Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dovlecei de sept-oct 2009 *90* 7 luni!


195 raspunsuri la acest subiect

#191
lutoniana

lutoniana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.591 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 21:42

Raluk eu nu am mancat cateva zile pentru ca David si-a propus sa imi arate cum e sa am mai mult par alb decat am acum.....si probabil se gandea sa ma convinga sa nu ma mai gandesc la Sarah...dar nu ii iese pasenta.
Nu mai doarme asa mult peste zi...adica asa cate 15 minute dupa ce papa ...si cam asta e. Mai doarme daca il scot afara. Am facut eforturi ca impingand la carut sa nu ma bag in ciocolatele si alte napolitane.....la care s-a adaugat faptul ca acasa nu aveam timp efectiv sa mananc....
Am realizat intr-o zi ca nu e cinstit fata de Adi sa nu manance nimic...si am inceput ca seara dupa ce doarme putza sa mai fac o supa sau o friptura la cuptor.
Stiu ca nu e bine, stiu ca nu e sanatos...stiu ca ma pot imbolnavi dar nu am avut timp sa mananc.
Imi aduc aminte de ce spun fetele si sunt acum perfect de acord ca cu cat trece timpul si iubirea mea se dezvolta e tot mai greu.
Toata ziua il car de colo colo, se plictiseste repede .....stiti si voi cum e.
Nu e un mesaj de jale acesta insa macar singura satisfactie a fost cand am mers sa-mi iau si eu blugisorii aceia si nici prin cap nu-mi trecea sa-mi vina 14.....
E greu fara ajutor si unele fete o stiu altele nu, fiecare insa va face totul sa creasca copilul cat mai bine si sa se dedice lui cat poate.
E drept ca unii se plang mai mult si unii mai putin [8D].
Tie iti urez succes si bafta ...ca cica nu mai e mult [pk][pk]
Ma ajuta si forumul sa stiti, mai radem, mai glumim...vorba aia....bebelusii cresc....
Noi sa fim sanatoase ca belele curg [:D]

Dar ca sa nu mai crapati de ciuda ,....sa stiti ca asta seara fac o prajitura ca nu mai pot dormi noaptea cu gandul la ea [pofta][pofta] si poate se depune in strat adipos [:)]

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

#192
Iulika29

Iulika29

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.533 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 21:46

Moni felicitari pt vestile bune..Si cu fimoza nu stiam ce e dar vad ca nici doctorul nu prea stia, deci pot så ma fac si eu medic, nu??[pk][pk]



Alex påi så faci bine så lasi piticii la distanta, ca prea ii tii aproape si ii iei cam des de picioruse..ia få-le tu vant si så vezi tu ce viata fainå te asteaptå.[8D]



POZE



Iuliana, Cea mai Fericitå [mamica] de Bruce Nicholas (14.08.2009)



Bruce, minunea noastrå





#193
alex25

alex25

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.815 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 21:49

Iulika, ca sa te distrezi cu piticii mei, ma intreaba soatza dupa ce iesim azi de la dr: "ia zi, mai ai ceva de gasit la copilul asta, sau le-ai terminat pe toate? ca de banii cheltuiti mai bine ii cumparam ei ceva"....m-am simtit prost recunosc.[:I][q]



Ma bag sa fac capitol ca apoi intru la baitza![asia]



-------------------------------------------------------------------------

Alexandra [mamica] super fericita de [copil] ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)[loveyou]

Da Doamne sa fim sanatoase![ruga]



#194
septoct2009

septoct2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.323 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 21:57

91




alex25

#195
hepilica

hepilica

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.076 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 22:00

Fragutza - bine ca ai venit! natalia ce face? a fost de gasca azi, te-a lasat sa fii gospodina? mai intreaba de maia? hai, uite maia imi face semnul asta [pk] si zice ca natalia e prietena ei buna si ca o sa imparta jucariile cu ea. si o asteapta la o cireasa[flo].

Luto - mami sa stii ca eu am gresie peste tot in casa (mai putin in camera Maiei si dormitorul nostru, dar nu prea stam pe acolo) si ca sa o tin pe Maia pe jos, cum am vazut la David victoriosu', mi-am cumparat un covor dragut cu desene si acolo se desfasoara Maia in voie. Am dat 120 lei pe el. E foarte ca lumea.
Astept cu carnetelu' in mana sa ne spui ce combinatii mai faci. Pe carnetel scrie mare "LUTO - MAMA MAMELOR - SFATURI DE URMAT" [flo].


h. [recevere]

[mamica] de [8**] minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Astăzi, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -