Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV Dr. ALBU DRAGOS 38


212 raspunsuri la acest subiect

#41
Arianna_M

Arianna_M

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.946 mesaje

Postat 25 iulie 2011 - 21:50

Citat:
citat din mesajul lui Anastasia_7



Multumesc si tie, Arianna_M ! Orice informatie si caz fericit rezolvat e un plus si pt mine si pt fetele care vor mai avea nevoie de alte sfaturi.

[pup][flo]



„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”

Parintele Arsenie Boca



[gravired]7+ cu [bebic][bebic]





eu am fost si la dr U .

nu ii contest munca , dar eu una am fost mai multumita de dr Avram ,plus ca raspunde la orice ora la telefon .

sarcina usoara si sa ajungi cu bine la termen cu bebeii [:D]

[flo]




______________________________________________________________________





[gravi] 36 + [fetita]Arianna-Maria







#42
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 26 iulie 2011 - 12:55

Citat:
citat din mesajul lui Arianna_M
Citat:
citat din mesajul lui Anastasia_7Multumesc si tie, Arianna_M ! Orice informatie si caz fericit rezolvat e un plus si pt mine si pt fetele care vor mai avea nevoie de alte sfaturi.[pup][flo]„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”Parintele Arsenie Boca[gravired]7+ cu [bebic][bebic]
eu am fost si la dr U .nu ii contest munca , dar eu una am fost mai multumita de dr Avram ,plus ca raspunde la orice ora la telefon .sarcina usoara si sa ajungi cu bine la termen cu bebeii [:D][flo]______________________________________________________________________ [gravi] 36 + [fetita]Arianna-Maria
Si tie, Arianna, tot binele si sanatatea din lume! Mai ai putintel si vine in lume puiutzul tau![pup][flo]„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”Parintele Arsenie Boca[gravired]7+ cu [bebic][bebic]

#43
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 26 iulie 2011 - 13:27

qiao al meu ia spermotrendul fara intrerupere (ce-i drept, mai uita cate-o pastila uneori), in rest, pe masura ce le epuiza, i le schimbam, adica: termina cele 10 zile de vit. E, lua L-carnitina si L-arginina (noi am gasit fiolele de 1 gram), le termina p-astea, lua seleniu, il termina si p-asta, lua Q10, apoi napraznic si tot asa. Centrum e mai apa de ploaie, ca are concetratii micute, dar l-a luat si p-asta. oricum la spermotrend n-a renuntat. El n-a avut cum sa ia propolis sau alte derivate din miere, ca-i diabetic, dar sotul tau poate lua.
Iar cu spermograma de control - eu zic sa nu aruncati degeaba banutii, ca e cald afara, spermograma poate iesi putin mai slabuta si-l demoralizezi. Oricum la fiv iti trebuie cativa spermatozoizi fiabili si p-astia sigur ii gasiti, deci n-are rost sa rascolesti sufletul omului. Si mergi pe principiul: naturistele si vitaminele astea n-au cum sa faca mai mult rau, deci, daca nu se schimba nimic in bine, in cel mai rau caz, spermograma ramane la fel[pup]

maine seara la 19:45 ma vad cu cineva la usa maretului cititor in vagine?

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

#44
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 26 iulie 2011 - 13:38

Multumesc mult aristica O sa incerc sa i le mai variez si eu.
La el nu a fost decat problema cu formele anormale ... vorba aia, multi, da' prosti [:D]
Propolis si laptisor de matca i-am dat la inceput dar a facut ca un bebe, s-a strambat si abia ca nu a scuipat. A zis ca nu mai pune in gura.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt


#45
maria81

maria81

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 887 mesaje

Postat 26 iulie 2011 - 14:31

aristica[pup] si eu ajung maine dupa amiaza la medlife dar nu stiu ora exacta, am nr tau de tel daca coincide ora te contactez[flo]




Mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota, FVL pozitiv, 3 IA nereusite, 1 FIV nereusit

#46
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 26 iulie 2011 - 15:00

fetelor mai niste spermotrend si e in termen

cine il vrea il dau cu placere

vroiam s al arunt la gunoi ieri



mami cu motaneii [bebic]Razvan si [bebic] Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]



colacei de inot pentru bebelusi

#47
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 26 iulie 2011 - 15:33

maria daca te lungesti, suna-ma, ca pot ajunge mai devreme si ne mai conversam pe la usi[:D], mai devreme adica pe la 7:10 - 7:20...dar cum doctorasul pleaca iar in concediu, parca vad ca intru dupa 8;30, ca e posibil sa se decaleze programarile.

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

#48
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 26 iulie 2011 - 16:10

Fetelor eu am o programare facuta pe 28 iulie la ora 3 la ALBU mi-am facut-o acum o luna ,vroiam sa mai imi faca un eco inainte de concdiu ,si la mine cum nu mai este cazul nu o sa ma mai duc asa ca este un loc liber cine are nevoie profitati de el !

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Inseminare reusita in iunie 2011 dar pierduta la 8 saptamini.

#49
ALTESA

ALTESA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.429 mesaje

Postat 26 iulie 2011 - 16:33

nasti sa-mi spui ce ai rezolvat te astept cu pm!

[gravired]15+ cu [baietel]

#50
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 26 iulie 2011 - 16:50

Angelica esti OK ? cum te simti ?

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Amniocenteza la 19 săptămâni

    Ana1298
    - Astăzi, 16:15

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -