Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Copii din 1995-1998(36)


197 raspunsuri la acest subiect

#1
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 23 februarie 2010 - 21:45

Editie de primavara! [flo][flo][flo][flo][flo][flo]



Copii din 1996 (11),(12),(13),(14),(15),(16),(17),(18),(19),(20),(21),(22),

(23),(24),(25),(26),(27),(28), (29), (30),(31), (32), (33), (34)

(35)



Elliot-11 ian.1996 mami Sanca

Alexandru-18 febr. 1996 mami Ana68

Diana-23 febr.1996 mami alma

Silvia-27 martie 1998 mami Viviana

Andreea-03 apr. 1997 mami Mihaela-umflatel

Andrada-30 apr. 1996 mami mirela68


Cosmin-03 iulie 1997 mami Ingrid-prettysunshine

Ana-15 iulie 1998 mami Katy

Andrei -26 iulie 1996 mami MikiMihaescu

Mihai-1 Aug 1995- mami Mihaela-mhldvrc

Tiberiu Mares-14 aug. 1997 mami Mara-flower power

Vlad-22 sept. 1997 mami crisseis

Matei-2 oct.1998 mami Sanca


Dedi - 11 oct. 1995 - mami MQQM

Robert-24 oct.1996 mami ralualexandrei

Dominik-29 oct. 1998 mami Mikki2

Andrei-30 oct. 1995 mami agho


Adriana Stefania-05 nov. 1998 mami tomecica

Ana-13 nov. 1997 mami agho

Diana-22 nov. 1996 mami mihaela_s

Andrei - 2 dec. 1995 mami Andacos

Daniel-11 dec. 1994-mami Vic


Mara-26 dec. 1997 mami corianai



Si mamicile:



ralualexandrei-9 febr. 1976

Vic-17 martie 1971

tomecica-18 martie 1976

mikimihaescu-29 martie 1969

crisseis-4 apr. 1973

Mihaela_s-20 apr. 1971

Mihaela(mhldvrc)-25 apr. 1962

Sanca-13 mai [:D]

agho-21 mai 1968

andacos-24 mai 1969

Mirela_68-6 iulie 1968

Mara-19 iulie [:D]

Ana-Maria-15 nov. 1968

Mihaela(umflatel)-16 nov. 1977

alma-4 dec. 1970






fii alaturi de Mihaita





vorbe de copil...



Hobby



calator de profesie



#2
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 23 februarie 2010 - 21:55

In primul rand alma sa iti traiasca Diana! [flo][s][bis]

Sa fie un an bun pentru ea si pentru voi toti! [pup]



mara, nu am uitat [:D], numai ca mi se par cadouri adevarate...eu stiam doar de martisoare, ghiocei [:D]. Felicitari pentru inaugurarea semestrului! [asia]



Noi am avut azi intalnirea cu Diana si diriginta. A fost interesant de tot, Diana merge foarte bine la toate materiile si nu a avut prea multe ce spune profa decat laude. De fapt a recapitulat tot ce citisem ca scrisesera profii, apoi parerea ei personala. La intrebarea care e materia preferata a ei, Diana a raspuns ca limbile straine, apoi mate [:)]. Ea care ura matematica...Iar de muncit extra am hotarat acum sa inceapa mai de zor la mate, sa ceara profului exercitii extra pentru ca ea o parte de materie o mai stie din Ro si merge repede cu manualul. Deci e de bine, nimic special, adica totul [:D].



La noi nici un semn de primavara, dimpotriva. Azi a nins iar de vreo 10-12 cm, avem munti de zapada si curatam zilnic lopeti intregi...in Suedia e haos total, lumea e depasita de evenimentul numit iarna si zapada...am scris pe blog cate ceva...



[pup] si va doresc o saptamana minunata mai departe, plina de soare si de primavara. Poate o trimiteti si incoace [flo].



fii alaturi de Mihaita





vorbe de copil...



Hobby



calator de profesie



#3
Sanca

Sanca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.448 mesaje

Postat 23 februarie 2010 - 23:57

Buna fetelor,



In primul rand si-n primul rand:

[s][s][s][s][s][s][s][s][s][s]

La multi ani fericiti lui Alex a lui Ana, sa aibe succes in tot ce face, si sa va aduca numa bucurii.



La multi ani Diana, sa-ti traiasca fata frumoasa Alma, si sa aibe numa successe!



Ana scuzele de rigoare, ca ii urez lui Alex La multi ani intarziat, dar am tras chiulul, si am intrat intr-o stare de amorteala totala.



Elliot [bang], am cucuie in frunte. Joi merg la o ceremonie de premiere, ca are toate notele peste 3.8 (din 4). Nu am topait de bucurie, ca efortul la el e minim, iar la scoala e [:-@] ... se cearta cu prietenii... I-am interzis accesul la email sau FB, acu sa vedem daca se da pe brazda cu atitudinea de adolescent. In week-end a avut crize, ca nu pot sa le numesc altfel. Cand il apuca, e ca o furtuna, si chiar daca-i zic ceva de bine, el tot impotriva mea o tine...



Matei - [bang] ... El care a tinut-o numa in 98 si 99% in science, acu mi-a venit cu un F, la un test despre celule. "A fost greu." Sau poate ca nu a studiat, ca nu putea sa le dea un test la nivel de college... Oricum, nota m-a luat prin surprindere, ca nu ma asteptam la materia asta, sa o dea in bara.



Mihaela, bravo lui Diana pentru rezultatele bune.

Cred ca Morgan intr-o zi si-a revenit. O sa vezi ca o sa fie mult mai linistit de acuma, dar o sa treaca cateva luni sa se micsoreze nivelele hormonale. Mishu mi-a furat un cookie azi noapte, a mancat numa vreun sfert, dar l-au transferat din bucatarie in sufragerie pe covor. Ei nu au primit memo ca nu se mananca in sufragerie.[:D] Eu stiam ca ciocolata nu e buna ptr animale, oricum, matzele mele nu mananca la greu dulciuri.



Mara serioasa treaba cu martisorul la tine. Aici, nu se poarta, si de fiecare data de 1 martie uit ce-i aia martisor. . . De Valentine day, sotul mi-a facut o surpriza, si mi-a cumparat cadou un aparat foto, sa-l inlocuiasca pe ala pierdut in Central Park. [olala] El de obicei nu prea le are cu surprizele, dar de data asta a primit si puncte extra [:D]



Mirela 200 de Km sa mergi la film... Departe.... Foarte departe. Imi imaginez ca tu ai mers cu fetele cu masina. O zi intreaga pe drumuri.



Agho voi unde santeti cu alegerea liceului?

Noi am fost in vizita la un liceu sanitar - sambata. Studentii au practica o zi pe saptamana in spitale, lucreaza in ER, laboratoare, diferite sectii ale spitalului, depinde si unde le place. Sistemul mi s-a parut foarte interesant si scoala e destul de mica (450 de studenti in total). Si la asta e cu loterie la admitere, asteptam pana in Aprilie sa aflam daca DA sau NU.



Andra te-a depasit in inaltime Robert. Elliot mai are 1-2 cm. Dar mi-am cumparat niste Sketchers cu talpa mai inalta, si cand sant incaltata cu ei, mai am un avantaj de 3 cm peste el... [:D] Nu ma las.



MQQM cand mergeti in vacanta in tarile calde? De obicei in perioada asta incepeai sa te pregatesti sa o luati inspre sud. Va aventurati la un resort cu bb anul asta?



[pup]









#4
mhldvrc

mhldvrc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 10:14



[s][s]Diana, sanatate, fericire si multe realizari[flo]

Alma sa va traiasca fata si sa va aduca numai bucurii!!![pk]



Mihaela, felicitari Dianei[bis][bis]



Mara[hippi], bravo lui TB, a-nceput semestrul foarte bine, s-o tina tot asa[pk]



Anca, te-nteleg perfect si banui prin ce treci [pup] Am si eu un asemenea de copil
[:I][:)]



Ajutati-l pe Dan !

Mihaela [mamica] de [zana]Tatiana si [roker]Mihai

[pup] si [grup]




Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa.


#5
CriPOD

CriPOD

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.522 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 12:15

Alma, la multi ani Dianei! Sa fiti sanatoase si fericite![s]



Bafta la admiteri, vad ca sunt cativa dintre dragii de ei anul asta!



Sanca, stii tu, stii bine, luni plecam, in DR, La Romana. Am emotii, de ce sa nu recunosc.[:D] Apoi ne pregatim de disneylanduri, ca sa am motiv sa te vad si pe tine in vreo 2-3 ani, gata cu caraibele.[:D]



Pup pe toata lumea si toti copiii pt rezulate!




pepit
Common sense is not so common...[Voltaire]




#6
flower-power

flower-power

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 13:40

Hai Miha, ca uite-s darnica, si din cele 10C de la noi iti trimit si tie 5 [:D] sa mai scapati de iarna. Soare azi n-am ca n-a aparut la program, dar e bine si asa.
Felicitari Dianei pt rezultate[pup].

Deja am alt tonus de cand a aparut soarele, floricelele-mi tot infloresc[orhideele o minune[olala], violetele de parma, begonia,...,muscate[olala]].

Alma, ce se mai aude anul asta? Va fi PISA, nePISA? Simularile cum au fost?
Despre lipsa de chef, o inteleg. La tipul de invatamant negativist si la santaj, de unde sa-ti mai vina si cheful?

Felicitari Elliot ! Am asistat si eu ieri la o scena de ariceala. Am incercat sa-l abordez, n-a fost chip. Am preferat sa=l las sa vina el cand ii trece. A durat cam 1ora, dar a functionat. Mai pe seara, calm, am spus fiecare ce-a avut de spus...

Cu martigusul, nici aici nu se prea mai poarta, de-aia si aleg sa le iau o mica chestie pe care, totusi, sa o poarte[:)].Pentru prietenele mele am ales ceva sa fie si de 1 si de 8 martie. Oricum ,din ce stiu eu , asta cu martisorul e strict romaneasca[sau ceva slava?]

De valentine, tot eu am fost mai pe faza[cred ca tine mai mult de terapia prin shopping[shopi][:D]].

[pup]



"Parents need to fill a child's bucket of self-esteem so high that the rest of the world can't poke enough holes in it to drain it dry." --Alvin Price

#7
flower-power

flower-power

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 24 februarie 2010 - 13:44

mQQm, sa va priasca, in special Pepitului, ca banui ca pt el ai emotii. Merge si buni sau deja s-a intors in tara?



"Parents need to fill a child's bucket of self-esteem so high that the rest of the world can't poke enough holes in it to drain it dry." --Alvin Price

#8
ralualexandrei

ralualexandrei

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 03:28



La multi ani Diana si muuuuulta fericire si sanatate iti doresc!!!




Ehhh abia acum am ajuns sa scriu asa ca am facut urarile si pt ieri si pt azi ca daca-i trecut de 12 zic eu ca se pune.Am avut o zi nebuna rau cu alergaturi,nervi,acte ,in fine rahaturi d-astea ,plus piata,mancare,iar raid de cumparaciuni ,hranit ursii ,facut paine(acu astept sa iasa din cuptor) si la ora asta mai am cateva pe lista nebifate,de cusut salopeta ursului( de cand s-a lasat de fumat s-a dezvoltat multilateral mai mult lateral)am bagat si o masina de rufe si uite asa iar ma culc la ore mici conf obiceiului.

Copiii sunt mai bine ,de luni cred ca o duc pe Maria la gradi,Edy(mutulica) isi da pe zi ce trece mai mult drumul la limba(tocmai a trecut in goana acum catre patul meu,nu stie ca il deturnez curand ca nu se poate dormi cu el)

Cam atat de la noi,ma lupt cu mucii adolescenta si criza economica,ce mai ma distrez de numa'

Astazi am facut o vizita inopinanta la scoala ficiorului a inlemnit cand m-a vazut,insa profesoara de chimie nu a avut decat cuvinte de lauda la adresa lui.Am hotarat sa fac asta pt a afla parerea fiecarui profesor nu de alta dar pe d-na diriginta o suspectez de prea multa dragoste pt odorul meu si am impresia ca nu-mi spune chiar toate boacanele pe care le face.

Astazi am reusit intre nspe drumuri sa ma duc si la mami la cimitir,am stat acolo vreo 40 minute insa zau daca stiu cand a zburat timpul.

Cam atat despre noi,va pup pe toate[pup]



Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2



Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!








#9
flower-power

flower-power

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 14:57

Wow, Wonder Woman! [pup]Ce paine faci? Din faina alba, ori...?alte specialitati?

Deci la tine-i pe baza de muci, adolescenta si criza economica.E moi aussi. Adolescenta si muci avem doi in unu, la oferta. Ca daca a mijit soarele e rost de venit de la scoala fara geaca, descoperit,...
Aseara am avut deci in program inhalatii, ceai de ceapa+nuci+ghimbir.Si lamaie din gros. Deja cand s-a culcat era mai bine. Sa vedem azi...



"Parents need to fill a child's bucket of self-esteem so high that the rest of the world can't poke enough holes in it to drain it dry." --Alvin Price

#10
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 16:20

Noi ne luptam cu iarna si din pacate e o lupta nedreapta, caci nu avem cum sa o convingem ca e timpul sa plece...[q].



mara, mersi...gradele nu au ajuns ca am avut -3 in termometre, dar am avut soare. Azi e iarna iar...nu ninge dar nici multe nu are...insa e mai cald, -1 grad. [:D]



Sanca, nu prea stiu ce sa zic...vad ca toate care aveti baieti treceti prin aceleasi "furci", noi cu fetele e mai "lagom" cum zice suedezul...adica incetisor...pe fete le apuca dupa 15-16 ani cred...suntem in expectativa.

Morgan si-a revenit intr-o zi, asa e. Nu stiu inca daca la el au inceput hormonii sa se agite, ca nu are decat 10 luni...dar e posibil. Devenise cam agresiv, dar a ramas asa putin...mai mult din joaca...e cam "bolund" cateodata si cand are chef de joaca sare la picioarele noastre si apoi fuge si se ascunde...sau isi zburleste spinarea si se da peste cap, apoi fuge si pandeste de dupa canapea...e haios de tot! El nu fura mancare defel, pot sa o las pe masa, oriunde. Nu e obisnuit cu mancarea noastra si nu ii place. Daca pana de curand mai manca putina sunca, pui prajit sau ton din conserva, acum nu mai vrea deloc. Dulciurile nici atat...Nici laptele nu prea il incanta...



mQQm, drum bun si vacanta placuta! [pup]



Andra, ma bucur ca sunt ami bine copii, spor la treburi. Nu te invidiez! Te admir! [flo]



[pup] si va doresc un sfarsit de saptamana placut. Noi inca nu stim ce facem, decat ca duminica are Silvia o petrecere la o colega...cica in pijamale, la un local din cartier [:D]. Am intrebat-o pe mamica azi dimineata ce inseamna asta, daca e nevoie sa mearga fetele in pijamale...cica daca vor. [:D] Sa vad ce zice gaza mica...



fii alaturi de Mihaita





vorbe de copil...



Hobby



calator de profesie




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -