Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cat costa nasterea la o clinica privata Romania


110 raspunsuri la acest subiect

#91
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 15 iulie 2013 - 12:45

Nanne, de cativa ani nu mai exista varianta de a include copilul pe pasaportul parintelui. Iar poza se face direct la pasapoarte. Noi i-am facut celei mici la vreo 2 luni si jumatate-trei.

 

Nu stiu care anume sunt regulile pentru zbor intern cu copiii sub 14 ani pentru ca nu a fost cazul.

 

Oradea-Bucuresti nu cred ca il faci in 7-8 ore, mai degraba in 10-11-12. Bucuresti-Cluj e drm de 7-8 ore iar de la Cluj mai e o bucata.

 

Oricum deja e clar, s-a tras concluzia.

 

Nastere ieftina in Bucuresti numai la stat se poate, incepand de la gratis pana la .... cat te lasa inima,


Editat de lavi02, 15 iulie 2013 - 12:46 .


#92
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 15 iulie 2013 - 18:52

Asa e lavi02, 10 ore si chiar mai mult.
Am zis daca ai bafta :-D, dar cum sunt drumurile noastre toate...
Da, mai ieftin e la stat in București...

Documentele de zbor pentru zboruri interne/internaționale sunt la fel, adica document cu poza...
A, parca pasaportul se emite doar in localitatea de resedinta... La asta nu-s chiar sigura, dar stiu ca cei din străinătate au pasaportul emis la o sectie din București, care e legată de ambasade.
Sorry, cred ca am dat-o in "Off topic".

#93
ionella3003

ionella3003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.612 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 13:08

So... Regina Maria iar a majorat tarifele cu mai bine de 10%

 

Pachet standard:

4700 lei nastere naturala

5900 lei cezariana

 

Premium care :

< 25 saptamani:

5400 lei Nasterea naturala

7600 lei cezariana/ apa

 

>26 saptamani: 

6200 lei nasterea naturala 

8400 lei cezariana

 

Extra care: 

< 25 saptamani: 

7500 lei Nasterea naturala

9200 lei cezariana/ apa

 

>26 saptamani: 

8100 lei nasterea naturala 

9900 lei cezariana



#94
luciana21

luciana21

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 16 octombrie 2014 - 13:35

Eu  voi naste in  luna ianuarie , la Spitalul Privat Isis din Constanta, iar nasterea ma costa 1000euro, indiferent de tipul nasterii: naturala, cezariana sau in apa. La acest spital a nascut si verisoara mea recent  si a fost foarte multumita si de personal si de conditiile de cazare. In aceasta suma de bani, intra si cazarea insotitorului, in afara de mancare.

Eu sunt multumita de aceste oferte, stiu ca nasterea va fii mai in siguranta.



#95
ionella3003

ionella3003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.612 mesaje

Postat 22 noiembrie 2014 - 21:07

mult succes, Luciana, nastere usoara ca frumoasa sigur va fi la Isis... am o prietena care a nascut acolo acum aproape un an, NVDC. A fost foaaaaarte multumita, incantata chiar, singura problema pe care a avut-o a fost ingrijirea epiziotomiei dupa nastere, se putea si mai bine...

Cum nasti, natural sau cezariana?

Si eu voi incerca NVDC insa la Regina Maria cu un mare DOAMNE AJUTA:) Voi fi primul caz al doctoritei mele daca totul merge bine...:)

 

Eu  voi naste in  luna ianuarie , la Spitalul Privat Isis din Constanta, iar nasterea ma costa 1000euro, indiferent de tipul nasterii: naturala, cezariana sau in apa. La acest spital a nascut si verisoara mea recent  si a fost foarte multumita si de personal si de conditiile de cazare. In aceasta suma de bani, intra si cazarea insotitorului, in afara de mancare.

Eu sunt multumita de aceste oferte, stiu ca nasterea va fii mai in siguranta.



#96
luciana21

luciana21

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 23 noiembrie 2014 - 14:51

Ionela si tie iti doresc sa ai o nastere usoara si lipsita de complicatii. Eu mi-as dori sa pot naste natural , asta daca nu sunt probleme, recunosc , imi este teama de cezariana.

Timpul trece atat  de repede, nu mai e mult pana la nastere. Toata aceasta perioada a sarcinii pentru mine a trecut destul de repede.

Nu am auzit pe nimeni care sa fii nascut la Regina Maria, sunt bune conditiile, dar cel mai important este personalul care lucreaza si pregatirea doctorilor.

Mult succes si o nastere usoara. [flo2]



#97
Georgia12

Georgia12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 154 mesaje

Postat 01 decembrie 2014 - 19:44

Fetelor, si pe mine ma tenta sa nasc la o clinica privata. Insa am inteles ca TOATE clinicile private nu au serviciu de urgente, deci daca apar probleme- la mama sau la bebe- clinica privata cheama 112. Iar asta mi se pare groaznic. Nu mi se pare normal sa dai o caruta de bani si sa lase pacienta pe masa si sa astepte ambulanta. Cateva minute pot face diferenta dintre viata si moarte. Ati discutat acest aspect cu medicul de la privat? Ce vi s-a spus?

#98
Noleen

Noleen
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 10 decembrie 2014 - 00:51

Buna seara! Singurele maternitati private care au sectii de terapie intensiva pentru nou nascuti sunt Regina Maria si Sanador, ambele in Bucuresti. Si noi eram cumva panicati din acessta cauza, mai ales ca am risc sa nasc prematur, dar l-eam vizitat pe amandoua si ne-am convins. Ambele sunt la fel de OK. Am ales in final Sanador, datorita faptului ca doctorul meu naste doar acolo. In ceea ce privește transferul la stat in caz de urgență, este f adevarat, dar si pentru ca parintii opteaza pentru aceasta varianta din cauza costurilor foarte ridicate in privat. In Sanador de exemplu, daca un prematur are nevoie de terapie intensiva costurile incep de la 450 ron / zi si se pot mari in funcție de tratament. La stat este gratis. Depinde pana la urma ce isi pot permite părinții, pentru ca vorbim totusi de costuri foarte mari pentru salariile din România.

#99
Georgia12

Georgia12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 154 mesaje

Postat 17 decembrie 2014 - 21:45

Noleen, la mine nu costul e problema, ci siguranta mea si a copilului. Cele 2 spitale private de care spui au urgenta doar pt bebelusi sau si pentru mamici? Eu nu sunt din Bucuresti, ma informez mai greu, asa ca m-ai ajuta mult cu informatia asta, pt ca sunt din Constanta si am luat in calcul si varianta asta, cu Bucuresti

#100
crisa77novr

crisa77novr
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 19 decembrie 2014 - 14:32

salutare,

eu o sa nasc la Sanador cu d-na doctor Ciuvica.

Nasterea naturala este in jur de 4500 lei, iar cezariana in jur de 8000lei.

Primul copil l-am nascut in maternitatea Polizu si nu as vrea sa mai aud de maternitate de stat.

A nascut cineva la Sanador? imi puteti povesti daca a fost ok?




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -