Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Disneyland Paris -5-


209 raspunsuri la acest subiect

#11
Iris2002

Iris2002

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 878 mesaje

Postat 24 iulie 2011 - 13:15

Citat:
citat din mesajul lui Micky2007
Iris tu cat ai dat pe cazare la Hotel Disneyland? Si cate zile? Am vazut ca acum au reducere 50% dar numai pentru 1 sau 2 nopti nu mai mult.Micky fericita mamica de 2 minuni [fetita] Beatrice Anamaria + [baietel] David Cristian - 4 mai 2009POZE Disneyland 2010
Micky, noi am platit pentru patru zile si trei nopti 800 euro. Vom merge cu o zi inainte si vom innopta in Torcy (asa facem de obicei) pentru a fi in prima zi chiar la ora opt la poarta parcului. E mai ieftin pentru ca mergem in a doua jumatate a lui septembrie, pe timp de scoala, deci, insa fiica mea cea mare inca poate sa lipseasca de la scoala motivat(nu are inca cinci ani). Pe langa aceasta am avut oferta de jumatate de pret.

#12
Micky2007

Micky2007

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 881 mesaje

Postat 24 iulie 2011 - 13:56

Iris pai este super bine si la ce hotel......

Cred ca este tare bine sa mergi in septembrie. Sa imi zici si mie cum a fost. Noi am fost numai in primavara.

Cred ca este buna varianta cu dormitul in alta parte o noapte. Si va cazati dimineata la hotel? Sau dupa o anumita ora?

Vreau si eu detalii despre hotel please..(Torcy).



Micky fericita mamica de 2 minuni [fetita] Beatrice Anamaria + [baietel] David Cristian - 4 mai 2009







POZE Disneyland 2010

#13
laliq

laliq

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 24 iulie 2011 - 16:15

Micky, Oana, Iris [pup]- va multumesc frumos pentru raspunsuri.

Acum ca am facut si rezervarile nu-mi ramane decat sa tai zilele din calendar pana pe 23 septembrie. Lui Matei nu-i spunem nimic, ca sa fie surpriza, asa ca numar de una singura.



Larisa cu Matei (26 septembrie 2006) si Aron (26 aprilie 2010)



cu ajutor, Ema poate scapa de autism



#14
Iris2002

Iris2002

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 878 mesaje

Postat 24 iulie 2011 - 20:27

Micky, asa e, pretul e foarte bun si eu sunt curioasa cum va fi la Disneyland Hotel, e si pentru noi prima data acolo. In septembrie am mai fost, acum 3 ani, la Newport Bay, si atunci am avut un incredibil noroc de vara indiana, era foarte cald si frumos si ne-a placut. Dar eu recunosc ca noua ne place la DL indiferent de anotimp...si acum, chiar daca va ploua patru zile (sper sa nu ploua, totusi[:D]) si tot ne vom simti minunat, vom avea sarafane si cizme de ploaie si ne vom distra de minune. Hotelul in care innoptam cu o seara mai devreme e la 10 minute de condus de DL, Kyriad Torcy, cu mic dejun(de la 7 dimineata poti sa iei micul dejun acolo). Astfel suntem la ora 8.00 la DL. Asa faceam de obicei, veneam, faceam check in, lasam bagajele la hotel(camerele nu erau inca pregatite), la ora 8 eram la poarta parcului, la 14.00 reveneam la hotel si duceam bagajele in camera si ne odihneam un pic, dupa care iarasi in parc...

Laliq, esti de ziua baiatului acolo? Ca si noi suntem atunci in DL[:)]... si noi numaram zilele si visam cu ochii deschisi. Fetele(cea mare) stiu ca mergem, dar e cam vag pentru ele asa ca sotul meu si cu mine suntem cei care "visam" la DL...

#15
Micky2007

Micky2007

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 881 mesaje

Postat 30 iulie 2011 - 00:02

Nu a mai venit nimeni de la DL sa ne povesteasca si noua?







Micky fericita mamica de 2 minuni [fetita] Beatrice Anamaria + [baietel] David Cristian - 4 mai 2009







POZE Disneyland 2010

#16
catimati

catimati

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 02 august 2011 - 22:01

Buna,

Am 3 bilete (2 pentru adulti +1 copil) pentru intrare in Disneyland Paris (1 zi, 2 parcuri), valabile in perioada 15.08.2011 - 30.09.2011.

Din pacate nu mai putem merge anul acesta in Franta si ma vad nevoita sa le vand. Pretul unui bilet pentru adult este de 33 euro si pentru copil 28 euro. In mod normal pretul este de 69 euro/adult si 62 euro/copil.

Daca sunteti interesate mi-ar face mare placere sa vi le pot da voua.




#17
dixie

dixie

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 12 august 2011 - 21:46

Pentru inceput am o intrebare atipica pentru voi... merg la Disneyland cu Wizz, iar intoarcerea e dimineata la ora 9:30 deci in jur de 7:30 trebuie sa fiu la aeroport. Am rezervat un hotel chiar langa aeroport ca sa nu mai fac asa un drum dimineata, dar intrebarea e.... la aeroport exista ceva restaurante ?

Eu am copil de 6 ani si imi fac probleme pentru micul dejun, si de asemenea si de o cafea macar pentru noi dimineata...

Mersi!


#18
dixie

dixie

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 12 august 2011 - 21:48


Tot eu... revin... nu am luat cazarea in Disneyland inca, trebuie sa ma hotarasc in aceste zile.. inteleg ca Santa Fe e destul de murdar, asa e? Am citit pe net review-uri si unii au fost nemultumiti.

Voi ce hotel recomandati? New York pare sa fie cel mai tare, dar si pretul....

Eu voi sta 4 nopti si as vrea un hotel din parc...

Multumesc

#19
cge

cge

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.616 mesaje

Postat 12 august 2011 - 22:44

Eu recomand apart-hotel Adagio, care e hotel partener Disney.
http://www.accorhote...oom-dates.shtml

Noi am stat in vara, a fost tare bine.
Autobuzele de la hotel in parc fac 5 minute si sunt la 20 minute la ore de varf.
Este un supermarket langa, plus centrele comerciale din Val d'Europe.


Cristina,
mama lui Victor si a Ancai

#20
Iris2002

Iris2002

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 878 mesaje

Postat 12 august 2011 - 22:45

Citat:
citat din mesajul lui dixie


Tot eu... revin... nu am luat cazarea in Disneyland inca, trebuie sa ma hotarasc in aceste zile.. inteleg ca Santa Fe e destul de murdar, asa e? Am citit pe net review-uri si unii au fost nemultumiti.

Voi ce hotel recomandati? New York pare sa fie cel mai tare, dar si pretul....

Eu voi sta 4 nopti si as vrea un hotel din parc...

Multumesc


Dixie, eu am fost o data la Santa Fe si nu era murdar deloc, era foarte decent, noi am fost iarna pe ger si era chiar foarte cald in camere, in fiecare zi asternuturi si prosoape curate. Cel mai...tare e Disneyland Hotel, e evident si cel mai scump. Iti alegi dupa cum te tine buzunarul, oricum pana la urma hotelul e pentru innoptat, distractia in parcuri o faci. Pana acum am fost la Santa Fe, Sequoia si Newport Bay Club si toate sunt OK, cu cat mai scumpe cu atit mai luxoase, evident.


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -