Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV Dr DRAGOS ALBU 40


209 raspunsuri la acest subiect

#201
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 29 august 2011 - 17:41

camemar nici nu pot sa imi imaginez cum e sa ai [bb][bb][bb]. un buchet maaaare de [flo] pt tine, mult curaj si recuperare rapida.
iar prichideilor tot ce e mai bun de la viata.
[pup] + [pup][pup][pup]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#202
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 29 august 2011 - 19:31

Am intrat si eu acum , fetelor, si am facut ochii mari cat cepele la postarea ta, Angelica, draga[olala][olala]
Acum cateva zile scria pe forum Rammy, mititica, si uite ca dintr-o data, cand e sa vina momentul, gata, vine...!
Eu o sa fiu sincera cu voi, nu sunt vreo sclifosita de fel, nicivorba, dar mi-e cam teama de ideea de nastere pe natural cu gemeni, poate asa simt acum, dar sunt parerea si simtirea mea. Daca e 1 , mai spunem, dar 2, nu stiu...
Asa ca, Rammy, mama, pt mine esti mamica eroina, mai ales ca erai psihic pregatita pt nastere cezariana si brusc ai aflat ca vei naste natural.
Iti doresc sa iti dea Doamne Doamne tie si bebeilor sanatate, sa treci usor si cu foarte bine perioada aceasta mai sensibila de dupa nastere si sa te bucuri cu sotul si cu cei dragi, apropiati de minunile pe care tocmai ce vi le-a pus in brate Dumnezeu.
Te pup,Rammy, si te pupacesc si pe tine, Angelica, ca ne-ai anuntat de o asa veste! Ai fost porumbelul mesager![9cer][pup]

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 12+ cu 2 [bebic][bebic]

Medicamente: Fragmin 5000 UI- 46 buc.(seringi)

#203
camemar

camemar

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 119 mesaje

Postat 29 august 2011 - 19:50

Multumesc din suflet tuturor pt urari fetelor!!! Ne dorim doar sa fie sanatosi si va urez tuturor sa ajungeti sa va bucurati de bbi sanatosi cat mai curand!!!
[pup][flo]

#204
ladydy32

ladydy32

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 29 august 2011 - 20:03

rammy sa ti traiasca bebeii sa fie santatosi , ai fost tare puternica sa nasti natural gemeni , sincer nu as avea curaj dar ,,,,,
fetelor va pup pe toate , nu am mai intrat sa scriu , v am ascultat sfatul si am asteptat pana am fost din nou la ecografie .
hai sa va spun poate aveti si voi cate o parere ca eu sincera nu mai stiu pe cine sa ascult si ce sa fac .
la primul dr mi a spus sa i au antibiotic augmentin si urinex pt e.coli , apoi la al doilea dr la care am fost joi a spus sa nu i au nimik ca dauneaza sarcinii , sa o tratam dupa cateva luni :? , si mi a spus ca se vede saculetul si ca sarcina ar avea 5 saptamani si 4 zile , asta joi . astazi am fost la medlife la dr Albu , mi a vazut saculetul dar embrionul nu , a spus ca e prea mic si mi a scris pe eco ca are doar 5 saptamani , iar ? , a mai spus sa i au augmentin si urinex :? :? , pe cine oare sa ascult ? sincer am discutat si cu sotul , nu stiu ce sa fac , nu pot lua toti dr la rand sa vad cati se aduna cu aceeasi parere , si imi este atat de teama sa nu fac rau bebeului cu antibiotic , si nici unul nu mi a prescris macar ceva pt flora , unul spune ca am 5 saptamani si 4 zile joi , deci azi aveam 6 , dar al treilea ca am 5 , ce ma sfatuiti fetelor sa fac ? sincer nu stiu , oare chiar face rau antibioticul asta ? dar mai mult ma ingrijoreaza , este normal sa nu se vada embronul in saculet la 5 saptamani si ceva ?
la testul hcg care mi se triplase la 48 ore , 2 au spus ca e ok , unul ca e o problema , Doamne pe cine sa mai ascult , ca toti dr la care am fost sunt buni , adika nu am citit pareri negative , dar sunt atat de derutata si imi este teama ca nu s a vazut embrinul si nu stiu ce sa fac.
va multumesc mult pt timpul pe care mi l acordati si sper din inima sa ma sfatuiti sau macar sa mi spuneti daca este normal sa nu se vada bebeul acum . pup dulce

#205
anna_a

anna_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.257 mesaje

Postat 29 august 2011 - 20:08

succes miercuri camemar
cam cat au bebelusii acum, greutate ma refer?

[gravired] 23+ cu [bibe] [bibe]

#206
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 30 august 2011 - 02:06

Camemar, avem toate manutzele sus!!!!! Sa sustinem venirea puiutzilor tai in lume cu veselie, sanatate si cu o mamica ce se va reface repede dupa nastere![flo][ruga][ruga][ruga]

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 12+ cu 2 [bebic][bebic]

Medicamente: Fragmin 5000 UI- 46 buc.(seringi)

#207
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 30 august 2011 - 02:15

Citat:
citat din mesajul lui ladydy32

rammy sa ti traiasca bebeii sa fie santatosi , ai fost tare puternica sa nasti natural gemeni , sincer nu as avea curaj dar ,,,,,
fetelor va pup pe toate , nu am mai intrat sa scriu , v am ascultat sfatul si am asteptat pana am fost din nou la ecografie .
hai sa va spun poate aveti si voi cate o parere ca eu sincera nu mai stiu pe cine sa ascult si ce sa fac .
la primul dr mi a spus sa i au antibiotic augmentin si urinex pt e.coli , apoi la al doilea dr la care am fost joi a spus sa nu i au nimik ca dauneaza sarcinii , sa o tratam dupa cateva luni :? , si mi a spus ca se vede saculetul si ca sarcina ar avea 5 saptamani si 4 zile , asta joi . astazi am fost la medlife la dr Albu , mi a vazut saculetul dar embrionul nu , a spus ca e prea mic si mi a scris pe eco ca are doar 5 saptamani , iar ? , a mai spus sa i au augmentin si urinex :? :? , pe cine oare sa ascult ? sincer am discutat si cu sotul , nu stiu ce sa fac , nu pot lua toti dr la rand sa vad cati se aduna cu aceeasi parere , si imi este atat de teama sa nu fac rau bebeului cu antibiotic , si nici unul nu mi a prescris macar ceva pt flora , unul spune ca am 5 saptamani si 4 zile joi , deci azi aveam 6 , dar al treilea ca am 5 , ce ma sfatuiti fetelor sa fac ? sincer nu stiu , oare chiar face rau antibioticul asta ? dar mai mult ma ingrijoreaza , este normal sa nu se vada embronul in saculet la 5 saptamani si ceva ?
la testul hcg care mi se triplase la 48 ore , 2 au spus ca e ok , unul ca e o problema , Doamne pe cine sa mai ascult , ca toti dr la care am fost sunt buni , adika nu am citit pareri negative , dar sunt atat de derutata si imi este teama ca nu s a vazut embrinul si nu stiu ce sa fac.
va multumesc mult pt timpul pe care mi l acordati si sper din inima sa ma sfatuiti sau macar sa mi spuneti daca este normal sa nu se vada bebeul acum . pup dulce


Ladydy, ce iti pot povesti este din mica mea experienta de pana acum de gravidutza. Eram fix la 5-6 saptamani, deci ca tine, cand am luat 10 zile Augmentin la 12 ore, plus Urinal. Date de dr Albu, pt ca aveam crize mari de rinichi, faceam si sonda ca nu puteam urina de la hiperstimulare si mi s-a dat sa anulam orice risc de infectie. Orice infectie urinara netratata poate provoca avort spontan, chiar in perioada in care embrionul incepe sa se dezvolte mai rapid. Si dr Albu si dr Andronescu mi-au spus atunci acelasi lucru, ca au avut cazuri in care s-au pierdut sarcini si la 9-11 saptamani din cauza infectiilor de genul acesta, cauzate de rinichi sau e-coli.
Iar Augmentinul e acceptat de luat in sarcina, nu e contraindicat. Mai de evitat sunt paracetamolul sau aspirina decat augmentinul.
Despre eco si ce a vazut fiecare dr, aici nu ma pot prununta, ca prea sunt diferite parerile doctorilor. Dar in 2 saptamani cel mai tarziu vei sti exact ce si cum, problema este ca timpul asta trece incredibil de greu si de dureros cand nu stii exact ce se intampla acolo....te inteleg perfect.
Insa ma gandesc ca daca beta tot creste si se dubleaza, asta inseamna ca embrionasul sau embrionasii sunt in evolutie, nu?! Asta este o veste foarte buna!
Doamne, ajuta![ruga]

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 12+ cu 2 [bebic][bebic]

Medicamente: Fragmin 5000 UI- 46 buc.(seringi)

#208
anna_a

anna_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.257 mesaje

Postat 30 august 2011 - 11:12

stai linistita ladydy, de ce-ti faci atatea griji?
ia augmentinul ala si urinal dc ti-a zis ALbu, ai vazut ca si Anastasia a luat si e ok
mai stai macat o sapt-10 zile asa, ca sa ai 6 saptamani si un pic, dupa cum ti-a zis Albu si mai mergi si mai faci o eco, la 6-7 sapt ar treb sa i se auda inimina


[gravired] 23+ cu [bibe] [bibe]

#209
bccami

bccami

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 30 august 2011 - 11:32

Buna dimineata [flo]
Camemar - nastere usoara, refacere rapida si cu totii sa fiti sanatoasi.[pk][asia]

Fetele - am o rugaminte la voi, din experintele voastre...
Mie mi s-au dat cate 2 fiole (150 UI) de menopur pe zi, adica 10 zile inseamna 20 de fiole.
Ce parere aveti - sa le cumpar pe toate 20 sau sa iau deocamdata 10 fiole si apoi restul, in functie de raspunsul la tratament?
Sincer n-as vrea sa arunc banii pe fereastra si ulterior sa mi se recomande Puregon sau...alte minuni.

Va pup si astept cat mai multe pareri


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Doamne, Isuse Hristoase, milueste-ne [ruga]

Mutatiile PAI-I 675 4G si 844G Heterozigote

#210
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 30 august 2011 - 12:16

neata fetelor

poftiti la capitol nou



[pk][pk][pk][pk] hai cami cu piticii[pk][pk][pk][pk]



mami cu motaneii [bebic]Razvan si [bebic] Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]



colacei de inot pentru bebelusi


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -