Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

visul fiecaruia si pasi catre el


39 raspunsuri la acest subiect

#1
bobocel_07

bobocel_07

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.123 mesaje

Postat 11 septembrie 2011 - 19:06

Fiecare avem un vis si facem orice sa se implineasca.Iar visul meu este sa devin educatoare sau invatatoare.Imi plac copii si mi-ar placea sa lucrez cu ei.Nu am facut liceul pedagogic desi mi-ar fi placut.Ce ar trebui sa fac ca sa imi implinesc visul in afara de facultate ca nu imi permit deocamdata.
Voi faceti ce va place?Ce vise aveti?


alexia_07



Imi place sa descopar ce nu spun oamenii prin cuvinte


#2
desprecopii

desprecopii

    Membru de baza

  • Administrators
  • 6.113 mesaje

Postat 11 septembrie 2011 - 21:39

ce subiect frumos!

visul meu cel mai drag nu e legat de cariera ci de familie.

Imi doresc sa imi plimb in parc nepotul/nepotii (cand o fi si asta ...) si sa desenam marea impreuna.[flo]



Sanatate si o zi cu soare va doresc!



**************

Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | DC pe Facebook

#3
Alex@Sara

Alex@Sara

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.662 mesaje

Postat 11 septembrie 2011 - 22:27

In cariera,ma visam doctorita...dar trebuind sa fac practica pe cadavre,am abandonat ideea,desi am facut special bio-chimia sa pot da la medicina [bang].

Apoi m-am orientat spre drept....a trebuit sa muncesc si am facut 3 ani la ID,la Brasov si faceam naveta de la Reghin...numai ca nu prea era scoala facuta.Asa ca venind in Bucuresti,acum 7 ani m-am reapucat la zi,tot de drept,am facut 3 ani,si anul 4 nu l-am mai putut termina,cu 3 copii si fara absolut nici un ajutor.Sper sa ma reapuc la anu',sa mai fac ultimul an si sa imi dau licenta.

Iar visul meu in privinta familiei...s-a implinit:sa am un sot care sa ma iubeasca,si impreuna sa avem neaparat 2 copii(minim-nici prin vise nu ne trecea sa ramanem doar cu unul) dar uite,ca DD a fost mai bun de atta si avem 3 copii de care ne bucuram zi de zi,clipa de clipa.



Luminita,mami de 3 nazdravani:

tero Stefan-Alexandru 02.09.2005

shoricica Sara-Maria 30.05.2008

trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009

10% reducere la ghiozdane,trolere si penare-superbe . ...



#4
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 11 septembrie 2011 - 23:04

Visul meu este sa apuc pensia sa-mi iau nevasta si sa calatoresc prin lume pana nu mai pot, iar in fiecare loc vreau sa vad oamenii obisnuiti viata sociala asa cum este ea, specificul locurilorsi sa gust din produsele culinar specifice acelui loc si cele mai reprezentative. In visul meu sper sa merg cu vaporul pe mari si oceane cu trenul si cat mai putin cu avionul. Nu as dori sa conduc ci sa merg sa dorm sa vad sa mananc si sa ma relaxez.



Eu pur si simplu / Pagina legislativa

#5
rory76

rory76

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 12 septembrie 2011 - 00:24

Pai,alexia,daca vrei sa devii invatator/educator trebuie sa faci Colegiul de Institutori. Altfel nu poti sa profesezi.Dar pana atunci poti sa fii baby-sitter sau sa lucrezi la un centru de joaca sa vezi cum e sa ai in grija 5-6-10 copii deodata. Eu iti doresc succes!
Eu am un vis: sa devin artista in adevaratul sens al cuvantului, sa am expozitii si vernisaje,dar mai am mult de munca pana acolo. oricum drumul l-am inceput si asta e important.Si niciodata nu voi abandona pana cand nu ajung unde vreau.


#6
blackgirl0

blackgirl0

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.422 mesaje

Postat 12 septembrie 2011 - 10:27

Marius, fix acelasi vis am si eu: la pensie sa-mi iau consortul la brat si sa batem lumea in lung si lat. Eu cred totusi ca voi lua o vacanta mai lunga si cand s-o intampla sa se insoare fiu'miu! [:D]

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

#7
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 12 septembrie 2011 - 13:05

Visele profesionale nu mi s-au realizat. Sau, poate, n-au fost tocmai vise si nu am fost sufiecient de insistent, de increzator.

In schimb, nu mai visam la o familie mare...dar s-a realizat. Este principala realizare.

Si mai visez sa traiesc linistit, la tara, suficient de mult ca sa putem, eu si Tora, sa ne bucuram de copiii nostri si de implinirea viselor lor.



alexia, visul tau este frumos si nobil. Pasiunea in meseria pe care ti-o doresti este de bun augur pentru copiii nostri si, in final, pentru noi toti. Iti doresc multa bafta.



Rufus, Tora si iadele[foto] Retrospectiva 2008 Retrospectiva 2009 Retrospectiva 2010



"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

#8
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.657 mesaje

Postat 12 septembrie 2011 - 13:15

Eu visez sa am o cladire mare in care sa amenajez un fel de club pt copii, cu loc de joaca pt cei mici, mici, after school pt cei mai marisori, cursuri de pictura, engleza, dans. Totul asezonat cu o micutza cafenea pt parintii ce isi asteapta copii sa iasa de la cursuri. E doar un vis, total diferit de jobul meu de acum.






Am marfa la bazar umanitar DC



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi



'Cos what I feel is the only truth for me



#9
bobocel_07

bobocel_07

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.123 mesaje

Postat 12 septembrie 2011 - 13:30

Va multumesc pentru raspunsuri si astept sa impartasim cu toti visele pe care le avem.
Din pacate visul meu este nerealizabil deocamdata,nu stau in Bucuresti deci pe langa taxe ar trebui sa fac si naveta si e foarte greu.Oricum sper ca vreodata sa imi implinesc visul sa am grija de copilasi si sa ii indrum.


alexia_07



Imi place sa descopar ce nu spun oamenii prin cuvinte


#10
corap

corap

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.297 mesaje

Postat 12 septembrie 2011 - 13:32

[:D] si cu o sala de aerobic


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

  • saptamana 24-28 test glucoza

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:44

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -