Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 8 voturi

experiente mistice(2)


444 raspunsuri la acest subiect

#41
3x3

3x3

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 24 ianuarie 2010 - 21:56

vrei sa cunosti gratia divina?
binecuvanteaza aerul pe care il respiri, mancarea pe care o manaci; priveste-te in oglinda, si multumeste Domnului pentru lumina divina intrupata in templul care esti; esti sacru, calci pe pamant sacru in fiecare clipa!
mangaie acolo unde este suferinta;
daruieste de acolo unde este prisosinta;
devotie in serviciul aproapelui;
ingenuche in rugaciune!
roaga-te pentru cei ce ii cunosti si nu ii cunosti, dar sufera!
mangaie cu cuvantul si gandul!
(citat dintr-un mesaj privat al unei persoane care citeste forumul:
"Iertata fie interventia mea, dar pesemne mai am inca (muuulte) de invatat din moment ce ma deranjeaza atat de tare replicile Capcaunului. Am o reactie aproape fizica de neplacere atunci cand citesc comentariile lui, stiu ca nu am dreptul sa judesc dar ma deranjeaza si felul in care vede lucrurile si mai ales aroganta cu care simt ca o face. In fine, poate e ceva si in mine care trebuie alchimizat pina acolo cind nu ma va deranja...)...si nu e singura persoana!
asta este LABORATORUL GRATIEI DIVINE! OMUL, VIATA, ARMONIA, GENEROZITATEA, COMPASIUNEA! DEVOTIA! DARUIREA! IERTAREA, RUGACIUNEA! PLECACIUNEA! ASCULTAREA! SMERENIA! IUBIREA! MANGAIEREA! MODESTIA!







#42
3x3

3x3

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 24 ianuarie 2010 - 22:03

tot ceea ce am scris face parte din experienta personala de viata! imi pare rau, pentru tine ca suferi, ca nu am avut timp de comisii de determinare a obiectivitatii reactiei de binecuvantare, intr-un moment de suferinta a aproapelui!
pe b.nica? o astept! pentru fiecare exista lumina divina de impartit prin cuvant!




#43
capcaunul

capcaunul

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.981 mesaje

Postat 24 ianuarie 2010 - 22:14

Citat:
citat din mesajul lui 3x3
(citat dintr-un mesaj privat al unei persoane care citeste forumul:
"Iertata fie interventia mea, dar pesemne mai am inca (muuulte) de invatat din moment ce ma deranjeaza atat de tare replicile Capcaunului. Am o reactie aproape fizica de neplacere atunci cand citesc comentariile lui, stiu ca nu am dreptul sa judesc dar ma deranjeaza si felul in care vede lucrurile si mai ales aroganta cu care simt ca o face.

Are dreptate cititoarea forumului care ti-a destainuit asta. Capcaunii sunt periculosi, ataca mai ales noaptea. Ma bazez pe tine ca stii cum sa-i indepartezi cosmarurile. [;)]

#44
3x3

3x3

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 25 ianuarie 2010 - 02:37

Citat:

...insirand pe zeci si zeci de pagini fel de fel de povesti ...

exista o carte foarte buna, "cum sa te vindeci cu o poveste", a psihoteraputului specializat in medicina psihosomatica, Paola Santagostino! sustine, asa cum titlul sugereaza vindecarea prin poveste!
daca povestea experientei mele mistice aduce lumina, speranta,echilibru nu pot decat sa ii multumesc lui Dumnezeu pentru sansa de a fi alaturi de cel care are nevoie de gratia divina, chiar si materializata prin cuvant, simbol, poveste!

#45
3x3

3x3

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 25 ianuarie 2010 - 02:58

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul



Hai sa fim seriosi! Niciun experiment stiintific si niciun caz medical nu a reusit sa...aici o las pe b.nica sa traga concluziile [;)])

daca i-ai cere lui b.nica, ca si medic, sa aleaga intre :
-a folosi omul in suferinta in teste de usa sau altele cu amanarea gestului de ajutor medical ce in mod inevitabil va duce la prelungirea suferintei, pentru experimente de determinare a luminii divine si interventia gratiei divine la rugaciune pentru vindecare, pentru oprirea suferintei si restabilirea vietii acolo unde amenintata,
-si a alina suferinta prin interventie de urgenta medicala,
sunt convinsa ca va alege CALEA LUMINII! ADICA MOBILIZAREA RAPIDA A TUTUROR RESURSELOR (morale-cod etic de practica, fizice-resurse medicale, psihologice-abilitati,cunostinte si energetice-energie vitala personala pusa in actul de ajutor medical)PENTRU SALVAREA VIETII, A ECHILIBRULUI BIOLOGIC! este actul de vindecare in planul fizic prin ascularea spirituala a inimii, si respectare a codului de practica medicala!
medicul este prelungirea mainilor angelice pentru vindecare in planul fizic! si ii admir pana la plecaciune!

#46
capcaunul

capcaunul

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.981 mesaje

Postat 25 ianuarie 2010 - 03:00

Citat:
citat din mesajul lui 3x3
daca povestea experientei mele mistice aduce lumina, speranta,echilibru nu pot decat sa ii multumesc lui Dumnezeu pentru sansa de a fi alaturi de cel care are nevoie de gratia divina, chiar si materializata prin cuvant, simbol, poveste!

OK! [pace]

Acum ca ti-ai definit pozitia, ma retrag de pe acest topic promitandu-ti ca nu voi mai sta in calea misiunii tale. In fond, altii au nevoie de ea.

#47
capcaunul

capcaunul

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.981 mesaje

Postat 25 ianuarie 2010 - 03:02

PS. Asta nu inseamna ca la alte topicuri voi inchide ochii! [;)]

#48
b.nica

b.nica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.937 mesaje

Postat 25 ianuarie 2010 - 03:43

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

3x3, absolut TOATE "cazurile" prezentate de tine sunt povesti sau fabulatii luate din diverse carti sau situri internet de mistica, de parapsihologie, de ezoterism, carti sau situri de duzina mai pe scurt.

Hai sa fim seriosi! Niciun experiment stiintific si niciun caz medical nu a reusit sa puna in evidenta nici macar o urma de fenomene psi.

Libertatea de expresie este un drept. Dar nu trebuie sa abuzezi de el insirand pe zeci si zeci de pagini fel de fel de povesti abracadabrante. Incercand sa ce? (aici o las pe b.nica sa traga concluziile [;)])

Vai de mine ,peste ce am dat!
Pe de-o parte 3x3, pe de alta Capcaunul!
Concluzie:despre 3x3 nu pot sa ma exprim pt. ca nu pot sa-i citesc postarile deoarece mi se incruciseaza ochii si ma ia ameteala,despre Capcaun pot sa spun cu certitudine ca din acelasi motiv se prezinta ca un stoic ce persevereaza cum numai un capcaun are puterea sa o faca si banuiesc ca si-a impus o penitenta zilnica,[iartama].

#49
b.nica

b.nica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.937 mesaje

Postat 25 ianuarie 2010 - 03:53

Citat:
citat din mesajul lui 3x3

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul



Hai sa fim seriosi! Niciun experiment stiintific si niciun caz medical nu a reusit sa...aici o las pe b.nica sa traga concluziile [;)])

daca i-ai cere lui b.nica, ca si medic, sa aleaga intre :
-a folosi omul in suferinta in teste de usa sau altele cu amanarea gestului de ajutor medical ce in mod inevitabil va duce la prelungirea suferintei, pentru experimente de determinare a luminii divine si interventia gratiei divine la rugaciune pentru vindecare, pentru oprirea suferintei si restabilirea vietii acolo unde amenintata,
-si a alina suferinta prin interventie de urgenta medicala,
sunt convinsa ca va alege CALEA LUMINII! ADICA MOBILIZAREA RAPIDA A TUTUROR RESURSELOR (morale-cod etic de practica, fizice-resurse medicale, psihologice-abilitati,cunostinte si energetice-energie vitala personala pusa in actul de ajutor medical)PENTRU SALVAREA VIETII, A ECHILIBRULUI BIOLOGIC! este actul de vindecare in planul fizic prin ascularea spirituala a inimii, si respectare a codului de practica medicala!
medicul este prelungirea mainilor angelice pentru vindecare in planul fizic! si ii admir pana la plecaciune!

3x3 pt. ca nu vreau sa te nedreptatesc, la acest raspuns al tau, care fiind mai scurt am putut sa-l citesc mai usor, am sa-ti raspund f. sincer:
-in caz de urgenta medicala chem 112;
-in alte cazuri, nu pot sa execut un act medical decat in limitile calificarii in care sunt atestata.

#50
3x3

3x3

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 26 ianuarie 2010 - 02:33

[quote-in caz de urgenta medicala chem 112;
-in alte cazuri, nu pot sa execut un act medical decat in limitile calificarii in care sunt atestata.
[/quote]
ce ai specificat ca atitudine in caz de urgenta medicala, in reprezentarea trintara a universului uman, sunt pasi facuti in planul fizic.
vindecarile in urma rugaciunii, sunt reprezentate energetic prin interventia din planul transcedental (nu exista interventia umana decat prin cuvant adresat CREATORULUI UNIC).

daca medicina este complexa ca sursa de informatie, complexitatea se ridica la nivelele de manifestare energetica superioara(planul spiritual, transcedental).
ce vreau sa spun, ca admir medicii, insa limita lor de actiune este planul fizic strict! am o mare admiratie pentru psihologi, pentru ca, spre deosebire de faptul ca nu au plan fizic pragmatic pentru interventie(cum este corpul uman pe care se poate usor citi patologia umana), fac interventii intr-un plan mental, eteric, mult mai rafinat, subtil si complex!

daca o vindecare se face prin rugaciune, prezenta factorul materie este limitata doar la rostire de cuvant-rugaciune prin focalizarea constiintei in DIVIN!



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -