Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Gradinite de stat - spagi si inscrieri!


309 raspunsuri la acest subiect

#11
merib

merib
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 28 martie 2006 - 14:59

Oana,

care sunt gradinitele de stat din zona Iancului?
Noi stam la Piata Muncii, si nu gasesc nici o gradinita de stat aproape.
M-ai ajuta f. mult!
Succes la cautari !

#12
sorinsonia

sorinsonia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 347 mesaje

Postat 28 martie 2006 - 17:40

Asa se fac acum inscrierile la gradinite?
In 2001 cand am inscris copilul la gradinita nu a fost nevoie de nici o spaga, si nici nu eram din sectorul respectiv. Anul urmator l-am mutat la alta gradinita fara nici o problema.


#13
mama_lui_alin

mama_lui_alin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 244 mesaje

Postat 28 martie 2006 - 18:11

Buna!
Si eu incerc sa-mi inscriu copilul la gradinita si ma lovesc de aceeasi problema : ori nu se fac inscrieri ori s-au terminat locurile ( fara sa se fi facut inscrieri in mod oficial). Credeti-ma ca desi mi-e sila [xx(] as da si spaga dar nu stiu cui, fiindca daca nu te duci cu recomandare nu intri la directoare (sau poate sunt eu prea toanta).Si vorbim aici de niste amarate de gradinite unde sunt 40 de copii in grupa...Noi speram sa ne inscriem undeva. Suntem in cautarea unei pile. Are cineva?[^]
mama_lui_alin

#14
andreea_tx

andreea_tx

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 478 mesaje

Postat 28 martie 2006 - 23:30

quote:
Originally posted by merib

Oana,

care sunt gradinitele de stat din zona Iancului?
Noi stam la Piata Muncii, si nu gasesc nici o gradinita de stat aproape.
M-ai ajuta f. mult!
Succes la cautari !


O gradinita de stat este chiar vis a vis de sp Gomoiu pe dreapta cand vii de la Muncii spre Stadion pe linia tranvaiului 16,40.este intr-o vila alba,cam intre statii.

andreeat & Alex -8 dec.2000



#15
andreea_tx

andreea_tx

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 478 mesaje

Postat 28 martie 2006 - 23:36

quote:
Originally posted by mama_lui_alin

Buna!
Si eu incerc sa-mi inscriu copilul la gradinita si ma lovesc de aceeasi problema : ori nu se fac inscrieri ori s-au terminat locurile ( fara sa se fi facut inscrieri in mod oficial). Credeti-ma ca desi mi-e sila [xx(] as da si spaga dar nu stiu cui, fiindca daca nu te duci cu recomandare nu intri la directoare (sau poate sunt eu prea toanta).Si vorbim aici de niste amarate de gradinite unde sunt 40 de copii in grupa...Noi speram sa ne inscriem undeva. Suntem in cautarea unei pile. Are cineva?[^]
mama_lui_alin



mama lui alin in ce zona te-ar interesa? ca nu ai spus unde locuiesti si cat are copilul.
eu am copilul la gradi de stat la 4 ore la cea de la Diham chiar in statia de tramvai si daca vreti careva o pila acolo v-o ofer cu drag dar sa aiba copilul peste 4 ani ca mai mici nu primesc.

andreeat & Alex -8 dec.2000



#16
mama_lui_alin

mama_lui_alin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 244 mesaje

Postat 29 martie 2006 - 11:00

Multumesc Adnreea_tx insa eu locuiesc in Rahova ( Barca) iar copilul va avea in toamna 3 ani si 2 luni.Mai mult, m-ar interesa o gradinita cu program prelungit. Oricum noi mai cautam si asteptam sugestii.

mama_lui_alin[:)]

#17
merib

merib
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 29 martie 2006 - 11:00

Multumesc, Andreea.
Cred ca vorbesti de gradinita nr. 154, am fost ieri acolo dar am aflat ca au program pana la 12; pe mine m-ar fi interesat ceva pana seara; oricum daca nu gasesc altceva , cred ca voi incerca sa imi inscriu nazdravanii aici. Stie cineva mai multe despre aceasta gardinita?
mami de gemeni: radu si teo

#18
annablue

annablue

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 450 mesaje

Postat 29 martie 2006 - 11:48

Am raspuns la "ce sa fac ???vrem la gradinita" cum am tratat noi problema.
In plus, va pot spune ca apropo de "spagi" mai bine dati la inscriere decat dupa, pentru ca directoarea poate intelege daca nu-i dati la inceput ca nu vreti sa-i dati si ori va respinge (cel mai probabil) ori va pune intr-o grupa nasoala.. Noi asa am patit cu inscrerea la cresa, cand am zis ca-i dam cand ne rezolva si ne-a bagat in cea mai "saraca" grupa... Dupa ce i-am dat cunoscutul cadou de 8 Martie, a fost numai miere si ne-a mutat la una mai buna cand i-am cerut, pentru ca educatoarele de la grupa unde ne-a repartizat erau foarte nesimtite...
Asa ca, dat i la inceput, dar nu MULT, ca dupa o sa vrea la fel si daca nu-i dati (doar n-o sa cotizati tot timpul !?!) riscati sa se po9arte urat si e mai rau.
Depinde mult de pretentiile gradinitei si felul de a fi a directoarei.
Pentru alte detalii, va mai pot raspunde, ca deja simt ca am experienta dupa cat m-am consumat si interesat cu inscrierea lui Adi pentru gradi...

Ana

________________________
Annablue si Adita(1.11.2002)
"De noi depinde sa avem o viata frumoasa..."

#19
Elena-Teodora

Elena-Teodora

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 29 martie 2006 - 13:07

Salut, nanna!
Si eu am de gand sa-mi inscriu fetita din toamna la gradinita 232, aceasta fiind foarte aproape de mine, vizavi de blocul in care locuiesc. eu am mai multe optiuni, deja am inscris-o la o alta (pe o lista neoficiala), dar probabil ca a, sa renunt la asta din urma si am sa o inscriu la 232. Gradinita e OK, cel putin pentru mine. Eu vreau sa o dau la program scurt si nu ma intereseaza mancarea, somul de dupa-amiaza si alte alea. Din cate am vorbit cu alte mamici care au deja copiii acoli, ele sunt foarte multumite de ceea ce li se ofera copiilor si de educatoare. asta ramene de vazut.
Georgiana

#20
nanna

nanna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 29 martie 2006 - 16:38

Buna Elena-Teodora!
iti multumesc mult ca mi-ai raspuns, chiar ma intrebam de ce nu ma ajuta si pe mine nimeni [pup]
Tu ai reusit sa o inscrii la 232, ca pe mine m-a trimis la plimbare directoarea si nici macar nu mi-a spus cand se fac inscrierile....Nu stiu ce sa fac, probabil voi reveni cu "o atentie".
Este complicat sa ajung acolo pt ca noi abia in august ne vom muta in zona si pana atunci nu stiu cand anume sa mai incerc.
Ar fi super sa ne cunoastem, poate vom fi chiar vecine[:)]
Si mie mi-a placut mult cum arata gradinita, totul nou si curat; sper sa nu ratam inscrierea!
Daca imi permiti sa-ti dau un sfat pe care l-am primit si eu de la o mamica cu experienta referitor la programul la care vrei sa o inscrii. Mi-a spus ca e mai bine sa o inscriu la program prelungit, chiar daca nu vreau sa o las sa doarma acolo pt ca daca o sa am nevoie sa plec undeva dupa amiaza nu o sa am unde sa o las, ca la gradi nu o tine daca se ocupa patutul! Si daca e vreo urgenta sa u ceva macar stiu ca e asigurata si o pot lasa oricand acolo. Mie mi s-a parut o idee buna!
Te rog din suflet daca mai afli ceva sa-mi spui si mie!
[pup]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -