Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

LMA!!!Ghiocei de Marti-Aprile 2009**166***


216 raspunsuri la acest subiect

#11
mireal

mireal

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 640 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 13:48

[s]LA MULTI ANI TIMEEA ALEXANDRA[s]MARIA[s]ANA MARIA[s][s][s]



La multi ani si ghioceilor!



ati vazut cumva un centru de activitati cu tuburi sau niste chestii in care sa te bagi, theo de vreo saptamana cum ne vede cu picioarele desfacute se baga pe sub ele, trece, vrea din nou.ma gandeam sa-i iau ceva dar nu am vazut,bine nici nu stiu exact ce as vrea.



asta mic doarme si imi beau si eu cafeluta cu voi



am vazut fetite minunate, Alexandra si Ariana

#12
simplyana_m

simplyana_m

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.555 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 13:56

Gianina, vin si eu cu canuta la cisterna laudata...multu' [pup]

Aris, imi place tare mult cum ii zici vitaminei - ALE. Stiu si eu un Ale fain, italian, BFF cu Mimi din copilarie, la frac-su la nunta tre sa mergem noi in italia la vara...Nu-i italian macho-fatal, e roker uscat, pletos, traieste la Londra si e tester profesionist de "computer games". Un personaj fff mishto, promit![pk][pk][pk][pk][pk]

Novus, tot "umana" sunt si eu, hartista chiar, grafician de meserie. [pup][pup][pup] zambariciul demential pe langa bikinei...[:D]

Pisigri, mie imi place mult de tine si de ce zici tu pe-aici. Mi se pare ca esti plina de optimism si entuziasm, ca ai deja "un plan", ca esti deja "acolo" pt pisilinca. O sa ai cu siguranta surprize pe parcurs, insa eu sunt convinsa te vei adapta din mers. Asa ca nu inceta "sa zici" una-alta. La multe intrebari nici nu stim ca avem raspunsul pana nu ne iese din gura. Sau ma rog, din tastatura. Mie una imi plac polemicile de mor, chiar numai ca si sport. Nu mai pun faptul ca acilea se discuta de copiii nostri, cel mai important "lucru" pe lumea asta. N-avem decat de castigat. Parerea mea!

http://www.lucamic.blogspot.com/

#13
simplyana_m

simplyana_m

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.555 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 14:02

Si felicitam si noi cum se cuvine domnisoarele ce implinesc azi primul anisor!



La multi ani!

[s]Timeea Alexandra[s]

[s]Maria[s]

[s]Ariana Maria[s]




[bum][bum][bum][bum]




http://www.lucamic.blogspot.com/

#14
rodica2008

rodica2008

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 211 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 14:03

Anamaria multumesc pt ideii. Eva deja manaca bucatele?Uau , Andrei nu vrea decat pasat [bang], bravo Eva [pk] [flo]

#15
Ilinca_M.

Ilinca_M.

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.927 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 14:12

Halou, tufete.

Sunt mandra de mine ca am reusit sa-i pun pampers lui Manole![pk] De-acum tre sa iau si pentru adulti cand ii iau la Sophiphi.

Multumesc de urari/aprecieri etc.[pup]

L-am vazut pe Vladimir chitaitor (intai am vazut fara sonor, ca dormea Phiphi); cand am pussi sonor m-a umflat rasul. Imi place ca-i hlizit ca fiica-mea, nicio treaba n-are. Si era mandru foc si cand era de la Balaceanca[:D]. Doar asa era si Phipholina mea (bine, nu-l avea asa des, doar "sculat") si ma topeam dupa freza ei aricioasa.

Am vazut-o si pe Alexandra prezentand costume de baie[olala].Mama, ce furori o sa faca!!! Sper sa reuseasca sa faca fatza asalturilor sa nu-l supere pe Big Boss[:I]

Ariana- alta figura! Are mereu o mutra care parca striga:"Evrika!" Intai am zis c-o safie actritza, asa expresiva, dar acum cred ca va fi cercetator, fizician, nu stiu...ceva important, ca are o determinare si-un entuziasm...

Gaza, mi-emi place cand scrii mult, cum zici can-ai talent?! Dar sa stii ca ma-nerfez, vorba chatonelei, daca n-o aduci mai des in vizor pe gaza mica cu mutritza ei desprinsa din basme!!

Legat de proiectia in viitor pe care-o tot faceti, intr-o privinta (cel putin una:))) sunt de acord cu pisigri: vreau sa citeasca! Nu pot sa concep ca isi va refuza acest refugiu incomparabil cu nimic altceva, lectura. Mie mi-e asa de mila de cei carora nu le place sa citeasca, ma tot gandesc cum de nu-si dau seama ce pierd...Cred ca totusi va avea importantza exemplul din familie. Scoala cea mai "inalta" pe care a facut-o tatal meu a fost scoala de maistri. Deci nu ma trag din 'telectuali. Dar ce biblioteca mi-a lasat taica-meu...eu niciodata n-a trebuit sa caut la librarii sau biblioteci Shakespeare, Balzac, Flaubert, Oscar Wilde, Zola...zic si io la intamplare ca n-am cum sa insir tot. Si le-a si citit, cand nu muncea ca nebunu' taica-meu era mereu cu o carte in mana. Asa ca distractia mea era sa ma pun si eu langa el, cu o carte in mana.

Ca a dat Monnvas exemplul cu pictorul genial...Mda, poate fi, dar nu-i om complet daca n-are cultura generala, vocabular etc- parerea mea. Pe mine ma dezamageste de ex. un actor care joaca bine sau un muzician talentat care in interviuri e...nicicum, sau chiar spre prostalau, nu mai pot simti admiratie pentru el. Dar uite, un super talent ca Johnny Depp sau Hugh Laurie (ca asta e in topul meu acum[:D]) - mai mare placerea sa citesti sau sa vezi interviuri cu ei. Inteligenti, haiosi, spontani...etc.

Am avut si eu o prietena in liceu foarte talentatala muzica, la viola. Canta si lua o multime de premii, tare o admiram. Dar in viata de zi cu zi, nu facea fatza la nicio conversatie, era tare insipida, nu prea avea cultura generala nelegata de muzica...ma frapa, nu intelegeam cum poti fi asa de talentat pe de o parte si sa ai atatea lipsuri pe altele.

In fine, io nu vreau perfectiune, dar fiica-mea musai sa-i placa sa citeasca si sa afle lucruri. Ca daca-i asa, o las sa danseze si la bara, ca-i mare tzopaitoare!



mami de Sophia-Diana (Sophiphi)

10luni

#16
millie

millie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.224 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 14:22

Buna!
Multumim mult de urari [pup]
La multi ani
Maria si Ariana Maria
[s][s][s]
Sa fiti sanatoase,norocoase si sa aveti parte de multe bucurii in viata!!!
La multi ani fetita mea scumpa! Sa ai o viata minunata!




Monica mami de [zana] Timeea Alexandra 25. 02. 2009

#17
simplyana_m

simplyana_m

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.555 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 14:35

Ilinca, aschia nu prea sare departe de trunchi. Normal ca si Phiphi o sa adore biblioteca aia. Co n-o chema-o Sofia pe degeaba...Cat despre culoare si sclipici (de spirit), aveai si prieteni care nu pareau insipizi langa tine?[:D][pup]

http://www.lucamic.blogspot.com/

#18
simplyana_m

simplyana_m

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.555 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 14:56

Monnvas, legat de dilema ta cu piticul pe timp de stagiu...zice tare bine Bianca ce zice, ia-l cu tine! Si vin si eu cu o idee - s-o lovi, nu s-o lovi - Oare soatza ta n-ar putea sa se "emploieze" pe-acolo (unde-o fi aia)? Poate va lipiti de ceva pe-acolo pt un an - doi chiar...mai stii? In Belgia am si eu o prietena care zicea ca nu tre sa te iei dupa rutina oficiala, vehiculata pe net. Te duci la primaria localitatii respective si ceri de lucru! Si aia chiar iti gasesc, cu hartii in regula. Respectiva a terminat in RO jurnalistica romana-engleza (ceva pe-acolo) si in primul an (in prezent in concediu de crestere bebe) a predat acolo la o universitate cursuri de italiana si spaniola![alcool][alcool][alcool].

http://www.lucamic.blogspot.com/

#19
simplyana_m

simplyana_m

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.555 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 15:02

Gaza, cand scrii tu romane iese din ele atata caldura!!![8**][8**][8**] Piticul meu e cam visator in ultima vreme...http://lucamic.blogspot.com/2010/02/de-aproape.html , i-o fi dor de tine! Pune poze cu voi, si mai ales cu gazutza, doar-doar i-o veni si lui mintea la cap. Ori o fi fost vreo tactica de cucerire a gazulinei, vrajinnd mai intai socrela?[:D][:D][:D]

http://www.lucamic.blogspot.com/

Edit: linkul...[alcool]

#20
aris26

aris26

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.049 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 15:04

neatza

eu sunt capie...Ale al meu(simplyana...ma bucur ca iti vine in minte un om interesant...chiar asa...ce job tare are baiatul asta[pk]) nu prea a doarmit. chiar daca a spart gingia imputita de masea vad ca tot il chinuie. se trezea in nishte urlete de ziceai ca il taie cineva.

multumesc tare mult de urari. ca io iar uitasem. noroc ca m-au sunat prietenele mele[:I], de copii lor mereu imi aduc aminte...dar de al meu..[:I]

fug sa fac un pic de curatenie ca vine o prietena la mine si e un jaaaf...si trebuie sa ma machez siimbrac ca sa plecam si prin magazine un pic[pk]

[copil]
25 martie 2009




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -