Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

fetita mea face pipi pe ea


25 raspunsuri la acest subiect

#21
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 04 septembrie 2011 - 23:59

Dar ce este exact aceasta spina bifida? Acea prelungire a noadei?



Monica, mami de 2 [zana]: Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)



Povestea sarcinii si a nasterii Andreei



Povestea nasterii super rapide a Anei Maria



#22
Vivela

Vivela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.261 mesaje

Postat 05 septembrie 2011 - 14:28

eu n-am avut efecte adverse de la medicamente. stiu cam am sta cateva zile in spital si m-au intors pe toate partile posibile, mi-au facut multe analize si intr-un final mi-au dat 3 feluri de pastilute si niste filole buvabile. tin minte si acum cum aratau, mi le lasau parintii pe bufet in ordinea marimii [:)], mi-era ff scarba sa le iau. dar eram constiincioasa si le-am luat pe toate. din cate imi aduc eu aminte tratamentul a durat cam 2 saptamani, poate o luna...dar de atunci nu s-a mai intamplat niciodata. aveam cam 7 ani.



________________

Traiesc in Orasul Alandala



Juridic@




#23
claudia10

claudia10
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 06 septembrie 2011 - 22:18

Buna fetelor! Am mers cu fetita si la o alta doctora,care mi-a spus ca nu poate sa-i dea medicamente pt. ca ,de regula,au efecte secundare asupra sistemului nervos,dar sa incerc sa nu-i mai dau lichide dupa 6 seara,iar noaptea sa o trezesc eu de vreo doua ori.Chestia cu lichidele nici nu o incerc,pt. ca nu poti sa lasi copilul sa-i fie sete,dar de 2 nopti am inceput sa o trezesc eu,dar trebuie sa trag mult de ea.O sa ma interesez de tinctura aia de beladonna,sa vad care e treaba cu ea.

#24
Flory1989

Flory1989
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 17 mai 2019 - 07:28

Buna dimineata. Am si eu o problemă cu fetiță cea mare de 3 ani si 2 luni. De 2 luni nu iam mai pus noaptea la somn pempars pentru ca dimineața era uscat cand o duceam sa fac pipi la wc sau olita. Si tot de atunci nici la cresa nu i-am mai dus peamparsi iam dus paturica din acea de la dalin care sa nu ude saltea in caz ca se scapă pe ea. Dar de atunci la cresa face numai pe ia in somn. Dar acasă nu făcea pana ieri dimineață cand a facut pe ea si azi noapte la ora 3. Nu am certato iam spus doar de ce nu spui cand faci pisu si nu-i frumos sa faci pe tine. Ma puteti ajuta cu un sfat ce aș putea să fac? sa ma îngrijoreze faptul că face zi de zi la cresa si acasa nu face decât ieri si aseara a facut. Si sa ii dau un sirop urinal nu as vrea ptru ca nu face des pipi ca sa ii dau acel sirop.Multumesc frumos!



#25
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 17 mai 2019 - 09:55

fie se intampla ceva in neregula la gradinita, fie are infectie urinara.

pana afli cum stau lucrurile la gradi (poate nu-i duc ingrijitoarele sa faca pipi inainte de somn, poate ii este frig la gradi, poate educatoarele sau ingrijitoarele ii cearta sau le vorbesc urat copiilor care fac pe ei, poate o agreseaza alti copii, pot fi multe), du o proba de urina la laborator, pentru urocultura. intreaba medicul pediatru sau la laboratorul de analize cum sa faci corect recoltarea probei de urina, sa nu se contamineze si sa iasa rezultatele corecte.



#26
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 17 mai 2019 - 13:38

La 3 ani si 2 luni copilul e inca mic, stiu ca sfincterele sunt in dezvoltare pana pe la 6 ani...

 

La 3 ani si ceva si fetele mele mai faceau pe ele in pat noaptea sau la somnul de pranz - la somnul de pranz mai rar, deoarece era mai scurt. Puneam aleze din acelea in pat, aveam una si pt gradi, pijamale de schimb si aia era.

De pe la 6 ani- 6 ani si ceva nu au mai fost probleme de genul asta. Si oricum, rata de aparitie a tot scazut de la 3 ani cand am scos pampersul si pana spre 6 ani.

 

Deci nu prea vad o problema la varsta asta. Parerea mea.  [flo2]




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -