Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Credit ipotecar, unde?


188 raspunsuri la acest subiect

#181
ela_04

ela_04

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.768 mesaje

Postat 03 noiembrie 2011 - 00:29

Au fost 2 zile de cosmar!!!
Mai intai vanzatorii au spus ca ei vor banii inainte de semnarea actelor la notar. Adica sa le fac transferul inainte....
Le-am explicat ca nu se poate asa ceva...apoi ca sa scot banii...sa-i dau la notar. [bang]
Pana la urma a mers notarul cu noi la banca si am facut actele in banca.
Pana sa ajungem la banca ....ne-am trezit ca nu au intrat banii in cont... noi trebuia sa semnam, trecuse o saptamana de cand vandusem si nu aveam banii. [bang]
Telefoane peste telefoane...am inebunit...daca nu semnam mai trebuia sa amanam cu o saptamana ca unul din vanzatori nu putea sa mai scape de k\la munca...
Pana la urma am semnat...dar prin ce emotii am trecut...numai eu stiu.
Nu mai vand-cumpar prin banca...cate zile am!!
Noroc ca a putut mama sa stea cu copilul ca de la 11 dimineata am ajuns la 17 acasa, nemancati dar fericitii posesori ai unei case din chirpici cu 250 de mp teren.[:)]

Ps. Si totul a plecat de la un apartament 2 camere cf 2 in care numai avem loc.
Eu zic ca per ansamblu a iesit bine.

#182
blackgirl0

blackgirl0

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.422 mesaje

Postat 03 noiembrie 2011 - 13:38

Ela, felicitari![flo] Spor la santierit! Stiu ce spun, ca noi suntem in plina amenajare si nu se mai termina! Si visul nostru este o casa pe pamant, cu curte mare, iarba, gradina, speram ca in 10 ani sa ajungem acolo. Mare lucru ati realizat voi.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

#183
nadaflorilor

nadaflorilor

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.132 mesaje

Postat 03 noiembrie 2011 - 15:26

felicitari, Ela, bine ca s-a rezolvat... intre timp, mi-au facut o surpriza neplacuta si cei de la bancpost...ce ofi in neregula cu angajatii bancilor romanesti?!... mi-au blocat cardul de debit. explicatia lor: nu stim de ce si nici cine l-a blocat, tot ce putem spune e ca e blocat.... macar daca ma anuntau, sa ma fi notificat...dar m-am dus ca o floare la bancomat sa scot cash si mi-a retinut atm-ul cardul... toate bune si frumoasa ...numa ca nu e atm din tara....banca detinatoare a atmului mi-a comunicat ca politica lor nu permite returnarea cardurilor retinute si ca plasticul m\eu intra automat in procedura de distrugere :(....

bancpostul se smiorcaie ca le pare rau, dar n ustiu sa spuna de ce au blocat cardul si ca ei pot emite altul la cererea mea (pe site scrie ca reemiterea la cerere nu e gratis!) si ca oricum nu pot trimite prin posta cardul, ca ik poate ridica o persoana imputernicita...dar ca plicul nu codul pin il pot ridica doar eu personal de la sediul bancii... eu nu am cum sa ajung in tara... si oricum nu mi se pare corect sa platesc eu greselile altora... pana una alta m-au lasat fara cash...si imi tzatzaie fundu' sa nu le vina ideea sa imi blocheze si internetbankingul ...

Nina,[gravired] 33s+, [fetita]
AMR minim 32 zile



#184
ela_04

ela_04

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.768 mesaje

Postat 03 noiembrie 2011 - 16:56

Multumesc mult! [flo][pup]
De luni incepe operatiunea mutarea....habar nu am cu ce sa incep. Inca ma invart prin casa uitandu-ma ...ce nu imi trebuie ...ce imi trebuie zilnic...uffff

nadaflorilor ar trebui sa-ti transferi niste bani sa-i ai pt orice eventualitate cat mai merge internetbankingul ca nu se stie.
Si apoi poti trimite pe cineva la ei sa se intereseze ce sa intamplat ca prin tel e destul de aiurea. Sa nu fi expirat cardul...sau alta minune.
Un barbat de preferinta care se pricepe la banci ca altfel daca o trimiti pe mama ta sa nu faca drumul degeaba.

#185
nadaflorilor

nadaflorilor

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.132 mesaje

Postat 03 noiembrie 2011 - 18:53

Citat:
citat din mesajul lui ela_04

Multumesc mult! [flo][pup]
De luni incepe operatiunea mutarea....habar nu am cu ce sa incep. Inca ma invart prin casa uitandu-ma ...ce nu imi trebuie ...ce imi trebuie zilnic...uffff

nadaflorilor ar trebui sa-ti transferi niste bani sa-i ai pt orice eventualitate cat mai merge internetbankingul ca nu se stie.
Si apoi poti trimite pe cineva la ei sa se intereseze ce sa intamplat ca prin tel e destul de aiurea. Sa nu fi expirat cardul...sau alta minune.
Un barbat de preferinta care se pricepe la banci ca altfel daca o trimiti pe mama ta sa nu faca drumul degeaba.


cardul expira tocmai in august 2012... departamentul carduri a pasat treaba la sucursala unde am contul sa se caute aia de vreo cerere facta de mine in acest sens (!)... aiureli, asta e... m-am programat maine la o banca sa deschid un cont (am vrut sa o fac de alaltaieri dar nu s-a putut pe loc), sper sa se miste repede treburile sa pot face mutarea banilor si la anu cand vin in tara merg sa inchid contul la BP

Nina,[gravired] 33s+, [fetita]
AMR minim 32 zile



#186
ela_04

ela_04

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.768 mesaje

Postat 04 noiembrie 2011 - 01:49

Poate sa mai fie si de la vreo plata pe care ai facuto cu cardul si cei de acolo au sunat la banca sa intrebe...diverse inf, iar din exces de zel cum e la noi au decis ei sa inchida mai intai contul si apoi sa vada ce si cum...
Se mai intampla asfel de cazuri. Nu te necaji prea tare. Pune'te la adapost financiar si incearca sa vb cu ei sa vezi unde e buba.

#187
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 04 noiembrie 2011 - 12:42

Citat:
citat din mesajul lui ela_04

Pana la urma am semnat...dar prin ce emotii am trecut...numai eu stiu.
Nu mai vand-cumpar prin banca...cate zile am!!



ASTA AM SPUS SI EU!!!!! [pup]
bine ca s a terminat cu bine!! si noi am fost cam stresati de tot!! acum suntem calmi, linistiti si asteptam luna viitoare sa ne fie gata casa!!! [olala][olala]
[pup][pup][flo]

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori !!


#188
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 04 noiembrie 2011 - 12:44

ela, ca si pont, sa iti procuri cutii de carton diverse marimi si sa scrii pe fiecare ec ai pus inauntru asa ca un invetar [:D] o sa iti fie de mare folos. [pup]

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori !!



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -