Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici20


201 raspunsuri la acest subiect

#11
mirela_n

mirela_n

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 22 februarie 2010 - 22:31

Mikaela ma bucur ca e mai bine Dennis,o sa-i treaca si tusea ca asa a fost si micuta mea,legat de fontanela stai linistita si la noi pulseaza la fel,multumesc pentru raspuns,Crislo stim cum e cu ochisorii si noi am trecut prin asta,fara operatie,Dalma nu te nelinisti ca nu mananca ,are si ea zile si zile,iar legat de dormit nici Ana-Maria nu se omoara cu somnul ziua,isi fac suinguri programul de somnic[pup]

http://s564.photobuc...87/camelia_cgm/

#12
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 13:47

La multi ani George Alexandru! Sa cresti mare si sanatos!

[cor][s]



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)

pozele noastre

Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

universul meu de copil - poze



#13
c.valy

c.valy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 15:07

Yupi am mai venit si eu pe la voi in vizita macar ca de stat si vorbit timpul nimi prea permite,sa stiti ca va citesc chiar de nu postez mereu.

La multi ani George alexandru sa cresi mare si sa fii mereu o fericire pentru familia ta.

Dalma cu somnul asa cum au zis si fetele poate atata are ea nevoie de som...iar de mancare nu iti mai face sange rau singura si nu mai fa comparatii cu nepotul fiecare are ritmul lui de mancare azi mai bine maine mai putin bine si tot asa...noi de ex astazi famem 4 zile decand nu mai mancam ca inainte adica nu terminam castronelul mancam jumate s-au mai putin,am incercat sa-l ,,fortez,,adica sa ii dau mai des ,multe feluri la alegere dar nu m-am ales decat cu o stare de a icni din partea lui si o data chiar mi-a vomat asa ca il las ca pe el,acelasi program si cat mananca mananca,am sunat si dr sa-i zic ma intrebat e vioi?-Da,are febra?-Nu,atunci sa las copilul in pace ca nu are nimica...A si carnea,ficatel nici noi nu ne omoram eu incerc sa ii dau de 2 ori pe saptamana carne,2 ori ficat si 2 ori ou o zi o avem fara doar legume,dar nu imi iese mereu...inportant e ca incerc.



[cavaler]Luca Daniel
aici [foto] cu mine









#14
c.valy

c.valy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 25 februarie 2010 - 15:11

Cat m-am insirat [:D]

Mikaela ma bucur ca Denis e mai bine [pup]

Jo [pup][pup] pentru Karla si pentru tine.

[pup][pup][pup] si pentru celalate mamici si esentele lor.

Fug ca sa trezit Luca si vrem sa iesim putin afara chiar de nu este soare puternic...poate mai intru.[:)][:)]



[cavaler]Luca Daniel
aici [foto] cu mine









#15
adenuti

adenuti

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 240 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 01:01

la multi ani GEORGE ALEXANDRU

[s][s][s][s][s]

AM MAI INTRAT SI EU SA MA LAUD CU BEBE RARES ANDRE CARE MIINE FACE 4 LUNI SI AVEM 5300 KG ,NE BAGAM DEGETELUL IN GURITA SI INCERCAM SA SPUNEM CEVA... ,INCEARCA SA SCOATA SUZETA CU MINUTA SI SA BAGE DEGETELUL ,AS VREA SA NU-L LAS DARSE ENERVEAZA .

ACUM NE TINEM CAPUTUL BINE SI NE-AM CAM ALINTAT VREM IN BRATE MAI TOT TIMPUL .[:)] PE 13 MARTIE FACEM BOTEZUL SI SUNTEM FOARTE EMOTIONATI .

DACA NU VA MAI ADUCETI AMINTE DE MINE SINT MAMICA CU BEBE ADOPTAT NASCUT LA 7 LUNI DE 1400 .[pup][flo][flo][flo]



nimic nu este greu ,trebuie doar sa vrei

#16
mikaela2009

mikaela2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 02:14

La multi ani George Alexandru!!!sa-ti dea Dumnezeu o viata plina de bucurii, sanatate, sa cresti mare, frumos si destept!!![s][s]

Asteptam poze de la marea petrecere!!!![pup][pup][pup]

Rares, bravo pui mic!! Adenuti,sa stii ca si noi am avut o perioada cand tot timpul era cu degetul in gurita, dar s-a dezobisnuit el(Dennis nu a fost fan suzeta, decat de vreo 2-3 saptamani incoace)

Nu ne pui ceva poze mami sa va vedem;-)?

Acuma am ajuns si eu pe acasa si pana ajung baietii mei am zis sa va scriu ce mai facem noi.

De luni l-am dus inapoi la daycare, s-a adaptat foarte repede, plange putin cand a intrat in casa apoi nu mai are treaba.

De mancat incepe sa manance mai bine, sper sa-l tina!!! Ne ies dintisori

[pk][pk][pk], zi-noapte e cu suzeta in gura, vrea sa muste tot, si e destul de marait.

Se ridica in picioare si sta nesustinut pt scurt timp, merge in 4 labe ca si la raliu(acum e langa mine imediat e in partea cealalta a camerei)

De cand a fost bolnav doarme toata noaptea, de la 10-7[pk](am crezut ca nu mai vine ziua asta).

Crislo sa vedem poze cu noua coafura![pup]

Merg sa gatesc ceva ca ajunge gashca imediat

[pup][pup]

#17
adenuti

adenuti

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 240 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 12:56

AS VREA SA PUN POZE DAR NU MA PRICEP PREA BINE DACA MA AJUTA CINEVA CU PLACERE[pup]

nimic nu este greu ,trebuie doar sa vrei

#18
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 18:45

[pup] Valy si ma bucur ca mai apari si tu pe aici.



Si acum sa va povestesc ultimele noastre peripetii [bang][bang][bang]. Luni dimineata copilul meu e vesel nevoie mare, il trimit la plimbare cu bunica sa mai fac si eu una alta prin casa. La amiaza manaca bine si cand sa o schimb de pampers incepe un spectacol de zile mari si un plans de nu ati mai vazut. Pana ii pun pampers curat ajunge sa planga cu sughituri si cand in final am terminat varsa. Apoi adoarme linistita. Cand se trezeste iar incepe sa planga si varsa. Intru in panica si chem pediatra. O consulta si nimic, copilul e sanatos, dar incepe sa ma intrebe intotdeauna e asa agitata? Da. Pai trebuie facut ceva.....trimitere la psihiatrie infantila sa vedem ce si cum, si neaparat intracta-o ca ce e prea mult strica. Seara avem iarasi un program de 45 de minute de urlat si nu o linisteste nimic....si surpriza....NE IASA DINTELE NR 7. Noaptea face febra....si a doua zi la pediatru avem si rosu in gat dupa atata urlat.



Azi am fost la psihiatrie infantila. Agitatia e de la preaturitate si trebuie sa o tratam (am priit un sirop). In rest suntem peste medie pentru varsta noastra.



Acum ne chinuie dintii 8 si 9 [bang]. E un adevarat chin. Eu ma gandesc cu groaza cum va fi cand vor iesi maselele [bang][bang].



Din 8 martie incep actiunea "intarcarea" ca vine si cumnata mea si am cu cine sa o las (trei oameni s-or descurca cu ea [:D]). Eu plec pentru cateva zile de acasa [pk] si o sa dorm [nani].



[pup]



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)

pozele noastre

Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

universul meu de copil - poze



#19
crislo

crislo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 23:35

Multumesc mult fetelor de mesaje!

De 2 zile nu-mi mergea netul si surpriza, era scos din priza :):)

Maine avem petrecere mare, sarbatorim ziua lui Alex! Saptamana viitoare o sa va trimit poze, mai pe la sfarsit, ca de luni , gata , la serviciu.

Va pup, noi mergem la culcare sa ne odihnim. De fapt eu, ca Alex doarme de la 8.30.

#20
lisa79

lisa79

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.211 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 00:43

Dalma...mai trag pe aici cu ochiul sa vad daca ai pus poze cu primul nostru licurici. vreau si eu sa iti spun ca nu are sens sa te streezi in legatura cu somnul. e nromal sa treaca la 1 somn pe zi si acela sa fie 2h30-3h.

cand ai timp mai intra si la noi,va pupam.

P.S. multa sanatate tutoror bolnaviorilor.[flo]



29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

un vot va rog!




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -