Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV Dr. D ALBU 41 bv Cami pt cele 3 minuni


204 raspunsuri la acest subiect

#11
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 31 august 2011 - 12:51

corry prima luna a fost cat de cat ok

in sensul ca nu au prea avut colice,ii puneam la san la ore fixe, ca la spital, pe rand, uneori pe ambii in acelasi timp

sugeau si ii puneam la nani

baie se facea numai la miezul noptii

ca ei de la 6 dupa ce mancau dormeau pana pe la 11 noaptea[alcool]



acum e balamucul mare

asa as vrea sa fie mici la loc, ca unde i puneam acolo stateau, erau ca 2 papusici

acum.....urla,tipa, nu mai vor in patut, ii iau in brate se uita dupa diverse...ii pun pe jos...jucariile sunt si nu sunt interesante...sufrageria nu le mai ajunge...misuna prin toata casa....baga mainile peste tot....trag de tot....nu stau cuminti nici la masa

mai nou fac mofturi, se stramba.......

cand or merge in picioare alt balamuc...si tot asa pana om inchide ochii



in 8 luni n am dormit o noapte intreaga

si acum manca noaptea, daca nu vor lapte se trezesc ca au pierdut suzeta....sau ii supara gingiile, sau te miri ce,numai sa ma faca sama ridic din pat



tine te bine mamicule,inarmeaza te cu multaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa rabdare si cafea, asta dupa ce termini cu alaptatul



am vrut copii.....acum tragem ponoasele

pana i om insura o sa stam dupa curul lor, apoi......plecam in croaziera si nu ne mai intereseaza de ei



pupi la pitici si la mami



mami cu motaneii [bebic]Razvan si [bebic] Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]



colacei de inot pentru bebelusi

#12
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 31 august 2011 - 18:43

Corry asa cum zice si Mirela ,prima luna a fost ok ,fetitza mea manca si apoi dormea cate 3-4 ore odata .Acum insa,ziua doarme putin iar seara adoarme pe la 10.30-11,avem o trezire la 3jumate,mancam si apoi somn pana pe la 6 si tot asa.Am avut si o perioada foarte rea cand colicele au atins cote maxime si fetitza era super agitata,plangea de se invinetea si dormea foarte putin,insa acum au trecut si este din ce in ce mai bine.Papam la tzitzi si seara supliment lapte praf.Aseara am facut vaccinelele de 2 luni si azi de dimi am fost sa facem eco de sold,salva Domnului este totul in regula
Va pupam si asteptam vesti de la voi[pup][pup][pup]

Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)

#13
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 31 august 2011 - 18:46

Mire trece-ma si pe mine la aspirante septembrie - octombrie.
Am inceput AC-urile ieri, dupa histero, le iau 15 zile, ca ieri eram in ziua 11 si vom merge conform ciclului meu, urmeaza inhibare, apoi stimulare cu merional, puregon, apoi pregnylul. Pe 05 octombrie preconizeaza maretul cititor in vagine c-ar fi ET, eu cred ca mai adauga vreo 2 zile la termenul asta

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite
"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou"


#14
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 31 august 2011 - 18:51

Aristica,iti suntem alaturi si iti dorim sa fii mamica fericita cat de curand
Pupacei dulci[pup][pup][pup]

Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)

#15
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 31 august 2011 - 21:01

aristica sa fie cu noroc ! cum a fost la histero ?

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#16
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 31 august 2011 - 21:42

qiao,mai bine nu o mai intrebi [bang]

____________________________________________________
3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna


#17
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 31 august 2011 - 22:30

am citit intre timp. vai de cotloanele ei. "de ce ti-e frica nu scapi" s-a demonstrat din nou. oricum, pup fata curajoasa si ii tin pumnii sa iasa cu ochisori la urmatoarea extragere [olala]

[samira] tu maine ai "prezentarea", nu ? somn lin si sa vii cu vesti bune. [pup]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#18
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 31 august 2011 - 22:59

ce prezentare am maine???

____________________________________________________
3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna


#19
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 01 septembrie 2011 - 00:18

nu te duci la Albu ?

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#20
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 01 septembrie 2011 - 00:26

Aristica, tin si eu mainile sus de incurajare la fata, sa fie cu ochisori, cum se spune![ruga]
Qiao, pup fatuca!
Eu sunt mai bine, fetelor, adica mult mai bine decat am fost pana acum. In rest, am mai facut niste analize,hemoleucograma pt sfarsitul trimestrului 1, am vb cu dr Albu azi si mi-a mai dat inca cateva pastile de luat, fier si altele si saptamana cealalta sa vedem ce va fi.
Va pup pe toate![pup][flo]

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 12+ cu 2 [bebic][bebic]

Medicamente: Fragmin 5000 UI- 46 buc.(seringi)


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Ieri, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Ieri, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Ieri, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Ieri, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -