Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

LMA!!!Ghiocei de Marti-Aprile 2009**165***


199 raspunsuri la acest subiect

#11
Gianina34

Gianina34

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 12:02

buna dimineata mamici si burtici (chiar asa - magdy, vino la raport[:D])

pupacim sarbatoritii de astazi:
Ariana,bebe de Adee
Sophia Diana,bebe de Ilinca M
Ana Katherina,bebe de Gaza22

[pup][pup][pup][pup][pup]

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 10 luni


#12
Gianina34

Gianina34

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 12:08

ma bagai eu intre mesajele ancai[:I]
da' stiu ca ea redacteaza romane asa ca apuc sa mai zic una-alta de-ale mele[:D]

am admirat eva mica (mai precis domnisoara eva, ca nu mai arata deloc a bebelus[olala])

bianca - am o intrebare pur tehnica referitor la tunsul parului: cum de sta vladimir linistit in timpul operatiunii? mergeti la frizerie sau il faci frumusel acasa?[pup]

aris - pupacim ale cu tricou nou si scumpic[pup]

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 10 luni


#13
anca_nicolae

anca_nicolae

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.660 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 12:10

Pe statie cum spuneam erau deja copii mari, fete si baieti de 14-16 ani, si duceau o viata "normala". Adica, aveau ore de scoala, in vreun laborator, aveau discoteca, in alt laborator, sala de mese, etc... Parintii si toti de acolo munceau la studii, si erau cumva fericiti. De aici incepe "preocuparea mea"... Toti acei oameni, cu mici si mari, erau FERICITI pe statie si mai rau, erau INGROZITI ca de vreun risc cat de mic sa se intoarca pe pamant... :((. Cei adulti stiau cum este, ei de acolo se mutasera pe statie, dar copiii nu stiau toti, decta ca ar fi cea mai groaznica pedeapsa ce li s-ar putea intampla...

Nimeni de acolo nu suferea ca de fapt, traiesc intr-un spatiu INCHIS, si FARA NATURA. Dar nimeni. In plus, SI acolo erau fitze!!! De exemplu, desi toti purtau haine dintr-un fel de musama, era mai cool sa ai rochie de musama argintie decat galbena, sa zicem... [:D]. Aaa, ba se mai si jucau la laptop, tetris galactic :)). Buun, si la un moment dat, fata Zenon, eroina principala [deci frumoasa si destepata [:D]], decida sa mearga pe Pamant sa caute pe cineva anume [nu importa detaliile], si pleaca cu inca o fata [cumva rivala, la capitolul fitze, normal] pe Pamant. Continui.



Poze cu noi



[zana]Veronica-Elena 12 ani, [bascket]Tudor-Iulian 9 ani, [auto]Robert-Adrian 9 luni

#14
Gianina34

Gianina34

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 12:11

saby - spune-mi , te rog, cum faci budincile cu lapte praf?[pup]

gigelica - pupacim pitonasul sa se acomodeze mai repede cu noul domiciliu, ca noi( si nu numai[:D]) nu vrem mamica stresata si obosita, daaa?

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 10 luni


#15
rodica2008

rodica2008

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 211 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 12:15

Neatza buna fetelor o cafea cu laptic? Poftiti va rog [cafea].

Laaaaaaaa muuuuuuuuuuuulti aaaaani! [s] SOPHIA

Laaaaaaaa muuuuuuuuuuuulti aaaaani! [s] ANA kATHERINA

Laaaaaaaa muuuuuuuuuuuulti aaaaani! [s] ARIANA

#16
Gianina34

Gianina34

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 12:17

daaa, uitasem de cafea[:D](ca-s la a 3-a deja)
multumim rodica[pup]

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 10 luni


#17
anca_nicolae

anca_nicolae

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.660 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 12:19

Nu era tetris galactic, ci SOLITAIRE galactic [:D]



Asa, si ajung cele 2 fete pe ... groaznicul Pamant. Aici stau un pic la o matusa, casa si natura din jur in masura normala ca in prezentul nostru. Apoi pleaca spre target, o vila ascunsa undeva intr-o padure. Drumul este gen drumetie montana/forestiera, ba sarit peste rape, ba despicat tufe de vegetatie luxurianta, mie pana aici imi placea [eu sunt la unele chestii ff mult ca pisigri!!!] si deodata fata mai tafnoasa calca, din greseala, in noroi [eii, uite cum ma lipesc si de intrebarea nikoletei, dar mai ales de raspunsul ilincai.m :))]. Fata dezgustata zice: oofff, si noroiul asta groaznic ... Zenon, care desi traise doar pe statie, vezi doamne, era un mic pui de pisigri, zise: lasa ca asa o sa simti si tu natura, e totusi frumoasa, inainte oamenii cica traiau mult mai legati de natura bla bla. La care tafnoasa raspunse: "si daca le placea asa mult natura, de ce si-au mai construit case???". Eii, am stat cu sufletul la gura, eu, anca_nicolae, sa vad ce a pus regizorul in gura lui zenon-kar.

Continui.



Poze cu noi



[zana]Veronica-Elena 12 ani, [bascket]Tudor-Iulian 9 ani, [auto]Robert-Adrian 9 luni

#18
rodica2008

rodica2008

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 211 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 12:32

OLISHA iaurt oke ii dau si eu ,am pe cineva care lucreaza la o.p.c. si a zis ca este cel mai bun pt copii ca nu contine nu stiu ce naiba.[:I]nu imi aduc aminte ce dar ma interesez. [pup]

#19
rodica2008

rodica2008

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 211 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 12:35

Eu plec,s-a trezit gargaritza asta mica,merg sa il schimb sa ii dau sa manance...stiti voi [:-@].Apoi cred ca iesim in parc ca tare frumos este la noi "la olteni".[:D]

#20
anca_nicolae

anca_nicolae

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.660 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 12:42

Si Zenon-Kar se opri din mers, se intoarse cu fatza catre tafnoasa, privind-o un pic blocata, apoi zise, un pic ranjind: "stii ceva? nu vrei sa o iei tu in fatza?"



Sheesh, sa ma oftic nu alta, cum asteptasem eu raspunsul filozofic si continator de esenta omenirii... offf, imi zic, nu-i nimic, urmaresc mai departe filmul, o veni el si raspunsul...



Ajung fetele la omul respectiv, un fost leneg rock, acum in depesie de necreatie, in criza de personalitate, nu-si mai gasea locul printre fani... ma rog, il conving fetele sa vina cu ele pe statie sa dea un concert, si astfel sa se revigoreze ca artist. Si pleaca inapoi spre statie.



Am uitata sa specific ca din statia orbitala, deja 2 module din 7 fusesera trimise indarat pe Pamant, spre suferinta si lacrimile tuturor, pentru ca deviase statia de pe orbita initiala...



Si in drumul inapoi spre statie, se termina combustibilul. Trec peste detalii, apar extraterestrii, niste aeronave in forma de funda mov [m-am gandit imediat la ilinmca.m cu flacara mov, [:D], si acesti extraterestrii se ofera sa-i tratcteze pana pe statie daca ii vor lasa sa ia informatii din calculatorul de bord. Sunt toti de acord, ajung cu bine la statia orbitala... Acolo, era panica generala din 2 motive: ca disparusera cele 2 fete si ca iar trebuiau trimise si alte module catre pamant... a.i, LA UN MOMENT DAT, capitanul statiei [adult, deci venit de pe Pamant cu ani in urma], disperat, cautand solutii in dreapta si stanga, zice: offf, mai bine ne-am intoarce pe Pamant, sa terminam o data cu acest STRES CONTINUU: supravietuirea in spatiu!!!



Offf, cat de satisfacuta am fost, dar continui...





Edit: am corectat "amant" cu Pamant, totusi...:))



Poze cu noi



[zana]Veronica-Elena 12 ani, [bascket]Tudor-Iulian 9 ani, [auto]Robert-Adrian 9 luni


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -