Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

**Capsunele de mai-iunie 2007 (133)**


358 raspunsuri la acest subiect

#31
ella_74

ella_74

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.078 mesaje

Postat 18 august 2011 - 20:51

Ioana13,
asta e una din variante; are si altele, gen :"numai pe tati il iubesc" sau "te iubesc si pe tine doar asa cand vreau" ( a se traduce, atunci cand are treaba cu mine )

An@, nu schimba mobila aia alba-alba[:)], aia e in dormitorul lor; schimba camera care acum are destinatie de birou, o mobilaseara asa cand s-au mutat iar acum nu mai pot folosi nimic din ce au acolo; in locul canapelei trebuie sa intre un fotoliu pat, in locul dressing-ului intra un dulap de bebe iar in locul biroului intra patutul.

ref la pozele de mare, nu mi-am schimbat culoarea, adica nu m-am vopsit niciodata; intotdeauna parul blond a fost un stigmat, cel putin pentru mine; dar pozele sunt facute la apus sau seara si din cauza luminii pare mai inchis.

Liv,
pe bebelus il va chema Alexander Maxim; noi ii spunem Max deja.
A avut pana acum sarcina usoara, ca si mine, fara greturi; sper sa nu-si arate coltii dupa ce vine, asa cum a facut Bob[:D]
Mi se pare doar ca are burta mai mare decat a mea.

ref la ticuri,Bob are unul enervant: cand se aseaza, isi trage de bluza/tricou ca si cum i-ar fi scurt; si trage pana le lalaie pe toate; nu i-am mai atras atentia, sper sa renunte singur; a mai avut unul in trecut, isi dadea cu mana pe la nas, dar a renuntat singur.


Chris,
Cate trasee faceti voi; cred ca trebuie si copiii sa fie disciplinati cat de cat, mai ales prin locurile mai periculoase. Noi avem cu Bob o mare problema: nu asculta ; uneori avem senzatia ca vorbim prin el, chiar si in chestii lipsite de importanta, cand il intrebam daca e gata de masa, de culcare, daca vrea ceva anume, etc

Ma plang de kilograme in plus nu fiindca as fi grasa, dar atunci cand ai 53-54 kg si ajungi la 58,deja treci la alta masura de haine si asta e foarte enervant; tiroida e de vina, nici sub tratament nu reactionez f bine; in plus, daca n-am tinut vreodata cura de slabire, mi-e greu, metabolismul la 37 de ani nu mai e ca la 20 , asa ca ard mai greu[:D]


Ella

#32
madaiulia

madaiulia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 779 mesaje

Postat 19 august 2011 - 01:52

Bun gasit in casa noua!
Am am avut ceva de citit din urma, m-am bucurat ca incepe sa se mai animeze subiectul nostru.
Ne-am intors si noi de 10 zile din concediu, o sa revin cu povesti.
Carstea felicitari pentru burtica! Sarcina usoara si un bebe sanatos si mancacios!
Arcadia distractie placuta la mare!
Am vazut poze frumoase cu capsunei.
Ella v-am admirat si pe facebook, imi e mai usor acolo. Simpatic Bob cu afirmatia cu iubirea. Si la noi e preferat tati, dar diferenta declarata nu e asa de mare. Pe tati il iubeste pana la stele si inapoi la noi acasa la etajul 4, iar pe mine pana la stele si inapoi la etajul 3, ca e un pic mai scurt drumul :)
Liv am facut si noi ceva drumetii pe munte cu Andrei anul acesta si a fost foarte incantat. Poti sa-mi dai si mie cateva detalii despre pensiunea unde ziceau acum ceva vreme ca va cazati?

Mamica de David Andrei 10 iunie 2007

#33
Al_Ma

Al_Ma

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 529 mesaje

Postat 19 august 2011 - 02:18

Carstea, felicitari pentru bebe, sa fie sanatos!
Aceleasi urari si pentru Ofe [:)]
Pai, Mada, tu iesi in avantaj, ca de la stele pana la etajul 3 este drumul mai lung decat de la stele pana la etajul 4. 1-0 pentru tine lol

______________________________________________________________________________

[mamica] Alina si [zana] Mara (27 iunie 2007)

#34
Ioana13

Ioana13

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.818 mesaje

Postat 19 august 2011 - 12:48

Si mie mi-a spus in adolescenta un baiat ca ma iubeste pina la stele si inapoi[:I][:D]. Noi eram pe strada[alcool]

Ioana, mama de [hc] Patrick Alexandru (01.06.2007)



#35
carstea

carstea

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 424 mesaje

Postat 19 august 2011 - 14:58

Multumesc tuturor pt urari.Acum ne-am facut curaj, desi cam tarziu.Inca am emotii de cum ne vom descurca.spre deosebire de unele mamici cu baieti mari eu sunt tot prima vioara la Rares.Tati e ignorat cand e vb de instructie.E bun de iesit in parc si de mesterit in garaj doar.

E foarte grijuliu de cand a aflat de bebe si eu il iubesc parca si mai mult daca se poate spune asa cand realizez ca va fi fratior mare.

Si mie mi se pare odiseea noastra foarte departe.



Apropos de tic-uri ,Rares isi umbla la pielita de pe langa unghii de vreo luna.Sa va spun ca i s-a infectat unghia si i-a cazut jumatate din ea?

Acum sunt cu ochii pe el si ii atrag atentia daca il vad si vad ca functioneaza ca a vazut si el ce tare l-a durut.

Pupici



POZE Rares(7 mai 2007)





Filmulet Un anisor







#36
Ioana13

Ioana13

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.818 mesaje

Postat 20 august 2011 - 17:28

Ati fost la sedinte de electrostimulare? Sunt eficiente?
Aveti ceva aparate minune, acasa, pentru anticelulita?
Ella, Vas, voi vorbeati de ceva aparat. Ce va face?[:D]

Ioana, mama de [hc] Patrick Alexandru (01.06.2007)



#37
ella_74

ella_74

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.078 mesaje

Postat 20 august 2011 - 18:09

Ioana,

Eu mi-am cumparat dupa ce am nascut o centura de electrostimulare; e din aia pe care ti-o fixezi cu arici, are o mica telecomanda prinsa si poti regla cum vrei intensitatea; are vreo 50 de programe.
Ideea e ca eu n-am putut-o folosi; desi nu am probleme cardiace, imi dadea tahicardie; am facut de 2 ori si de fiecare data n-am reusit sa dorm noaptea.

Si cred ca pana la urma curentul asta care intra in corp, chiar de intensitate mica, nu e ceva natural, deci e nesanatos.

Cred ca daca vrei tonus sau vrei sa scapi de celulita si n-ai timp de sala, masajul e mult mai eficient.

Aparatul este Relax&tone; nu cred ca el in sine poate modela abdomenul sau coapsele; eu il folosesc cateva minute dupa ce dau cu crema anticelulitica, ca sa intre mai bine in piele.



Ella

#38
Ioana13

Ioana13

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.818 mesaje

Postat 20 august 2011 - 20:09

Mersi Ella. Imi amintesc acum ca ziceai ca iti da palpitatii. Imi da prin cap sa fac la ceva salon electrostimularea. DAr poate inainte incerc cu un aparat de masaj pt casa, sa maseze el ce nu pot eu sau altii, din cauza ca nu am cind sa merg la saloane.
Plec la vinatoare de relax&tone!

Ioana, mama de [hc] Patrick Alexandru (01.06.2007)



#39
ella_74

ella_74

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.078 mesaje

Postat 20 august 2011 - 20:25

Ioana vazusem pe unul din site-urile de cupoane relax&tone la jumate de pret.

Ella

#40
Al_Ma

Al_Ma

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 529 mesaje

Postat 21 august 2011 - 13:58

Eu am fost la electrostimulare la diverse saloane, de la saloane de apartament la Silhouette. Totul depinde de tipul de aparat folosit (mai vechi/mai nou) si de intensitatea la care se regleaza electrozii pe diverse zone. la inceput nu e bine sa faci la intensitate prea mare. Eu am facut prima data intr-o seara, la un salon de apartament. Pe langa faptul ca aparatul era vechi unul sau doi electrozi nu mai functionau), faptul ca o sedinta de electrostimulare echivaleaza cu cateva sedinte de fitness (cineva zicea ca 6 - e relativ, depinde la ce intensitate se face electrostiumlarea, ca doar nu faci electrosocuri) mi-a dat si mie ceva extrasistole si insomnie (m-am trezit in toiul noptii si nu mai puteam adormi). Apoi am inceput sa ma duc dimineata la electrostimulare, seara preferam masajul/impachetarile. Nu am fost extrem de constant, dar mi s-a parut ca pielea devenise mai ferma. Eu cred ca are efect, dar trebuie sa gasesti un salon unde te simti bine (unde ti se respecta intimitatea si nu esti pusa sa te dezbraci de fata cu inca 2-3 cliente) si are aparatura noua.

______________________________________________________________________________

[mamica] Alina si [zana] Mara (27 iunie 2007)


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -