Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV la Sibiu (6)


195 raspunsuri la acest subiect

#21
yarrina

yarrina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.470 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 15:32

Nu am inceput stimularea, asta am vazut la eco din Z4. Oricum mi se par putini...ma duc azi la alta doctorita sa mai vad o parere. [q]

#22
Mocanitza

Mocanitza

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 72 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 15:46

draga Yarrina, nu stiu cati aveam...la inceput au fost putini si la mine; stiu ca am fost tare suparat ca aveam 4 pe un ovar si patru pe celalalt, in total 7 ...si erau putin. Apoi au mai apart cativa...stiu ca la un moment dat aveam 12.

fruntea sus, totul va fi bine, te pup.[pup][pup][pup]

#23
Mocanitza

Mocanitza

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 72 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 15:48

sorry yarrina, am avut initial 4 cu 3...si am ajuns la 12, dupa o stimulare de 15 zile cu Gonal 375ml,

iti doresc cati mai multi foliculi,[flo]

#24
hypnotic1978

hypnotic1978

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 152 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 16:31

am primit rezultatul si la papanicolau
diagnostic clinic frotiu cervico-vaginal conventional.
cum e? ce ziceti?

#25
yarrina

yarrina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.470 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 16:38

Deci in urma tratamentului mai "izvorasc". Oricum acu la 15.30 ma mai duc la un eco si apoi sun dr. M-am mai linistit acum cand vad ca si voi ati plecat cu putini. Off...cand crezi ca toate sunt pe linia normalului...mai iei cate o palma...
E cam in chineza pentru mine acest diagnostic...de la mine scrie de obicei grad 1 sau 2, negativ...

#26
hypnotic1978

hypnotic1978

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 152 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 16:40

da yarrina stiu, si ptr mine e cam indescifrabil diagnosticul, de aceea va intreb pe voi.
ca sa nu mai zic ca mai am si niste explicatii la fel de "clare" pe buletinul de analiza.
ms oricum
[pup]

#27
monaramona

monaramona

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.234 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 17:29

fiecare femeie eu stiu ca are voie gratis la un papanicolau pe an.. eu l-am facut si nu mi-a scris nimic in sensul asta ..am facut si cultura din col si nu m-a costat nimic si in plus mi-a facut si sevretia vaginala...nu am platit nimic..ceea ce am platit a fost eco intravaginalcu 35 lei

#28
hypnotic1978

hypnotic1978

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 152 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 17:36

intr-adevar, papanicolau se poate face gratuit cu trimitere de la medicul de familie. desi stiam, nu am fost sa imi iau trimitere, mai salvam 60 lei.....asta e. de restu' nu stiam ca se pot face gratuit, iar un echo pe mine m-a costat 120, mai ieftin de 100 nu stiu dc gasesti in c-ta.
am trimis rez la sibiu astept raspuns de acolo. sper sa fie ok. momentan sunt in ceata.

#29
anelize

anelize

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 393 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 17:55

Si eu sunt deprimata azi.Saptamana asta am aflat de 3 cunostinte care sunt insarcinate.Azi am mai aflat de inca 2 prietena care vor avea bebe.
Ma doare sufletul pentru ca sunt si eu sanatoasa si apta de conceptie si am avut grija de asta toata viata mea.La fel am avut grija si de sotul meu sa avem un stil de viata sanatos,sa fim cu analizele la zi si totusi spermograma lui groaznica.
In fiecare luna,la ovulatie,simt cum corpul meu "tipa" dupa un spermatozoid mai vioi care sa ne aduca un bebe,dar,ai naibi,nu si nu!!!
Mor de ciuda si ca va trebui sa ma chinui cu injectii in burta,tratamente hormonale,zeci de controale la gineco...de bani nu mai zic,astia ii avem,dar trebuie sa fac atatea sacrificii si simt ca am avut grija de corpul meu toata viata degeaba.
Scuze,dar am rabufnit si eu si nu pot sa ii spun sotului meu lucrurile astea pentru ca il ranesc si el nu are absolut nici o vina.Nu vreau sa il fac sa se simta prost,e problema noastra,suntem un cuplu,o echipa si mergem impreuna pe acelasi drum,doar ca,in sinea mea,ma doare sufletul!!!!

#30
yarrina

yarrina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.470 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 18:55

Sunt si mai tare in ceata. La cel de-al doilea ecograf am 5 foliculi pe dreptul si 1 pe stangul. Ziceti si voi...cine si cum sa mai inteleaga?[bang][bang]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -