Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV Dr. ALBU DRAGOS 39 felicitari Corry


194 raspunsuri la acest subiect

#21
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 01 august 2011 - 18:31

samira in cazul asta aristica scapa de toate stresurile

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#22
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 01 august 2011 - 18:58

samira pai dupa ce-a povestit qiao imi surade enorm varianta cu anestezia generala. Asa scap si de tresul cu partaitul.
Uite ca macar am zmuls cateva zambete de la fete[:D]

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

#23
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 01 august 2011 - 19:00

Buna, fetelor! Dupa o indelunga absenta (adik de prin martie...), am revenit. Am "reintrat in carti" pentru fiv2.
Decamdata ma pregatesc pentru histeroscopie (fara prea mult drag si spor...), si ma mandresc si cu o frumusete de chist pe unul din ovare.
Nu pot sa spun ca ma bucur ca va "revaz" [zz], nu de alta dar speram sa nu mai cunosc pe nimeni pe aci... ma rog, intelegeti voi ironia! Felicitari mamelor! Nu va invidiez, ca e pacat, dar stiu ca va meritati cu varf si indesat aceasta calitate, dupa lupte seculare...[pup].
Pana una alta, reprimiti-ma si pe mine in familie, oaia ratacita...[:D]
SI... SA FIE CU NOROACE[bibe]... de data asta...[pk] pentru toate!

#24
simonia

simonia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 01 august 2011 - 21:34

QiaoBing eu am cerut inregistrare cu histeroscopia.
ce mai stiti de Rica? nu trebuia sa se intoarca?
[pup]

LA pozitiv, PS la limita inferioara, Mutatia factor XIII heterozigot, MTHFR-mutatiile C677T si A1298C ambele heterozigote, o sarcina oprita la 10 saptamani, doua FIV-uri nereusite



#25
infoFIV

infoFIV

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 01 august 2011 - 22:35

alilumi, tinem pumnii stransi, sa fie cu noroc de data aceasta! Hai,curaj, cu drag si spor! [flo]

#26
simonia

simonia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 01 august 2011 - 23:03

bafta alilumi, parca am facut transferul in aceeasi zi
[pup]

LA pozitiv, PS la limita inferioara, Mutatia factor XIII heterozigot, MTHFR-mutatiile C677T si A1298C ambele heterozigote, o sarcina oprita la 10 saptamani, doua FIV-uri nereusite



#27
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 02 august 2011 - 10:05

Doamne-ajuta tuturor!
Da, Simonia, in aceeasi zi.
Mi-a luat ceva timp sa ma "adun", desi am parut ca trec bine peste momentu' cu pricina. Dar, de data asta, fiind si la ultima incercare, sper... cum sa spun eu... ori sa reusesc (!!!), ori (mai bine nu ma gandesc la partea goala a paharului acum[:D])...
[pup]

#28
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 02 august 2011 - 11:28

alilumi welcome back, ca sa zic asa
aristica nu am vrut sa te inspaimant, am zis sa va povestesc pe indelete pt ca eu am tot cautat impresii de la histero sa stiu la ce sa ma astept si toata lumea zicea, am fost, am facut sunt ok si gata.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#29
tinuta78

tinuta78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 679 mesaje

Postat 02 august 2011 - 11:29

alilumi[pup], Doamne ajuta. Asa ma bucur sa te vad. Abia astept s-o vad si pe flo ca se ridica dupa esec si-o ia de la capat[flo].
angelica, bravo mama, asta-i starea care caracterizeaza o mama luptatoate[pup].
[pup] pe toate
Sa vina cat mai repede doctorasul grizonat ca-l asteapta o gramada de gagici[pk]

#30
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 02 august 2011 - 11:33

qiao dar nu m-ai inspaimantat, din contra, m-ai intarit in decizia initiala[pup]
ali ma bucur ca te-ai intors. Care-i planul de lupta?

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -