si mamicile voastre [;][mamica] de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!POZE URSULICA 0-6 luniPOZE URSULICA 6 LUNI +nunta

#27
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 01:47

Ca sa ma bag si eu in seama cu laptele de vaca de aia adevarata,nu mov [:D],sora mea nu a mai avut laptic in sani de cand avea pitica 2 luni,si avand-o pe Macarena(parca asa o chema) sursa de lapte proaspat zilnic,i-au dat fetii d-ala,ca era greu financiar pentru ei sa cumpere lapte praf,cel de la primarie venea la 2-3 luni,si ii dadea fier,calciu,vigantol separat...A crescut mandretea,are 4 ani acusi( pe 20 luna asta),e sanatoasa,isteata foc,nu vad sa o fi afectat in vre-un fel...



Lali Lacra [mamica] de

[baietel]Paul-Iulian

#28
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 01:49

Noapte buna Selen... Am observat,dar nu-i bai,eu mai mereu sunt asa [:-)))].In seara asta cred ca eu va adorm pe toate [:D]



Lali Lacra [mamica] de

[baietel]Paul-Iulian

#29
raluk16

raluk16

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.115 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 01:52

Merg si eu la culcare ca maraie deja...

Pupici si noapte buna! [pup]


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

#30
Ellenuta

Ellenuta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.668 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 01:54





ciao



am culcat zuzele, sper sa doarma. stau si eu un pic pe aici ca-s ff obosita ..



croco ma bucur ca ti-au placut si ti-au iesit. e mai greut la framantat dar merita ..



selen poate a papat ceva care i-a cazut mai greu la stomacel si d-aia s-a partait .. eva facea asa cand ii dadeam fructe la masa de seara si in primele saptamani cu iaurtel ..



miha ai trei copii absolut superbi!! ce pletosica e iris, ce par cret are matei si ce picioare lungi are laura!! ce veselie e la voi, imi place tare tare!



hepi ne-a fost dor de tine, doamna invatatoare!



uka eu votez pentru cola light cu gheata .. [pk] si-ar merge si un pic de absolut in ea ..



kinga sa stii ca eu nu i-am facut iaurt in casa .. trebuie sa ai fermentii aia .. pe care ii iei tot din iaurt de cumparat .. eu ii dau si acum evei 7 cereale de la milupa (cele bio), sunt super ok la gust numai ca nu au lapte.



monique scaunul lui teo era cu spatele la directia de mers cand ati avut accidentul? eu m-as orienta la ceva ce se poate aseza si foward si rear ..



techila ce super pare robotelul ala .. te scoate din belea .. ii dai drumul si gata curatenia .. [cool]







Elena, mami de [zana] Eva Maria (14.01.2008) si [bebic] Anna Sophia (04.10.2009)

[foto] Eva

[foto] Anna

[papica] papa bun


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -