Sari la conținut

Sari la conținut


Recomandari medici pediatri IASI


37 raspunsuri la acest subiect

#21
ioana

ioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 03 iulie 2010 - 16:06

Centrul Ghelerther este vis a vis de Scoala Otilia Cazimir (poate ma corecteaza fetele daca nu este asta numele scolii), in spatele politiei municipale si langa sediul SRI. In centru. Nu stiu daca te-am lamurit... In spatele Casei de Pensii, ca reper.

#22
ami_84

ami_84

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 05 august 2010 - 00:52

Eu merg cu fetita la doamna dr Daniil Maria, in Pacurari, langa Auto-Center.





[iepu] Irina Paula (8 martie 2010) [loveyou] [disco] [8D]

#23
briosica

briosica
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 16 august 2010 - 21:49

Buna fetelor!
Cu un medic pediatru ortoped ma puteti ajuta?

#24
Darria

Darria

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.695 mesaje

Postat 23 august 2010 - 14:31

Citat:
citat din mesajul lui briosica

Buna fetelor!
Cu un medic pediatru ortoped ma puteti ajuta?


raspund tarziu dar acum am vazut mesajul.
Domnii doctori:
- Gotia Dan - poate fi gasit la cabinetul sau particular din centru(strada din dreapta Filarmonicii spre Independentei, la capat pe partea dr.) sau la Arcadia(am vazut pe site nu probat);
- Apostol si Aprodu: la spitalul Sf. Maria sau Pedilife.


D-na dr. Daniil Maria este medicul nostru pediatru de > 4 ani.

#25
danyelle005

danyelle005

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.205 mesaje

Postat 30 septembrie 2010 - 12:13

Intr-adevar dl. prof. Gotia Dan ofera consultatii la Arcadia. Pt ortopedie mai sunt si: Apostol Dan, Botez Catalin si Straticiuc Sergiu.

Daniela, mami de [zana]Amalia Maria-10.10.2007


#26
oana_oana26

oana_oana26

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 732 mesaje

Postat 13 noiembrie 2010 - 21:41

Ortoped bun recomand Dr Apostol Dan, f f ocupat si cam expeditiv in spital, super ok la cabinete
In trecut am fost la Pedilife, in prezent preferam Arcadia


Mamica fericita de doua buburuze


http://lb2f.lilypie.com/P2KQp2.png

#27
Ramonika

Ramonika

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.482 mesaje

Postat 16 noiembrie 2010 - 22:56

stiti ceva de dr. Radu Russu de la spit. de copii?



Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009) [caru] tati [roker] si Vladutz [pis]

#28
simona_IS

simona_IS
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 08 decembrie 2010 - 13:33

Cam tarziu cu raspunsul vis-a-vis de dr. Russu, dar ma gandesc ca prinde bine oricum.
Desi am auzit ca ar fi un medic bun, experienta mea cu el nu a fost nicidecum una fericita. Ajunsesem cu cel mic la el pentru internare din cauza unei bronsiolite agravate si preocuparea lui de baza era cine m-a trimis la el. Destul de agasat si nemultumit de raspunsul meu, m-a pus sa dezbrac baiatul pentru consult in conditiile in care stateam intre un geam si o usa deschise in luna februarie. M-a bagat bine in sperieti cum ca baiatul ar fi putut sa moara pentru ca nu am ajuns mai devreme la consult si, in ciuda acestei afirmatii, singura masura luata a fost sa ne "cazeze" intr-un salon alaturi de un copil cu infectie respiratorie (reiese ca puiul meu trebuia ferit cat mai mult de orice potentiala sursa de infectii pt. a nu se suprapune peste afectiunea lui). In fine... atitudinea pe care a avut-o atunci nu-l onoreaza catusi de putin. In ce ne priveste, s-a limitat la minimul de explicatii privind situatia lui Matei dar a avut grija sa creeze impresia unei afectiuni foarte grave. Ulterior, cand a intrat in tura medicul la care solicitasem internare de fapt, m-a lamurit ca intr-adevar ar fi trebuit sa ajungem mai devreme, dar nu este nicio tragedie. I s-au administrat aerosoli cu ACC, dexa si ser - pe care i-am facut si acasa - urmat de tapotaj, un antibiotic intravenos preventiv si oxigen pentru fluidificarea secretiilor si usurarea eliminarii lor. In 3 zile Matei era ca nou.
Daca nu s-ar fi comportat atat de urat dr. Russu, probabil ca nici nu as fi retinut cum se numeste, dar avand in vedere cele intamplate, imi va fi greu sa uit groaza pe care mi-a strecurat-o atunci in suflet alaturi de sentimentul de mama denaturata, incapabila sa aiba grija de copilul ei.

#29
lady_in_red

lady_in_red

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 166 mesaje

Postat 13 ianuarie 2011 - 19:55

Daca m-ati fi intrebat pana la o spatamana inainte de a naste.... As fi spus Mihailescu Luciana, Policlinia nr. 1.... Dar la o spatamana de viata fiul meu a facut o banala sudamina. Era nascut vara. Am incercat sa il calmez inainte de a iesi cu el din casa. I=am dat cu clasica pasta de apa in locurile in care avea bubitele si dupa jumatate de ora am iesit cu el din casa. Ajung la Policlinia no1.... Dna mai sus numita mai avea, pe ceasul tuturor, 45 de minute de program... Triajul imi da numar si ma asez la rand... Dupa cca 20 de minute iese asistenta si ia fisele si numerele noilor veniti. Ok... Dr. MIhailescu, al carei pacient am fost ani de zile, iese val vartej la 5 minute dupa sa imi urle ca trebuia sa imi scot copilul cand am vazut ca plangea. Degeaba incerc sa ii spun ca un proaspat nascut nu trebuie stresat mai mult cand e in durere, ca sunt la randul meu medic si nu sunt tocmai necunoscatoare, ca mi-ar placea mai mult sa fiu ascultata decat sa se tipe la mine pentru ca in timp ce incercam sa ii explic simptomele ea tipa in continuare... Mi-a spus ca ea peste program nu sta pentru mine. Nu eram ultima venita. Am plecat. Mi-am sunat un fost profesor, specializat pe Pedi... Mi-a spus ce sa fac si sa imi aduc puiul in Buc... :) Dna Miahilescu... As da MAXIMUM posibil de recomandari negative pentru dna respectiva desi cand eram eu copil am inteles ca am fost ingrijita foarte bine. Deci nu!!!!


Prostul pana nu-i fudul
Parca nu e prost destul



#30
lacra_ela

lacra_ela
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 16 februarie 2011 - 14:31

M-am inscris la reecomandarea uneei prietene la doamna doctor Cecilia Grigore ...care din pacate ....nu pot spune ca este cu adevarat un medic ... ...intersul joaca fesu .....As vrea sa o schimb cat mai repede !!! Imi recomanda cineva un medic de familie ....din Tatarasi ?


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -