Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 83


202 raspunsuri la acest subiect

#21
Iulika29

Iulika29

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.533 mesaje

Postat 19 februarie 2010 - 00:57

Citat:
citat din mesajul lui Dana15
Citat:
citat din mesajul lui biaz29
Voi v-ati mutat in alta camera si m-ati lasat pe mine vorbind singura pe canapea. Pai se poate!!![alcool][alcool][alcool]___________________________________________________________________________________________Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)
ce draguta ai fost![pup]mie mi s-a trezit mandra si ne-am intretinut putin..de 2 zile incoace ii place tare mult jocul "cucu bau"[:D]..punem prosopelul pe fata ei si apoi o cautam[:-@]..si ea rade de numa' cand ii trag prosopelul[olala]Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009 Nasterea unei prichinduteThank God I'm a woman!Noi
[:-)))][:-)))][:-)))] Al meu iubeste aces joc 'cucu bau'..scoate niste sunete[olala][olala].Si mai nou så stii ca noaptea, adoame cu acea minipåturica cu care ne jucam, la nas..Si noaptea si-o trage pe fata in somn..EU i-o dau la o parte el o are iar pe fata dimineata[:)]..e subtire si nu e pericol de sufocare.POZEIuliana, Cea mai Fericitå [mamica] de Bruce Nicholas (14.08.2009)Bruce, minunea noastrå

#22
moni_iulia

moni_iulia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.055 mesaje

Postat 19 februarie 2010 - 00:59

Multumesc! Adormise bustean dupa niste reprize de ras si s-a trezit cand i-am schimbat compresa[bang].E rosu cat pui degetul si un pic mai tare dar, nedureros.In rest n-are nimic.A adormit iar.Il mai verific si peste noapte.Ma oftic ca nu i-am pus de mai multe ori comprese ca dr a zis doar 15 minute[q].

Cu ortopedia nu-mi fac eu prea multe griji atata timp cat inimioara bate perfect.

[pup]Noapte buna![nani]





Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii [hippi]

Romania[:(]- The land of choice











#23
techila

techila

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.801 mesaje

Postat 19 februarie 2010 - 00:59

ola cucoanelor,



cred ca ma bag la nani, ca a fost o zi grea...

am imprumutat un generator de la un vecin...intr-un final...dupa ce s-a chinuit sotz sa repare pe al nostru si nu a reusit. maine urmeaza o noua si minunata zi (emoticon: un vomitacios)



alex, si mie mi se pare ca zeina arata foarte normal...nu vad nimic suspect sau deosebit de puii mei...tu stii mai bine, adica trebuie sa calmezi piticul de pe creieras.



raluk, multumesc pentru cuvintele frumoase. m-ai facut sa rosesc...



nu mai stiu ce vroiam sa zic...



luto, nu i-am pus inca in suportul minunat de baie, astept sa stea mai zdravan in fund...poze clar ca o sa fac si o sa fiti primele care le veti vedea



si vroiam sa va mai zic ca ai mei pui au dat-o deja in boala grea pentru mine...vor mereu aceeasi jucarie si se cearta pe ea. si daca cumva ajunge la stefan respectiva jucarie andrei se taraie pana la el si il trage de urechi...tare...pana il apuca pe ochios plansul



Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia [pk]

#24
biaz29

biaz29

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.744 mesaje

Postat 19 februarie 2010 - 00:59

Citat:
citat din mesajul lui Dana15
Citat:
citat din mesajul lui biaz29
Voi v-ati mutat in alta camera si m-ati lasat pe mine vorbind singura pe canapea. Pai se poate!!![alcool][alcool][alcool]___________________________________________________________________________________________Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)
ce draguta ai fost![pup]mie mi s-a trezit mandra si ne-am intretinut putin..de 2 zile incoace ii place tare mult jocul "cucu bau"[:D]..punem prosopelul pe fata ei si apoi o cautam[:-@]..si ea rade de numa' cand ii trag prosopelul[olala]Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009 Nasterea unei prichinduteThank God I'm a woman!Noi
Am incercat si eu cu cel mic, dar nu-l amuza. Sta doar foarte atent si clipeste des, eventual tipa suparat dar nu rade. Probabil ca inca nu are constanta bicetului sau nu-i place ideea de a nu ma vedea. Oricum, e isteata Anushca. [olala]___________________________________________________________________________________________Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

#25
biaz29

biaz29

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.744 mesaje

Postat 19 februarie 2010 - 01:00

Raluk, draga, dar tu esti un devarat manager. [8D] Auzi tu, coduri, notite... M-ai dat gata!

___________________________________________________________________________________________
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)


#26
Dana15

Dana15

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.226 mesaje

Postat 19 februarie 2010 - 01:01

Alex multumim frumos pentru capitol![flo]



Lucia mami, ce cadou frumos vei primi tu de 1 martie!!![olala]

parca-l si vad acolo pe Davidelul serios, privindu-va cu lampasele lui minunate si zicand in sinea lui "caraghiosilor..nu rad eu la comanda"[:D]



Monikus cum mai esti mamico?



Liliac[pup][pup]..te tzuc de doua ori, apasat..imi pare rau ca nu a fost o zi buna;

l-am vazut pe Raducan ce intoarceri face..sa te tii de acum![pk]



Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009



Nasterea unei prichindute









Thank God I'm a woman!



Noi



#27
moni_iulia

moni_iulia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.055 mesaje

Postat 19 februarie 2010 - 01:02

Citat:
citat din mesajul lui techila



si vroiam sa va mai zic ca ai mei pui au dat-o deja in boala grea pentru mine...vor mereu aceeasi jucarie si se cearta pe ea. si daca cumva ajunge la stefan respectiva jucarie andrei se taraie pana la el si il trage de urechi...tare...pana il apuca pe ochios plansul



Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia [pk]



[flo][pup]

se cunoaste ca-s frati[:-)))][:-)))][:-)))]



Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii [hippi]

Romania[:(]- The land of choice











#28
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 19 februarie 2010 - 01:08

Anadomnica,sambata o sa fiu la tara,si tu ai spus ca nu o sa poti intra pe forum...Nu-i asa ca facem totusi petrecere?[pk][pk]macar mai tarziu...
Nela ce scumpete si tu scolo..si noi o [pup] ca tare dulce este...ca de altfel toti bebelasii,si dovleceii in special.


Lali Lacra [mamica] de
[baietel] Paul-Iulian
http://picasaweb.goo...Lali.mete/Paul#
http://picasaweb.goo...miSinguriAcasa#

http://forum.desprec...TOPIC_ID=146916 Nasterea lui Paul_Iulian



#29
raluk16

raluk16

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.115 mesaje

Postat 19 februarie 2010 - 01:15

Am deschis notitele din 15 februarie:

aveam trecut aici ce m-am distrat de pozele Catalinei si cu comentariile, cele cu chupa chups, cu "dansez pentru mami dansez" si cu elefantul [:-)))] sper ca te-ai referit la cel de pe pijama [:D]

Am mai vazut atunci poze minunate de Erika de Sabina [olala]

Am trecut aici ca o pup [pup] pe Dana, nu mai stiu de ce, dar ca de obicei, sunt sigura ca merita ea pentru ceva [:D]

Meli la multi ani de 6 luni jumate! (foarte simpatuca aniversare, si am realizat ca sunteti casatoriti de ziua lui Bruce, sau no, viceversa, ca voi ati fot primii [:D]) Ma bucur tare mult ca s-a continuat traditia!

Iulika m-am emotionat tare tare tare cand ai spus cat te bucuri tu cand gasesti cate un mesaj de-al meu ca imi aduce Alex bucurii [pup][pup][pup]

Meli tie iti multumeam pentru ceva [pup], dar nu mai stiu pentru ce [:D]

Am vazut pozele minunate de SuperBruce la 6 luni!!! E super bebeloiul odiseei noastre! E asa de frumos si cum se joaca el cu papica [olala][olala]

Si io stiu de lapte integral la bebei, nu slab, dar nu am cercetat de ajuns sa spun de ce. Oricum, eu as spera cat ii dau de la mine laptic sa nu-i dau lactate, ca v-am zis ca am citit ca e prea multa albumina pentru rinichi. Si mi se pare si plictisitor pentru ei, daca tot au laptic de la mine macar o masa, sa mai primeasca tot lapte, iaurt, branza, etc [:D]. Mai bine pe langa lapticul meu ii dau garla legume, fructe si alte cele.

Monique si eu eram sigura ca Teodora stie canta la pian, dupa cum isi tine mainile [olala]. Si ce fain sta Andreea in fundulet [olala]!

Iuliapapusa printesa ta e superba [olala] grasunica tare, cu ochi minunati! [olala] Si tu arati tare bine!

O, si am vazut poze de Vladimir de tulibu care e tot tot tot mami, cu ochii aia mari frumosi! Sunteti tare frumosi amandoi [olala]

Anomis felicitari pentru slabit! Si m-am emotionat tare cand am citit ce parere ai de sotul meu, si de cum am dansat noi [pup][pup][pup]. Ai fost tare cu Mos Valentin! [pk]

Carina am vazut poze minunate de printesa cu ochi frumosi! [olala]

A, mi-am amintit o intrebare: branzica de ce nu o facem ca taranii din lapte prins? De ce trebuie din lapte dulce?

Cristina [pup] iti multumesc si tie pentru aprecierile la adresa lui Relu

Raluca_u oare ti-am multumit de articol? L-am salvat, foarte interesant [pup]

Mimika ai fost tare cu flamingo boys! [pk] Cand mergi?

Selen vad ca nu s-a mai inghesuit nimeni sa vorbeasca de soacre, eu cred ca se tem de doamne Zero pe aici [:D]. Oricum , a Mimikai le intrecea pe toate.

Techila datul la zapada e cel mai bun sport, in aer curat, nu in camere inchise pe niste aparate care iti lucreaza un set de muschi, nu tot corpul! [pk]

Am vazut poze frumoase de minuni de Claucia [olala], ce talentata e Alessia! Ceva poze din Thassos? Noi am vrea in Grecia in Halkidiki, unde am fost acu doi ani, dar tare as vrea sa vad unde merg altii, poate acolo e ceva frumos, special pentru copii.

Alex eu temperatura i-o iau cand simt ca arde.

Dana am citit mesajul tau catre Alex, cu panica ei cu febra si mi-am dat seama ca spuneam acelasi lucru pe vremuri. Dar acum, dupa ce am trecut printr-o febra cu Alex al meu, mi-am dat seama ca nu sunt buna de nimic. Poate e de la faptul ca nu era o febra asteptata, dupa un vaccin. A aparut noaptea, din senin, super fierbinte, fara muci, fara tuse. M-am panicat, am asteptat 12 ore in care am incercat sa-l hidratez doar si apoi am sunat medicul. Daca m-ai fi intrebat inainte, sigur ti-as fi spus cum asta e reactia corpului de aparare, si trebuie lasat corpul sa lupte, altfel nu va tine minte data viitoare... Dar stiind ca au trecut 12 ore si nu a scazut deja imi era frica de pneumonie sau de probleme la creier. Si mi-am dat seama ca sfaturi tot dau, dar cand sunt pusa in situatie... nu ma descurc deloc...

Scuze de mesajul infernal de lung, dar nu puteam dormi noaptea stiind ca nu am scris raspunsurile. Bine, mai am niste notite cu raspunsuri pe care nu am mai apucat sa le scriu, din noiembrie si decembrie, dar alea acolo raman [:D]




Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

#30
raluk16

raluk16

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.115 mesaje

Postat 19 februarie 2010 - 01:18

Citat:
citat din mesajul lui techila
si vroiam sa va mai zic ca ai mei pui au dat-o deja in boala grea pentru mine...vor mereu aceeasi jucarie si se cearta pe ea. si daca cumva ajunge la stefan respectiva jucarie andrei se taraie pana la el si il trage de urechi...tare...pana il apuca pe ochios plansul



[:-)))][:-)))][:-)))]

eu credeam ca mamicile de gemeni au doar probleme de genul: cum ii hranesc in acelasi timp, cum ii adorm... nu ma gandisem ca incep si problemele astea! Ioooiii ce mila mi-e de ochios, sa planga deja ca il trage falcosul de urechi... [:D]


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -