Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV Dr DRAGOS ALBU 40


209 raspunsuri la acest subiect

#11
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 11 august 2011 - 16:54

Citat:
citat din mesajul lui Ralu_mv

Anastasia, ca tot ziceam eu de probleme hormonale, dar nu par sa fie ... mi-a iesit rez si la estradiol, normal, si impreuna cu cel de la progesteron nu explica nimic, nu spune de vreun dezechilibru... deci sunt complet in ceata ... deci habar nu am ce ar trebui rezolvat...
Analize bune si pacient ...



Mai Ralucutuzule[pup]...ai patit si tu la Angelica, bine, si ca noi toate pe alte probleme, dar in mare ma refer la starea asta de semn infinit de intrebare...la care inca nu sunt raspunsuri. Asta e cea mai delicata stare, pana afli de la dr ce si cum si, mai ales, de ce, pt ca nu stii practic "inamicul"...impotriva a ce trebuie sa lupti sau ce trebuie sa repari...

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravired]9+ cu [bebic][bebic]

Medicamente: Fragmin 5000 UI- 46 buc.(seringi)

#12
maripet

maripet

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 271 mesaje

Postat 11 august 2011 - 17:30

Am si eu o nelamurire.
Astia la Polisano au marit preturile la FIV.
Daca s-au incadrat pentru fiv gratuit, cum naiba costa 9700 lei ICSI?
Adica pentru ce incaseaza de la stat poate sa coste 1200 euro (plus 300 la sfarsti), dar noi prostii care abia strangem banii cu chiu cu vai trebuie sa coste dublu.
Imi vine sa urlu.
Sper ca nu maresc si astia la Medlife preturile ca sa ne lase fara nici o sansa.

#13
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 11 august 2011 - 21:15

Mariped, puiule, te pup si multumesc pentru urarile de sanatate si pt grija.
Da, ai dreptate cu preturile astea....sunt de ordinul nesimtirii valurile astea de scumpiri peste tot, mai ales cele din domeniul sanitar unde si asa o ducem prost...marele necaz e ca se anunta criza asta si mai grea, iar la noi, in loc sa fie statul, institutiile, etc... solidare cu omul, si cu cel de rand sau de orice categorie sociala, mai mult ni se da in cap....iar faptul ca s-au apucat acum de facut scumpiri...tocmai acum...si tocmai la acest capitol, domeniu unde orice cuplu apeleaza nu de placere sau ca-l dau banii afara din casa, ci din disperare si suferinta.....e crima si nesimtire curata!
Am mai vazut si eu azi la stiri masurile guvernului pentru urmatorii 2-3 ani si de nervi mi-a venit sa arunc cu telecomanda in televizor, sunt niste magari si mint oamenii pe fata fara scrupule, atat la stat cat si la privat, e un jaf generalizat....hai ca m-am rascolit si enervat detot....le vede Dumnezeu pe toate, ca noi, alte arme decat de a da din gura sau a protesta fara sa asculte sau auda nimeni, nu avem ce face...
Hai ca acum am vazut ca nu mi-a luat tot ce am scris...Poate la Medlife nu vor face modificari la pret...macar pana in 2012, la inceput de an, dar dc il intrebi pe dr Albu,poate stie el,desi lucrurile astea se stabilesc la nivel de administratie, de cele mai multe ori nu au nici o info doctorii de ce decizii au de gand sa ia astia...
Oricum, cresterile astea de preturi sunt sfidatoare...

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravired]9+ cu [bebic][bebic]

Medicamente: Fragmin 5000 UI- 46 buc.(seringi)

#14
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 12 august 2011 - 14:30

doamnelor scumpe, cam care este pretul pentru histerocopie? informativ, pentru marti[alcool]. am gasit o lista de preturi pe site, dar erau mai multe feluri de proceduri... in fine, cred ca este mai sigur sa aflu direct de la cine a facut. nu indraznesc sa va intreb si cam la ce sa ma astept... multumesc anticipat.
[pup]
p.s. din pacate nu pot sa fiu activa pe site atat cat mi-as dori, pentru ca (printre altele ale vietii[q]) am o nepotica cu colici de o lunisoara[olala]... (poate se ia si la mine -la noi, la voi-... copilul desigur, nu colicii[:D] desi cam vin impreuna)...

#15
Gutuiutza

Gutuiutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 844 mesaje

Postat 12 august 2011 - 14:59

Alilumi, la mine a fost cam 1000 plus 160 biopsia la polip (pentru ca a avut ce scoate de acolo, a fost pretul asta) altfel e mai ieftin cu vreo 300 de lei.
Bafta multa, sa fie totul bine dupa histero !
(si stai linistita, nu doare, e un pic inconfortabil, dar cam atat)
Nu te speria de efectele arthrotecului (dureri burta/sangerari) sunt normale !

#16
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 12 august 2011 - 15:32

alilumi histeroscopia o platesti la sfarsit si e in functie de ce gaseste/face nenea dr pe acolo. la mine nu a dat decat peste un cheag pe care l-a eliminat si o sinechie f mica, in rest doar a privit. am platit 700 ron.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#17
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 12 august 2011 - 18:15

Ralu, QiaoBing,

Multumesc mult de informatii! Pupici, sanatate si sa auzim numai de bine![flo]

#18
ALTESA

ALTESA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.429 mesaje

Postat 12 august 2011 - 18:48

fetele am venit de la mare unde lui bebe ia priit si a dat pentru prima data puternic din picioare ,i-au priit aerosolii.




[gravired]18+ cu [baietel]

#19
tannoo25

tannoo25

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.149 mesaje

Postat 12 august 2011 - 18:54

nevasta-mea a platit 600 lei ptr histero;
bine, de atunci s-au modificat preturile, ca asa se face la noi...

[flo]

#20
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 12 august 2011 - 19:42

Anastasia,te pupam si noi si iti dorim tot binele din lume,iar pt comorile tale multi pupacei[flo][flo][flo][pup][pup][pup][pup]

Mami de MARIA IRINUCA(20.06.2011)


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -