Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Prietenia cu o "amanta"


15 raspunsuri la acest subiect

#11
pisigri

pisigri

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.432 mesaje

Postat 11 august 2011 - 11:18

Pai cred ca "i-am fost alaturi, ca doar pentru asta sunt prietenii", si fiindu-i alaturi i-am mai sopotit si ca nu vad ce rost are sa stea in casnicia nefericita, cu sau fara amantul cu pricina...

Oricum, ca sa ii "stric" sondajul lui Mickyyy, eu personal am ramas socata de niste pareri de la topicul celalalt...

______________________________


http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

#12
ela_04

ela_04

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.768 mesaje

Postat 11 august 2011 - 15:26

Eu am o colega de servici care imi este si prietena. Aceasta la prins pe sotul ei ca o inseala dupa 16 ani de casnicie si a decis sa-l ierte.
La cateva luni dupa incident prietena imi spune ca gandea sa inceapa o relatie cu X-ulescu ca o place, ca vrea sa se simta si ea bine etc etc.
I-am spus ca eu cred, ca vrea doar sa se razbune pe sotul ei iar daca se hotaraste sa faca chestia asta eu nu vreau sa stiu. Nu o judec, o vom ramane prietene dar nu vreau sa stiu.
Pur si simplu nu as mai putea sa-l privesc in ochi pe sotul ei apoi. Nici pana azi (e de vreo 4 ani povestea) nu stiu ce a facut. Nu sunt curioasa.

#13
MElise

MElise

    Membru junior

  • Moderators
  • 1.068 mesaje

Postat 12 august 2011 - 18:52

Fiecare are dreptul sa isi traiasca viata dupra propriile principii... Cred ca o situatie de genul asta comporta mai multe aspecte. In pincipiu nu as rupe o prietenie pentru asa ceva. Nu sunt eu in masura sa judec o relatie a unei prietene. Daca mi-ar cere parerea i-as spune-o sincer, fara menajamente, dar asta nu inseamna ca daca nu sunt de acord cu ea, gata, dispare prietenia. Ar insemna sa fiu superficiala si o prietenie adevarata nu poate fi superficiala. Mi-ar fi insa greu sa fiu intr-o astfel de situatie, daca as fi prietena foarte buna si cu sotul prietenei mele. A accepta tacit lucrurile, ar fi aiurea... In cazul asta cred ca as insista ca prietena mea sa isi faca ordine in viata... As insista pana la un punct... pentru ca, repet, fiecare e stapan pe propria viata in fond...

MElise

#14
Danutza26

Danutza26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 127 mesaje

Postat 13 august 2011 - 03:34

prietenia cu o amanta?
da este posibil,prietena mea cea mai buna a fost alaturi de mine tot timpul,eu fiind amanta.nu mi-a reprosat niciodata nimic mi-a spus decat sa ma gandesc bine la cea ce facpt ca tot eu o sa am de suferit.nu m-a criticat niciodata,a fost alturi de mine si la bine si la greu.e ca si sora mea pe care o iubesc din tot sufletul.ne-am ajutat reciproc de cand ne stim de la varsta de 7 ani.acum avem amandoua aproape 28.candva eram amanta,acum sunt sotia aceluaisi barbat,avem un baietel frumos si destept de 1 an si jumatate si suntem fericiti.mai avem mici probleme pe ici pe colea dar e normal,zic eu.in fine sunt o norocoasa ca am o prietena,o sora careia sa-i spun ofurile mele.
va pup,multa sanatate

#15
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 13 august 2011 - 03:56

Si eu as ramane alaturi de ea ...
De ce legatura mea cu ea trebuie sa fie influentata de legatura ei cu alti barbati ?
Ceea ce ne-a legat nu are de a face cu cine se sexeaza ea ...



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -