Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV Dr. ALBU DRAGOS 38


212 raspunsuri la acest subiect

#201
popif

popif

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 145 mesaje

Postat 31 iulie 2011 - 13:09

Buna!
QiaoBing,sa-ti traiasca nepotelul, sa creasca sanatos si sa fie fericit in viata!...
Vreau sa-ti spun ca si eu am 5 zile de la histero si inca mai sangerez.. asa..doua,trei picaturi pe tampon de 3,4 ori pe zi.. si ceva mai inchis la culoare incepand de ieri.. asta ma gandesc ca e semn ca e pe terminate.
Mie mi-a facut si un fel de chiuretaj biopsic. Adica mi-a curatat endometru pentru ca se vedeau niste mici puncte care pareau ca ar fi endometrioza. Rezultatul o sa vina peste 3 saptamani.Eu am zis ca daca nu se opreste o sa dau tel. sa vad daca e normal...

aaa si ce mi se mai intampla mie!...sunt foarte balonata si am luat si vreo 2 kg. asta in cateva zile. Cred ca am retinut multa apa.Cand mi-a luat sotul meu reteta de la farmacie( un antibiotic si flamexin)farmacista ia spus sa nu mananc sarat, dar eu nu rezist fara sare muuulta...

Eu zic sa nu te sperii, dar nici sa stai si sa nu faci nimic daca ti se pare ca e ceva in neregula...


#202
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 31 iulie 2011 - 13:33

popif multumesc mult. sper sa se opreasca curand. ma intriga pt ca la mine cm a ajuns de 1,5 - 2 zile si acum am depasit limita. ce n-as da sa vad rosu la cm si in z3 [:I]
ai grija cu sarea. orice invat are si dezvat. sotul meu cand l-am cunoscut punea sare in farfurie inainte sa guste mancarea, iar daca manca salam (de sibiu), presra sare pe fiecare feliuta in parte. am innebunit cand l-am vazut ! si la el in familie se obisnuieste la fel, f multa sare. soacra ne mai gatea, dar eu de multe ori nu puteam sa pun gura pe mancare pt ca era potroaca. ea are probleme cu tensiunea si tot nu renunta. in scumb sotul, dupa ce i-am explicat dezavantajele si m-am straduit sa gatesc eu atat cat m-am priceput, a redus treptat sarea. acum nu mai pune supliment de sare pe nimic, iar eu sunt o zgarcita la sare cand gatesc, prefer sa pun mai putina si sa mai adauge omul cand mananca decat sa nimeresc prea multa. asa ca, iti garantez ca nu o sa patesti nimic rau daca macar o perioada o reduci spre zero, pe urma ai sa vezi ca nu o sa mai simti nevoie de asa de multa. succes !

aaa, exista un dezavantaj, sotului nu ii mai place cum gateste mama lui, o cearta ca exagereaza cu sarea, prajelile si etc, deci nu ne mai gateste soacra si totul a ramas pe umerii mei.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt


#203
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 31 iulie 2011 - 13:44

eu dau semne de ramoleala [:I] acum mi-am adus aminte ceva ce vroiam sa intreb vineri la histro. se poate inregistra interventia ? daca cer acum mi se poate da ceva pe un CD sau totul a fost in direct si nu mai vad nimic in reluare ?!?

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt


#204
popif

popif

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 145 mesaje

Postat 31 iulie 2011 - 13:58

QiaoBing,multumesc de sfaturi iubita.Stiu ca nu face bine prea multa sare, dar e greu sa renunt.Sunt exact cum era sotul tau, inainte sa ma asez la masa imi iau sarea langa mine si pun extra la orice, inainte sa gust.O sa incerc sa mai reduc...[:)]
Eu anul trecut am facut si o histero si o laparoscopie la MedLife. Initial mi-au spus(fara sa intreb eu) ca o sa am la externare un CD cu inregistrarea interventiei dar mai tarzie, la cateva luni cand mi-am adus aminte de treaba asta si am sunat sa intreb,mi-au spus ca lor nu le mai mergea de un an "scula" lor de inregistrat. Dar tu poti sa intrebi, poate sa reparat intre timp..[:)]

#205
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 31 iulie 2011 - 14:09

ahaa, multumesc mult. sun luni sa intreb, poate am noroc.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita


#206
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 31 iulie 2011 - 14:26

Doamne, Mariped si Maruscha, VA ROG DIN SUFlET SA MA SCUZATI, MA SIMT CA UN CAC.....T[iartama][iartama][iartama], am luat-o rau pe ulei....[bang]
Cu gandul la amandoua, am scris anapoda....de fapt, ma gandeam la amandoua..la Mariped cu embriotransferul nou..., iar la tine, Maruscha, cu ce povesteai despre bebelus...si a iesit o mare incurcatura...iarta-ma , Mariped, am mai si raspuns a doua oara cand m-ai intrebat...[bang][bang]..

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravired]7+ cu [bebic][bebic]

#207
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 31 iulie 2011 - 14:36

Nasti bine ca nu sunt singura trilu-lilu pe aici, facem echipa [colegi]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita


#208
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 31 iulie 2011 - 16:56

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

Nasti bine ca nu sunt singura trilu-lilu pe aici, facem echipa [colegi]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita



Da, Qiao...Mai fetita, eu ma bucuram ca totusi nu ti-a gasit probleme interne majore acolo, in uteras, iar acum cand am citit ce ai scris, m-am cam dezarmat...e aceeasi situatie ca si la rezultatul de la cariotip sarcina trecuta, adica era mai bine sa gaseasca ceva in uter decat sa nu fie nimic de corectat? Si inca o nedumerire, dc la cariotipul de la ultima sarcina ti-a spus ca toptul a fost ok cu embrionul, am inteles ca asta inseamna ca si ovocitele tale sunt ok, nu?! Ca asa am inteles, cand am vorbit. De altcerva nu se mai pot lega, ca si analize, decat de ovocite? Pun si eu intrebari..., ca nu ma dumiresc...

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravired]7+ cu [bebic][bebic]

#209
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 31 iulie 2011 - 18:30

nasti de la ovocitul castigator au trecut 9 luni si la varsta mea totul e pe o panta abrupta. faptul ca a era ok dpdv genetic uite ca nu a fost suficient. din pacate nimeni nu poate sa stie. acum nu ma gandesc decat ca endocrinologul mi-a zis sa nu ma grabesc cu FIV. poate ca din punctul ei de vedere asa ar trebui, dar si daca fac FIV dupa 42 de ani, sansele mele cred ca scad sub 5%. imi fac iluzii ca daca apuc sa il fac macar cu 2 luni inainte poate am 0,5% in plus. oricum, am fost o norocoasa ca am obtinut o sarcina naturala la 41 de ani fara aproape 2 luni. poate ca a fost ultimul meu tren, nu stiu. Albu imi spusese cu nici o luna inainte sa raman daca vreau sa fac FIV cu donatoare. cine stie ce ne rezerva viitorul ?!? incerc doar sa nu imi fac iluzii prea mari, macar sa nu cad prea de sus [:D]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Puteti nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#210
Gutuiutza

Gutuiutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 844 mesaje

Postat 31 iulie 2011 - 19:58

Qiao, sa va traiasca nepotelul !

iar despre sangerare dupa histeroscopie, la mine a fost aproape ca si inexistenta a2a zi,(un pic de spotting) dar probabil depinde de la fiecare organism, desi a taiat polip maricel si zgandarit pe acolo.
de cd cu inregistrarea, si eu mi-as fi dorit, nu am stiut nimic de asta.


--------------

MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in 2008, soe 7 sapt..



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -