Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

***La multi ani, dragi braduti!*** ian-feb 05 (70)


225 raspunsuri la acest subiect

#21
kita

kita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 344 mesaje

Postat 19 februarie 2010 - 23:07

[quote]citat din mesajul lui Lali

[Intr-o zi sotul ii spunea sefului de santier ca el pleaca din tara 2 saptamani, "dar ramane sotia, discutati cu ea orice" la care seful de santier spune "nu poate sa plece doamna, sa ramaneti dumneavoastra ?"



M-ai facut sa rad muuult de tot... caci si acasa si la servici eu sunt cea rea, intr-un permanent control al actiunilor altora;

Andrei daca nu ma asculta, ii interzic anumite lucruri sau comportari Gabi imediat ii ia apararea, si eu sunt oaia neagra ca nu il lasa mami; La servici tot asa, eu nu eram de acord cu anumite tarife, discounturi si seful meu trecea de partea clientului si spunea ca o sa recalculam si sa vedem ofertele...



NU stiu cum am racit; bine ca sunt copii teferi; initial am avut o strangere de inima caci Vlad a facut temperaturia 38.2 intr-o seara, dar a doua zi nu a avut nimic asa ca am banuit ca or fi dintii;

Maine noi ne ducem la teatru la Creanga la Pinochio; daca va intereseaza va spun cum a fost;



KITA

si fratiorii: Vlad Stefan (27.11.2008) si Andrei (10.02.2005)





#22
Lali

Lali

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.893 mesaje

Postat 20 februarie 2010 - 13:16

Eu aseara am avut o discutie cu mama care imi spunea, mai in gluma, mai in serios ca tare m-am "inrait"...[:D] Si eu i-am spus ca viata m-a facut asa, mai ales cea de Bucuresti, mai ales 2 ani printre santieristi...


Sanatate, Kita, si distractie placuta ! Sa ne spui cum a fost, eu sunt convinsa ca o sa va placa.


#23
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 20 februarie 2010 - 13:20

Citat:
citat din mesajul lui Lali
Eu aseara am avut o discutie cu mama care imi spunea, mai in gluma, mai in serios ca tare m-am "inrait"...[:D] Si eu i-am spus ca viata m-a facut asa, mai ales cea de Bucuresti, mai ales 2 ani printre santieristi...Sanatate, Kita, si distractie placuta ! Sa ne spui cum a fost, eu sunt convinsa ca o sa va placa.
De ce spunea asta? Eu te vad asa cum te stiu de ani buni. Buna, blanda, calda :)Crinuta si [bonjovi] RayanFara Dumnezeu nimic nu e.Cine se increde in sine, cade rau!Faustina's life"Divine Mercy

#24
Lali

Lali

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.893 mesaje

Postat 20 februarie 2010 - 13:25

Eu in Baia Mare eram mult mai calma si mai blanda. Recunosc ca in cei 7 ani in Bucuresti m-am schimbat, inainte aveam mai multa incredere in oameni, eram altfel. Acum ma stradui sa fiu calma cu Dragos, cu familia, dar in rest, la firma si mai ales pe santier cat am construit casa am mai avut faze mai dure, pe care nu le aveam inainte. In plus, mama mea e cam autoritara, si acum, vrand nevrand ma mai impun in fata ei, mai ales in ceea ce il priveste pe Dragos. Si asta o mira si o face sa caute explicatii...

Edit: Crinuta, merci [flo]

#25
kita

kita

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 344 mesaje

Postat 21 februarie 2010 - 00:24

mmmm Ciudat spectacolul.... Poate este din cauza salii, caci mai nou reprezentatiile se tin in sala cinematografului Gloria din zona Titan, care clar este construita pentru proiectii cinema; Am avut loc in randul 6 si a trebuit sa imi tin copilul in brate ca sa vada ceva pe scena, caci scena e jos..si ma uitam la cei ce erau in primele randuri ca toti copii erau cu gaturile in sus; incomparabil cu sala din Pta Amzei sau cu cea de la Tandarica. Si am inteles ca in prezentarea initiala reprezentatia dura doua ore cu pauza si acum a durat de la 11 si la 12.15 eram deja urcati in masina, si nu am verificat daca au inceput fix la ora 11, deci clar au mai taiat din replici.

KITA
si fratiorii: Vlad Stefan (27.11.2008) si Andrei (10.02.2005)



#26
bubu05

bubu05

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.259 mesaje

Postat 21 februarie 2010 - 02:07

[s]La multi ani Matei si Codrin![s] Sa cresteti mari, sanatosi, cuminti!

Liviana, Shobo, sa va traiasca baietii!![bis]







Oana, mami fericita de [bonjovi] Eric-Stefan (18 aprilie 2008)

si [roker] Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)



Bubu mic

Bubu mare

Bucataras



#27
Lali

Lali

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.893 mesaje

Postat 21 februarie 2010 - 02:21

La multi ani Matei ! Sanatate si multa fericire !

[batetoba][bum]

La multi ani Codrin ! Numai ganduri bune !


#28
bubu05

bubu05

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.259 mesaje

Postat 22 februarie 2010 - 18:22

Hei, Liviana, cum ati sarbatorit in we? vrem poze cu sarbatoritul!! ce cadouri a primit?[8D]



Kita, nasol cu spectacolul :(



Vladut a tot avut la gradi teatru de papusi, asa ca nu am mai fost nicaieri cu el...



Sambata m-am intalnit cu colegele de liceu, asa bine a fost, am vorbit, am stat la pizza, ne-am amintit....foarte frumos, m-am simtit tare bine! copiii mei au fost la socrii si i-am lasat pe amandoi, pentru prima data peste noapte. Eram asa confuza, ciudata fara ei acasa...nu stiam ce sa fac [:-)))]







Oana, mami fericita de [bonjovi] Eric-Stefan (18 aprilie 2008)

si [roker] Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)



Bubu mic

Bubu mare

Bucataras



#29
lbelciug

lbelciug

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 22 februarie 2010 - 19:17

Bubu, Lali, va multumesc pt urari! Am petrecut f frumos acasa, au fost multi invitati, 9 copii, e asa placut sa vezi casa plina si mai ales ca toti au loc. Am jucat jocuri de grup, s-au alergat, au luat toate jucariile baietilor la rand etc. Desigur ca o petrecere de asa marime a presupus si multa pregatire, insa m-au ajutat si parintii. Ei au fost "firma de catering", insa tortul l-am facut cu manutele mele, ca de altfel si tot smotrul pana la 1 noaptea.

Dar, o data implinim 5 ani, nu? Sa va zic ce dorinta si-a pus baiatul meu? Ei bine vrea sa se insoare! [:-)))]

Pt poze mai asteptati o tzara, o sa vina si ele.

Kita, Patricia, voi nu ne aratati poze?



Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

My Family

#30
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 22 februarie 2010 - 21:16

Liviana, La multi ani pentru Matei! Asteptam poze.



Crinuta si [bonjovi] Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.

Cine se increde in sine, cade rau!



Faustina's life"



Divine Mercy












Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -