Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 8 voturi

experiente mistice(2)


444 raspunsuri la acest subiect

#1
3x3

3x3

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 21 ianuarie 2010 - 19:53

<<<Topic precedent






am sa va scriu o marturisire citita in cartea "De ce oamenii nu se vindeca si cum pot", pe care si autoarea cartii o gaseste uimitoare, in toata experienta ei ca medic intuitiv.

o doamna a facut un acident foarte sever de masina, atat de sever, incat corpul ei energetic a fost instantaneu propulsat afara din corp. s-a vazut imediat deasupra scenei de accident, auzea tot ceea ce sevorbeste, ceea ce incercau ceilalti sa faca pentru ea. intre timp circulatia a fost intrerupta. din a cincea masina trasa pe dreapta asteptand ca drumul sa fie eliberat, doamna care era la volan a inceput o ragaciune pentru femeia care facuse accidentul. din eterul energetic, cea in moarte clinica, a vazut, cum, in timpul rugaciunii, o lumina a plecat din femeia care facea rugaciunea si a intrat in corpul fizic aflat in moarte clinica. corpul energetic, s-a apropiat de masina, a memorat numarul de masina,si...luata de echipa de urgenta si dusa la spital, a fost in cele din urma readusa la viata.dupa ce s-a recuperat fizic, a cautat adresa si numele femeii care a facut o rugaciune pentru ea cand murise clinic in accident, sa ii dea un buchet de flori si sa ii multumeasca!

o, ce minunat! cum simpla urgaciune coboara instantaneu Lumina Divina, GRATIA DIVINA! CUM NOI SUNTEM CUPA DE GRAIL, VASUL DE CREATIE DIVINA! SI AVEM ACEASTA FORTA INTERIOARA DE CREATIE, ACEASTA PUTERE DUMNEZEIASCA IN NOI!



#2
danny1

danny1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 947 mesaje

Postat 21 ianuarie 2010 - 20:49

chiar vroiam sa intreb ceea ce ai raspuns tu la experienta mea.adica desi s/a intamplat de o luna,pe mine m/a consumat mult.am ramas prinsa de acea fiinta.dar cumva,parca ea se folosea de canalul energetic ce ramase deschis.ei ii era folositor,mie nu.incet/incet am resimtit slabiciune fizica.aceasta slabiciune a tot evoluat,pana m/am imbolnavit.si cum nimic nu e intamplator,simteam ca ceva nu e ok cu mine,dar nu stiam unde sa caut.pana am vazut o emisiune despre aura energetica .atunci am incercat sa o vizualizez pe a mea.la nivelul chakrelor nu simteam vreun dezechilibru major,dar cand am vizualizat aura,avea portiuni aproape sparte,atat de slabita era pe alocuri.
dar gata ,odata vizualizat am stiut ce aveam de facut.de 2 zile sunt mai bine,azi am redevenit eu.si dorm bineeeee.am energie destul iar.[:D]
pt tine,3 ori 3,[flo]

#3
3x3

3x3

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 21 ianuarie 2010 - 23:24

Danny1, daca prin rugaciune ai deschis cerul si ai coborat gratia divina, este minunat. Insa ea nu s-a folosit de tine. Si tu, nu din cauza ei ei slabit sit e-ai devitalizat! Ci este efortul tau de regasire si de evolutie spirituala! Te deschizi catre noi campuri de distributie a gratiei divine! Sa nu te mire faptul ca vei mai intalni alte suferinte! Sau ca oamenii iti vor vorbi pur si simplu de suferintele lor! Cand apare o astefel de lumina in om, cei in suferinta vor aparea ca fluturii la lumina becului! Pentru ca cel ce va emite lumina divina pin spirit in materie, permanent in serviciul aproapelui, este cel care va radia lumina prin felul lui de a fi! Asta este alchimia mistica, asta este trasnformarea transcedentala, de ridicare a spiritului la nivelul sufletului si CREATORULUI UNIC!


#4
capcaunul

capcaunul

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.981 mesaje

Postat 22 ianuarie 2010 - 02:07

Citat:
citat din mesajul lui 3x3
Chiar si in momentul asta , prin rugacuiunile lor, ajuta pe cei care sufera din cutremurul din Haiti!

Asta ai pus-o de la tine! [:)]

#5
3x3

3x3

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 22 ianuarie 2010 - 04:00

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui 3x3
Chiar si in momentul asta , prin rugacuiunile lor, ajuta pe cei care sufera din cutremurul din Haiti!

Asta ai pus-o de la tine! [:)]

sunt persoane care se roaga! si nu numai dintr-o tara! am contactele acestei manifestari pe plan mondial prin email. nua m pus-o de la mine! este un adevar despre o realitate care se intampla! sunt in posesia mesajului de sustinere si suport prin rugaciune!
si in suferinta aceea, care exista inca, sunt suflete care se roaga. ca eu nu le vad fizic, asta nu inseamna ca nu exista. ele sunt si isi fac aparitia fata de cei in suferinta!
iar acolo a avut loc intr-adevar un mare cutremur. daca stirille din tara nu acopera o actiune mondiala de suport umanitar, imi pare rau pentru judecata aceasta gratuita!



#6
capcaunul

capcaunul

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.981 mesaje

Postat 22 ianuarie 2010 - 04:25

Ajutorul material este infinit mai pretios decat "ajutorul spiritual".

#7
beren

beren

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.735 mesaje

Postat 22 ianuarie 2010 - 05:15

capcaunule, cinismul tau tocmai a intarziat decolarea unui avion plin cu ajutoare din L.A., pentru Haiti. Sunt foarte dezamagit de tine ... tz, tz, tz.

Ieri am petrecut 1.5 ore incercand sa donez doua cutii pline cu ajutoare pentru Haiti. Am reusit, desi e un efort foarte dezorganizat. Nu va mai spun ca "stare spirituala" aveam si ce epitete mi se invarteau in minte ... not a pretty sight. Dar paturile si medicamentele alea vor ajuta pe cineva.

#8
3x3

3x3

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 22 ianuarie 2010 - 07:59

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Ajutorul material este infinit mai pretios decat "ajutorul spiritual".

oh, draga capcaun-ule, ma gandesc la tine cu zambet pe chip, si rugaciune in inima! Dumnezeu trimite ingeri prin oameni! toate ajutoarele materiale sunt ajutoare ceresti, la baza lor de determinare! sunt deschideri generoase de inima, de spirit, in fata suferintei colective, sunt evenimente mistice colective care angreneaza o multime! din nefericire, numai in cazuri de dezastru, omul este scos din carapacea planului fizic, sa isi ridice ochii la cer si ceara gratia divina pentru cei necunoscuti aflati la nevoie!
iar cerul, are nevoie de om pentru a se manifesta in materie! pana si in biblie spune, la inceput a fost cuvantul, cuvantul divin a fost rostit, apoi materia s-a manifestat din cuvant! este cea mai autentica marturisire mistica de existenta vointei divine in spatele materiei!




#9
3x3

3x3

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 22 ianuarie 2010 - 08:19

si toate actele lucratorilor in lumina(oamenilor) vin ghidate intuitiv de lumea angelica, care intotdeauna este in armonie cu materia! acolo unde materia exista pentru cei in suferinta, ingerii sunt in armonie cu materia manifestata, iar oamenii care lucreaza in materie sa fie posibila si accesibila celor in suferinta, sunt mainile prelungite ale gratiei divine, ale ingerilor, ale lui Dumnezeu!
de ar fi miracole la fiecare secunda, si omul tot ar bantui in necredinta! iar cand ma gandesc ca simpla clipa de viata, este ea insasi cel mai graitor miracol! cand aceasta nu ajunge, vad un self esteem ranit, vad durere! intr-un film recent am auzit o replica, singura de altfel, de calitate, din intreg filmul, care spunea, ca nu exista rau, ci lucruri rele care se intampla oamenilor!
si ce dreptate avea!

#10
danny1

danny1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 947 mesaje

Postat 22 ianuarie 2010 - 11:34

apropos de ajutorul pe care il putem da,mare sau mic.
imi vine sa rad si sa plang.de cand ma stiu fug in stanga,fug in dreapta pt tot felul de comisioane ale colegilor si prietenilor.imi face placere sa-i ajut.ei,dar ieri,o ruda aproape ca o sora pt mine mi-a facut un scandal monstru,m-a jignit spunand ca sunt fraiera ca-mi ajut atat prietenii.a avut o izbucnire atat de violenta ca nu mai puteam zice nimic.imi vine sa "rad si sa plang"pt ca inteleg reactia ei desi stiu ca e gresita.nu ma voi schimba,asa sunt eu.dar cum s-o fac sa inteleaga?pe ea,sau pe altii ?nu am neglijat-o .ei i-am facut cele mai multe comisioane.culmea,stii......
si inca o intrebare [:D]in legatura cu avortul "provocat" de unul dintre soti care nu doreste copilul :cum se poate ca atunci cand partenerii isi doresc,vorbesc,se sfatuiesc(asteapta minunea de ani de zile.) si ea se produce ,totusi sa survina avortul.ce alte persoane mai pot fi implicate energetic in relatia acestui cuplu-gen bunici,etc?nu a fost nici o problema medicala,dar,la nivel energetic,acel samburel a fost respins.am simtit asta cu putere.am incercat sa contracarez dar n-am putut.era pur si simplu,respins cu putere.


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -