Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Gradinite de stat - spagi si inscrieri!


309 raspunsuri la acest subiect

#301
claujro

claujro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.387 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 22:54

Citat:
citat din mesajul lui gabitza2005
in loc sa le faca o budinca, orez cu lapte sau alte preparate. directoarea mi-a explicat ca personalul din bucatarie nu are timp sa faca aceste preparate pana la ora 1 cand vin parintii sa-si ia copii si ei trebuie sa dea gustarea la pachet si toata lumea trebuie sa primeasca aceeasi gustare.
Si noi luam gustarea la pachetel la pranz si fac tot ce ai sris tu mai sus, doar iarut si un pachet de biscuiti LU mai primesc uneori. Orezul cu lpate ni-l da intr-un pahar de plastic d eunica folosinta, acoperit cu servetel. Placinta cu mere/branza, facuta in gradinita, calda, tot in servetel,budinca de macaroane/paste cu branza si ou...in servetel....si alte preparate facute in dimineata aia.Asa ca...se poate.Mara si Matei

#302
mykymario

mykymario

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 29 aprilie 2010 - 01:43

are cineva idee cum se intra la gradinita 188??? cat de pretentioasa e directoarea de acolo????

#303
claujro

claujro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.387 mesaje

Postat 29 aprilie 2010 - 11:10

La o gradi din Militari ( o sa aflu si nr.) spaga neoficiala ceruta finei mele este de 400 euro.

Asa as face o reclamatie la inspectorat!!!!!!!

#304
Isis_23

Isis_23

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 314 mesaje

Postat 30 aprilie 2010 - 01:08

6 ani am fost educatoare si abia primeam un buket de flori,si ala la 8 martie!Ce sa visez cadouri,nici macar cafea sau o ciocolata!!
Si nu numai la mine la grupa!
Nici macar directoarei...kiar radeam zilele astea,dupa ce le-am povestit ce citisem pe acest topic...
SA veniti si la noi la gradi,dar nu cu genti sau bani,k oricum nu vi le primeste nimeni,ci cu un ghiveci si o cafea![:D]
Glumesc,evident!

Nu-mivine sa cred ce citesc!!!
Ma simt si rusinata in acelasi timp,de ce pot sa pretinda unele cadre didactice!Intr-adevar,salariul este mic,responsabilitata mare,dar sa ceri bani pe luna de la parintii???gizas!!!





Mami mandra de Edith de pe 23.01.2009

http://www.flickr.co...43@N03/?saved=1

#305
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 30 aprilie 2010 - 10:57

Lasa aici adresa sa iti trimitem cafea si de la capitala! gizas...



Blogul grasei

Androix Bijoux



Niste copii si toti copiii! [;)]

#306
anya

anya

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.957 mesaje

Postat 30 aprilie 2010 - 11:56

Sumele aste mi se par aberante chiar si pt Bucuresti. Culmea e ca unii chiar dau! Eu am inscris primul copil la gradinita (erau ff putine locuri atunci) cu un buchet de flori si o atentie (sub 1 milion lei vechi). Educatoarelor le ducem cate ceva pt sunt foarte dragute (si se jeneaza sa primeasca..). Acum ca sunt flori peste tot mai mergem dimineata cu cate un buchetel.

Acum 3 ani stiu pe cineva care a dat 2000 de euro pentru o nastere prin ceariana. Nu a cerut medicul - atat a vrut cucoana sa dea. Zilele trecute o colega a nascut (inopinat) la Ploiesti - a dat 500.000 lei vechi si nu i-a venit sa creada cat e de ieftin. Asa si cu gradinitele - depinde cat esti dispus sa cotizezi[:D].

Anya

#307
Isis_23

Isis_23

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 314 mesaje

Postat 30 aprilie 2010 - 15:40

Citat:
citat din mesajul lui Androix
Lasa aici adresa sa iti trimitem cafea si de la capitala! gizas...Blogul graseiAndroix BijouxNiste copii si toti copiii! [;)]
Pastreaz-o pt.capitala,aveti mai multa nevoie!!!Mami mandra de Edith de pe 23.01.2009http://www.flickr.com/photos/44563043@N03/?saved=1

#308
SuperMami_1

SuperMami_1

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.013 mesaje

Postat 04 mai 2010 - 15:17

Eu nu intentionez sa dau spaga,consider ca e dreptul meu sa mearga copilul meu la gradinita situata vis-a vis de blocul meu.

Deja m-am pregatit pentru o vizita la inspectorat sa vedem daca suntem arondati acestei gradinite si o sa fac mare scandal daca mi se pretinde spaga sau daca copilul meu nu va avea loc la aceasta gradinita din cauza spagilor.





Albumele noastre

#309
ionelaf

ionelaf

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 128 mesaje

Postat 22 martie 2011 - 21:25

daca m-ati indruma cum e procedura si la gradinita 133 ar fi excelent..
eu am fost personal acolo si pur si siplu nu sunt locuri dar daca trag de sfori sunt
dar cat??/
nu am ce face i-mi place nu-mi place asta e trebuie altfel trece timpul si copilul sta acasa la particular nu-mi permit.
daca aveti sugestii ce spagi se dau in anul asta 2011 caci eu pana acum eram contra acestora insa de 2 luni caut si toate usile i-mi sunt inchise nu mai pot merge pe ambitie caci copilul e la mijloc , si i-mi pare rau birocratia a ramas aceeasi dai ai isti in fata nu dai,,, asteapta

ionelaa


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -