Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fulgusori de nov-dec 2009 (24)


205 raspunsuri la acest subiect

#201
lylyana.ion

lylyana.ion

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.669 mesaje

Postat 17 februarie 2010 - 14:09

Citat:
citat din mesajul lui na_bo
fetelor voi cand ii faceti masaj lui bebe?ca a mea dupa baita, dupa ce o scot din apa asa urla ca abia o imbrac?acum ma duc sa fac ceva de papa ca imediat se trezeste galusca si tre sa o hranesc pe ea[i]
na_bo, noi facem masaj dupa baitaLili fericita [mamica] de [bb] Alexandru (18.11.2009)pozicile noastre"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

#202
laviniablaga

laviniablaga

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.796 mesaje

Postat 17 februarie 2010 - 14:13

ma bag sa fac capitol nou!



Lavinia, cea mai fericita [mamica] de [copil] Rares Cristian, un [*] grabit!
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE






#203
ralu_seby

ralu_seby

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 804 mesaje

Postat 17 februarie 2010 - 14:14

Citat:
citat din mesajul lui na_bo
fetelor voi cand ii faceti masaj lui bebe?ca a mea dupa baita, dupa ce o scot din apa asa urla ca abia o imbrac?acum ma duc sa fac ceva de papa ca imediat se trezeste galusca si tre sa o hranesc pe ea[i]
Eu ii fac masaj inainte de baitza. D C? pt ca folosesc ulei de masline extravirgin si pielea ramane perfect hidratata dupa baitza, nu f uleioasa si pt ca in general si Matei plange de foame si abia reusesc sa il imbrac si sa ii dau sa pape. In general ma "programez" cu baitza in jur de 21:30, inainte de masa si somnic. plus ca am mai mult timp sa il trag si sa gangurim cat pregateste tati apica.poponitzu' meu Matei-AndreiCredinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

#204
dienutze

dienutze

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 856 mesaje

Postat 17 februarie 2010 - 14:17

Neata si de la noi!



La multi ani, Alinush! Sa fii iubita si fericita!

La multi ani, Lacramioara! Sa ai o viata implinita!






Natalie va multumeste de urari si va invita la tortulet (din ala care nu ingrasa, of course) si la un fresh de portocale! [flo]

Si ureaza si ea colegilor fulgusori sa fie cumintei, sa asculte de mami si sa creasca frumosi si sanatosi, caci destepti cu siguranta sunt! [pup]

Ca sa imi arate ca a crescut si ca acum, daca avem 3 lunite se numeste domnisorica mare, azi noapte a dormit de la 12 la 6!!! E prima oara, sper sa pastreze naravul :)



Stef, intrebai ce am cu Matei Bals. Pai povestea e cam asa: aflu eu ca acolo sunt vacciunuri mai ieftine, aveam de luat 4 bucati, caci rotarixul l-am luat dublu, si trimit sotul sa cumpere. Era chiar inainte de a muri actorul de la prima. Mi-a povestit ca prin cate holuri a trecut (caci se plateste in alta parte) toti in jurul lui tuseau, iar pe unul il intreba una daca si-a luat doza de tamiflu!

La cateva zile a murit si sarmanul om iar noi am facut un mare caz de faptul ca ajunsese sotul prin spital. El era putin racit inainte, asa ca tusea si incepuse si cu nasul. Am dat in paranoia instant.

Ca sa se numeasca BARBAT cu adevarat a mers cu geamul de la masina deschis, transpirat fiind, si l-a pocnit si o durere urata de sinusuri si ureche. Au fost 3 saptamani f f urate, cand nu stiam daca e gripa sau raceala din inconstienta lui.

S-a dovedit doar raceala, caci noi doua nu am luat nimic.

Cam asta e povestea cu matei bals, noi nu mai calcam pe acolo caci dam iar in paranoia.



Lauriciule, te inteleg perfect cu sotul bolnavio, asa sunt ei, mai sensibili la durere. Dar daca nu reactioneaza la medicamentele stiute de durere de burta, eu zic sa te duci cu el la dr, oricat de urat face el.



Dankutule [grup]. Sanatate multa mamei!

Sunt curioasa cum se impaca Cezara cu bona.



Eu intentionez sa incep un jurnal cu gandurile mamei. Am experimentat atatea emotii de cand am ramas gravi, iar de cand a venit comoara... nu mai zic. Si am impresia ca uit! Ma uitam la pozele din maternitate si am realizat ca deja nu mai au aceesi greutate emotionala deja!

Asta ca sa am ce citi cand ma pensionez [alcool] sau sa citeasca puiul cand ...eu nu voi mai fi, apropos de ce zice monis (caci varianta sa pierd parintii mei nu o pot gandi inca)



M-am intins enorm. Imi cer scuze daca sunt incoerenta pe alocuri.

Pup fetele si fulgusorii nostri iubiti! [pup]







Mica mea minune: [zana] Natalia Oana

(16.11.2009)


#205
nov.dec2009

nov.dec2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 934 mesaje

Postat 17 februarie 2010 - 14:21

Capitolul 25



[*][*][*] Mamici de fulgusori [*][*][*]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -