Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fulgusori de nov-dec 2009 (24)


205 raspunsuri la acest subiect

#21
Biara

Biara

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 376 mesaje

Postat 16 februarie 2010 - 10:06

Buna dimineata [:D], o [cafea]cu frisca merge? si pentru cele care nu beau [cafea] un ceai [:D].

am vazut pozele cu pruncii proaspat crestinati, mamicilor sa va bucurati de ei.

Noi suntem bine, azi noapte am avut chef de povesti si ras, dar e super totul, nu mai pot de dragul ei cand o vad cum imi rade si striga ca sa o bag in seama.

simina cum merge cu mutatul?

Monis ma bucur ca Iulian a stat cumintele in vana, eu nu stiu cand o sa o bag, dar deja nu mai incape in cadita.

Bun si pentru ca nu pot sa nu imi bag si eu nasul [:D],d oar atat vreau Va pup, merg sa strang prin casa si poate sa imi termin si eu cafeau pana se trezeste printesa.



Bianca, mami de [zana] Maia Teodora (28.11.2009)





Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea

#22
laviniablaga

laviniablaga

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.796 mesaje

Postat 16 februarie 2010 - 10:06

Neatza!



Raport...noapte ca de obicei...cu adormit la 3 jumate! A luat-o din nou copilasul meu pe program americanicesc!



Shtephy stai linistita ca nu am de ce sa ma supar. Dimpotriva...daca va tot povestesc este tocmai pentru a schimba pareri cu voi si a alege cea mai buna optiune pentru mine si copilul meu. Sper sa nu va plictiseasca postarile mele.



Monis Felicitari pentru experimentul din cada mare!



Ava Am vazut si eu pozele de la botez.Fulgusorii tai au fost superbi...[pup][flo]



RamoC pupam Dominicul frumos si pe mami!



Alinush LMA [s][s][s] cu intarziere!



Lavinia, cea mai fericita [mamica] de [copil] Rares Cristian, un [*] grabit!
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE






#23
Biara

Biara

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 376 mesaje

Postat 16 februarie 2010 - 10:09

A si pentru ca nu ma pot abtine [bang], nu cred ca trebuie s ne cerem scuze pentru ca ne sustinem parerile, suntem aici sa discutam si sa ne expunem ideile, cine vrea le citeste si eventual le urmeaza, iar cine nu vrea poate sa nici nu le citeasca.

Si gata chiar ca ma duc ca cine stie ce mai debitez [:D]



Bianca, mami de [zana] Maia Teodora (28.11.2009)





Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea

#24
laviniablaga

laviniablaga

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.796 mesaje

Postat 16 februarie 2010 - 10:10

Biara Multumesc mult de [cafea]!!Pupam printesa cu ochi de peruzea!



Lavinia, cea mai fericita [mamica] de [copil] Rares Cristian, un [*] grabit!
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE






#25
laviniablaga

laviniablaga

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.796 mesaje

Postat 16 februarie 2010 - 10:24

Ma gandeam Biara la ce mi-ai spus tu, la faptul ca trebuie negociat cu tati petirea fetei, asa ca mi-a trecut prin cap sa facem o scrisorica in acest sens:[:D]sa nu razi[:D]



Draga tata al printesei cu ochi de peruzea,



Eu sunt Rares, un fulg grabit, si marturisesc ca de cand mi-a aratat mami fotografia Maiei, in inimioara mea mica si neastamparata s-a aprins o luminita ce ii poarta numele. As vrea sa imi permiteti, ca acum, la Clubul Scutecelor sa o curtez si sa o invit sa pasim amandoi de manuta, din lumea scutecelor in cea a copilariei.Eu inca nu stiu sa vorbesc...abia am invatat sa tin in mana o jucarie insa mami spune ca de fiecare data cand imi arata fotografia Maiei incep sa rad...ceea ce ma face sa cred ca imi e sortita.....Va rog respectuos pe aceasta cale sa ma considerati un potential candidat la postul de "camarad in ale copilariilor" al fiicei dumneavoastra...Sunt dispus sa il trimit pe tati sa negocieze...ofer ca zestre scutece, jucarii si multe plimbari in aer liber!!!Aaa...si sunt dispus sa ma supun oricarei probe prin care doriti sa ma puneti la incercare!!!



Va multumesc pentru rabdare,



Rares Cristian




Da stiu, toate spuneti ca sunt nebuna!!!!Dar asteptam si noi un raspuns oficial din partea Biarei[flo]



Lavinia, cea mai fericita [mamica] de [copil] Rares Cristian, un [*] grabit!
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE






#26
laviniablaga

laviniablaga

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.796 mesaje

Postat 16 februarie 2010 - 11:16

Iarasi singura[bang][bang]! Vad ca nimeni nu are chef de povesti! Va las....[pup]



Lavinia, cea mai fericita [mamica] de [copil] Rares Cristian, un [*] grabit!
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE






#27
broscuta_80

broscuta_80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 442 mesaje

Postat 16 februarie 2010 - 11:25

Niatza!!
Imi pare rau ca nu mai intru, dar nu gasesc timpul necesar. Mie imi ia vreo 2 ore sa va citesc, sa va raspund, sa ajung la zi ca mereu scrieti mult.... incep mesajul si voi intre timp prindeti viteza cu scrisul.
Sunt singura cu fata toata ziulica, timpul zboara, e incredibil...
Am facut vaccinul de 2 luni, m-a costat 0 lei, ( 2 intepaturi - ala de la stat, se intelege ), fata a plans numai la intepaturi, nu am avut nici o reactie adversa.
Fiica-mea are program haotic, iar ma-sa nu mai vede pe unde merge. Nu prea mai doarme ziua ( nici noaptea ), doarme cate 10-15 minute dupa care se trezeste... parca plange mai mult acum ca e mai mare.
Shtephy [pup][flo][pup] ca te-am citit, si sorry dar am citit numai capitolul trecut, si [flo][flo][flo] pentru fetele care si-au amintit de mine.
Va pup cu drag Mamica ZEN, Lavi, RamoC, Diana, Laurici, Raluci, Simina, Krelia, Lumi, Coque, Smaranditza, Simonette, Roxy, Ionelamaria, ( vad ca fiica-mea doarme de o ora [:D] ), Ramonika, Andre - drum bun , of multe multe fete....
Magdaz_ina - semnat petitia.
Mai, ce s-a intamplat cu Camy? Va rog sa-mi dati si mie un PM cu capitoul cu pricina sa ma lamuresc si eu....
Incerc sa va dau un link cu pozele de la botez.
Lov ya all....

Mami de [copil]Iulia Emanuela 26.11.2009

#28
laurairina13

laurairina13

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.208 mesaje

Postat 16 februarie 2010 - 11:26

Niatza...



Off..off..Diana nici prin cap nu mi-a trecut ca o sa crezi ca bat apropouri la postarile tale, unde dai si unde crapa-vorba aia[:D]Vorbeam la general..ca mie imi e ciuda ca nu pot fi buna asa ca voi la scris si mai ales la a-mi alege cuvintele cand scriu..si ca dovada, vaz ca m-am iecsprimat nasol[alcool], si te-ai simtit tu vizata. Nu faceam aducere la nici una dintre voi anume, ci la mine personal ca's o tuta[bang][bang][bang]

Cat despre cantar, don't warry, be happy[:D]O saptamana cu porcusori ,una cu floricele, le-om duce noi pe toate![:D] Sa avem noi laptic pt printese, ca de slabit slabim noi candva..Mai ales tu, care ti-ai facut 3 copilasi frumosi , de acum ai tot timpul sa slabesti. Mai rau e de noi astealalte, care mai vrem bebei, ca tre musai sa slabim , sa nu ne prinda sarcina noua cu kg de la sarcina de acu..

Pe mine de vreo saptamana m-a cam luat frica cu slabitu, ca vad ca sanii imi sunt cam moi, adica tare fleoscaiti, si vad ca rechinasa nu mai galgaie asa la laptic cand o pun la san..tare imi e sa nu afectez productia de laptic cu slabitu meu..Ma gandesc chiar ca poate e prea devreme sa ma stresez cu asta, cel putin pana la 6 luni[:-@][:-@]Vad ca rechinasa isi pastreaza programul des de alaptat, ceea ce imi pare mie ca de fapt nu o tine prea satula lapticu de cere tot asa de des[:-@][alcool]Nah..ca am dat in paranoia...[bang]

Cert e ca vreau musai sa alaptez, mai ales ca pana acum nu au fost probleme deloc..ar fi mare pacat sa patesc ceva de acu incolo[alcool]



[:D]bre Lavi [:D],da mi-ai inveselit ziua cu scrisoarea ta petitoare[:-)))][:-)))][:-)))]



RamonaC, acum am bagat si eu ochiu la listuta ssa o caut pe Camy..[:(]Camy, daca ne citesti, sa stii ca ne lipsesti, ar fi mai bine sa fim cu toatele aici[:)]



Monisu, sa stii ca de mult ma gandesc si eu sa bagam rechinasa in cada mare-adica in elementu ei natural[:D]- da tot am zis ca sa astept cumva sa stea ea in curuletz..Vad totusi ca se poate si asa cum ai facut tu..Buna idee, purcedem si noi zilele astea la o balaceala..Nu imi e decat ca dupa ce ma bag cu ea in cada, pe urma tre sa o preia sotu si sa o stearga..pan apuc eu sa ma sterg si sa ma imbrac la randul meu...Iote ce probleme imi fac eu[:-@][:-@][:D]



Ava, am vazut slideshowul frumos prezentat, chiar ma gandeam cum va descurcati cu 2 prunci la biserica, nah..ca mi-ai satisfacut curiozitatea[:D] ca la [pis] Cred ca ati fost emotionati rau cu gandul ca ati ajuns sa o faceti si pe asta, sa aveti doi prunci sanatosi, frumosi si crestini[olala]



RamonaC
, vezi matali[:D], ca domnu 'sot o sa fie pus la respect de fiisu mai incolo, si o sa doarma surghiunit pe unde o apuca, cu tine nu mai prinde[:D][:D][:D]Asa am si eu un nepot, tasu e plecat in voiaj, iar cand vine acas' pt 2-3 luni, nu mai apuca sa doarma cu nevasta-sa ca fiisu i-a luat locu in pat[:D], si doarme in patutul lu fiisu, care e cam mic, de doarme pe diagonala patului sa incapa si el cumva[:D][:D]

Da sa stii ca daca as fi in locul tau, la fel as face[:D], as dormi cu rechinasa in pat![pk]



Lidia, bag seama ca peste vreo cateva luni intrati in focuri[:I][:D]Ma bucur ca ti-ai facut curaj sa faci vaccinul, un pas inainte pt a va bucura si voi de o minune mica[olala]



Monica, felicitari pt printesica crestina si cumintica, astept si eu pozicile![:)]



Dienutze, deci te tine printesica tare ocupata[:D]Sa stii ca eu asa mult timp de forum pt ca e sotul mai mereu acasa, fiind liber profesionist..De aia, ca altfel nu m-as descurca sa tin si casa, sa fac de toate, sa am grija de copila si sa stau si pe forum..Pupici

[:)]



Mda..sa ma plang si eu la voi..m-a trezit sotul azi dimineata la 6 si ceva, caci ii e foarte rau, are diaree, greata si varsaturi..[q]Am sarit ca arsa din pat, caci era sa lesine prin baie, acum vad ca si-a mai revenit , si la ce viteaz este, s-a dus la munca[bang]Si eu stau cu curu tataind..de frica..caci sunt cu asta mica si nu pot sa il ajut cu nimic..Dimineata de spaima care am tras-o, s-a trezit si Amalia plangand pe intuneric, ia si linisteste copilu mic, si sotu aproape lesinat prin baie[q]..E tare greu sa ai copil mic, si sa nu ai cum sa faci fata in situatii de astea, ma simteam rau depasita de toate..Acum sunt mai linistita, vad ca el zice si face pe viteazu..Mai rau e ca nu vrea deloc sa mearga la un medic, are mereu dureri de cap , acum vad ca a inceput si cu alte simptome..Imi vine sa il bat ca nu isi poarta de grija, si mereu imi spune ca el daca moare..sa fac aia si ailalta..sa vedeti si voi ce sot dus cu capu am[q]La el in familie, bunicu lui a murit de cancer, la mine in familie a murit un unchi de cancer, si eu imi fac numai ganduri negre..[bang][bang]Cine ma scutura si pe mine sa ma bata ca numai ganduri de astea negre am???[bang][bang][bang]





[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)[:D]



rechinas in pozici

#29
laviniablaga

laviniablaga

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.796 mesaje

Postat 16 februarie 2010 - 11:34

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
Niatza...Mda..sa ma plang si eu la voi..m-a trezit sotul azi dimineata la 6 si ceva, caci ii e foarte rau, are diaree, greata si varsaturi..[q]Am sarit ca arsa din pat, caci era sa lesine prin baie, acum vad ca si-a mai revenit , si la ce viteaz este, s-a dus la munca[bang]Si eu stau cu curu tataind..de frica..caci sunt cu asta mica si nu pot sa il ajut cu nimic..Dimineata de spaima care am tras-o, s-a trezit si Amalia plangand pe intuneric, ia si linisteste copilu mic, si sotu aproape lesinat prin baie[q]..E tare greu sa ai copil mic, si sa nu ai cum sa faci fata in situatii de astea, ma simteam rau depasita de toate..Acum sunt mai linistita, vad ca el zice si face pe viteazu..Mai rau e ca nu vrea deloc sa mearga la un medic, are mereu dureri de cap , acum vad ca a inceput si cu alte simptome..Imi vine sa il bat ca nu isi poarta de grija, si mereu imi spune ca el daca moare..sa fac aia si ailalta..sa vedeti si voi ce sot dus cu capu am[q]La el in familie, bunicu lui a murit de cancer, la mine in familie a murit un unchi de cancer, si eu imi fac numai ganduri negre..[bang][bang]Cine ma scutura si pe mine sa ma bata ca numai ganduri de astea negre am???[bang][bang][bang][:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)[:D] rechinas in pozici
Laurici, imi pare tare rau ca sotul se simte asa rau! Trimite-l si tu sa isi faca analize...poate are vreun microb ceva! Te inteleg perfect ca esti ingrijorata, dar incearca sa te calmezi pentru laptic si pentru micuta...care simte orice stare negativa! Te pup cu drag!
Lavinia, cea mai fericita [mamica] de [copil] Rares Cristian, un [*] grabit!
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE


#30
laviniablaga

laviniablaga

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.796 mesaje

Postat 16 februarie 2010 - 11:35

Broscutza Bine ai revenit! Sunt sigura ca ori de cate ori ai ocazia intri si pe la noi si ca nu esti absenta cu intentie ci pur si simplu pentru ca nu ai timp. Te pupam si pe tine si pe bebelina[pup][flo]!





Lavinia, cea mai fericita [mamica] de [copil] Rares Cristian, un [*] grabit!
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE







Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -