Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 16 voturi

LMA!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**159**


217 raspunsuri la acest subiect

#21
provista

provista

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.563 mesaje

Postat 18 februarie 2010 - 12:24

bianca [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] sunt convinsa ca nu ia placut[olala]



mergem

Simona mamica dragastoasa de [caru] Dragos (28.02.2009)




#22
saby

saby

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 786 mesaje

Postat 18 februarie 2010 - 12:30

Neata!!!

Provista multumim de cafea, tareeeee buna, eu asi vrea 2 ca si noi de cateva nopti nu mai dormim, de vina tot dintii [:-@], dar lasa ca azi mergem la evaluare sa vedem fotomodelul lu mama cate grame a mai luat in 2 luni [:D] si daca putem si noi sa trecem de la lapte fara lactoza la Nan3, revin mai tarziu cu detali...a si sa nu uit, votat subiectul cu 5 stelute [:D]

Bianaca cred ca asa tare i-a placut lui Vladimir pedeapsa [:D][olala].

Pisik te pup [pup] si iti trimit o mie de ganduri bune sa depasiti perioada asta si acum ce sa spun poate aveti nevoie toti de un pic de vacanta, sa plecati undeva, sa schimbati mediul si sa va mai relaxsati.



Sabina mamica fericita de [fetita] Maia Andreea ( 07 apr 2009)



Printesa Maia



#23
Gianina34

Gianina34

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 18 februarie 2010 - 12:38

buna dimineata,

raportam si noi o noapte horor[bang] nu stiu daca am dormit o ora adunat (am ajuns sa o tin in brate in pat , sa o legan, sa-i cant si doar asa are momente cand nu jeleste si se linisteste putin si reuseste sa adoarma) Cred ca trebuie sa vad cum ma pot organiza sa dorm in fund cu micsunica in brate in mijlocul patului[pk]
pisik in primul rand ma bucur mult ca sunteti mai bine si ca ti-ai bagat nasul si pe la noi ca-ti duceam dorul[pup]
sa stii ca asa suntem si noi - insa eu am pus totul pe seama maselelor ne-a iesit una si urmeaza a doua si de doua saptamani totul e asa cum povestesti tu.


Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 10 luni


#24
denisamada

denisamada

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.280 mesaje

Postat 18 februarie 2010 - 13:02

Buna dimineata! [cit]



Denisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

#25
cativ13

cativ13

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 943 mesaje

Postat 18 februarie 2010 - 13:10

Gata, am adormit maimutica...in carucior[:D]

Fetelor, voi ma speriati cand povestiti prin ce treceti cu maselele[alcool]...[pup][pup][pup][pup]sa dam curaj mamicilor

mami de Silvia Ioana


#26
petrean

petrean

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.654 mesaje

Postat 18 februarie 2010 - 13:19

cati...nu prea bine..toti au fost cu febra toata noaptea..si tusesc..Andrei cel putin pana vomita:((si gemenii..mai la fel:((nush de unde ne-am procopsit cu asta..deseara merg iar la pediatru..ca deja...ma mut la cabinet, la cat ne-am vazut in ultima vreme[bang][bang][bang]La noi nu e vb de masele..ca avem abia 2 dinti[:D][:D]






[copil]Vlad si [copil]Catalin-17.03.2009


[copil] Andrei Luca -15.12.2006




Vizitati magazinul

#27
Ayla21

Ayla21

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.732 mesaje

Postat 18 februarie 2010 - 13:31

[s]La multi ani Victorian Iosif![s]

O mai asteptam pe Elaa pe la noi.[flo]



La multi ani!

[s]Sophia Maria

[s]Antonio Gabriel

[s]Andrei Rares






________________________________________________________

Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video


#28
Ayla21

Ayla21

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.732 mesaje

Postat 18 februarie 2010 - 13:34

Citat:
citat din mesajul lui petrean
cati...nu prea bine..toti au fost cu febra toata noaptea..si tusesc..Andrei cel putin pana vomita:((si gemenii..mai la fel:((nush de unde ne-am procopsit cu asta..deseara merg iar la pediatru..ca deja...ma mut la cabinet, la cat ne-am vazut in ultima vreme[bang][bang][bang]La noi nu e vb de masele..ca avem abia 2 dinti[:D][:D]
[copil]Vlad si [copil]Catalin-17.03.2009
[copil] Andrei Luca -15.12.2006
Vizitati magazinul
Off, ai gasit salbutamol, le-ai facut inhalatii? Trebuie sa existe pe lumea asta un medicament sa reduca tusea aia macar.[alcool]Chiar ca ti-ar trebui alt doctor, ca ce ti-a dat asta ai tot testat si degeaba.[q] Dar stiu ca glumeai. Imi pare sincer asa rau cand scrii ca sunt bolnaviori, stii ca-i iubesc mult.[pup]Si noi vom avea in curand dintisorul NR 8.[bis]bis-bis, dar pana la bis iar nu papam nimic.[bang] Macar a dormit cat de cat azi-noapte, am auzit-o numai foidu-se, nu s-a trezit.________________________________________________________Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

#29
aris26

aris26

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.049 mesaje

Postat 18 februarie 2010 - 13:36

neatza
la noi una calda alta rece.azi noapte a fost dezastru. a tushit si mucit non-stop.la 6 s-a trezit a venit mama si l-a luat(ca sta la mine cat e sotzul plecat)dar era rupt de somn, a baut 150ml de suc de grefruit si a adormit pe canapea.acum doarme iar. am vorbit si cu pediatrul si nu prea e incantat de spray-urile de nas care opresc mucii asa ca merg pe mana lui.
eu sunt tot varza....vorba Nikoletei...groaznic virus, deja am mai mult de o saptamana
acum sa vad ce imi maiaduc aminte

shasa - si la mine se mai vede linia. nu f rau dar e acolo.
ginecologul mea mi-a zis ca scap dupa ce ma bronzez prima data[:D]

pisik - eu zic ca e doar o etapa...o sa treaca. cautasi ceva masele ca si la noi tot cam asa se manifesta.

aoleooo...fetelor, de cand a plecat ta-su e dezastru...fi-miu care nu avea nici o treaba cu mine(nu plangea cand plecam,nu cerea la mine in brate...de cele mai multe ori nici nu il interesa unde sunt)acum nu ma lasa nici un pipi sa fac singura. este terifiat de ideea ca ash putea sa plec si eu si sa nu mai vin. nu se calmeaza decat la mine, nu vrea saa adoarma deca cu mine...nu stiu daca e plecarea lu' ta-su sau boala....dar imi rupe sufletul

si inca o chestie. voi nu va suportati soacrele langa copii?! pai eu am inceput sa ma enervez chiar si cu mama. frateeee[bang]nu il lasa sa faca mai nimic. dupa capul ei copilul ar trebui sa stea numai pe covor si sa se joace numai si numai cu jucariile lui, daca vrea sa plece il ia in brate[bang]. ma dispera[bang]daca sta o luna cu el o sa uite si sa mearga. eu il las in boii lui, sa traga sa tranteasca,sa se ridice,sa cada,sa deschida dulapuri sa scoata diversedin sertare....totul este la dispozitia lui, ce era periculos am urcat mai sus. dar ea nu si nu. ca daca cade, daca se loveshte,daca ingheata fundul(prin ditamai pampersul). il imbraca si cu dres si cu pantaloni[bang]..are body cu maneca lunga?aaa bon, sa-i punem si o bluza de training[bang]
bai io nu imi mai suport mama[alcool][bang]
si inca, nu e din alea care sa se bage peste mine, in mod normal face ce ii zic, dar nu peste mult timp revine la ce stie ea[bang].nici nu pot sa tzip la ea,ca na...e mama
asa,cand sta cateva ore pe zi cu el nu e mare problema dar acum are 4 zile de prezenta non-stop si incepe sa ma deranjeze


aaa Gigelica, pai la asa inaltime....acum am inteles de ce nu se vede. o sa le dai tu jos, nu imi e frica....din cate te-am vazut ambitie ai. cand o sa te apuce spumele alea mari...hahahha...nu exista kilogram care sa iti faca fatza[:D]

[copil]
25 martie 2009



#30
petrean

petrean

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.654 mesaje

Postat 18 februarie 2010 - 13:38

Monica..am avzut si alt dr..si toti dau acelasi tratament. Am vb acum cu cineva la Timisoara sa merg cu ei[bang][bang]O admir pe dr mea ca nu "sare cu antibiotic"..dar nici asa..dc nu trece cu nimic..pai da-le d-le antibiotic. Sunt sigura ca azi le va da..ca nu mai e de gluma[alcool][alcool][alcool]

Vlad cu tot cu 5 zile de Zinat..tuseste asa[q][q][q][q]






[copil]Vlad si [copil]Catalin-17.03.2009


[copil] Andrei Luca -15.12.2006




Vizitati magazinul


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -