Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (40)


198 raspunsuri la acest subiect

#21
aleesicoo

aleesicoo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.026 mesaje

Postat 10 februarie 2010 - 21:57

felicitariiiiiiii[pup][pup][pup][pup]ooo ce grasunica este[olala]se pare ca la odiseea asta sunt mai multe fetite decat baietei?[:D]
Citat:
citat din mesajul lui anamariam79
Fetele, noi am venit mai devreme de la eco. Si..... [bum] am devenit ... [fetita]. Am vazut si eu clar de data asta, negru pe alb, sau alb pe negru, cum vreti. [fetita][fetita][fetita][fetita][fetita] Sunt asa de bucuroasa, si mi-a venit sa plang in timpul ecografiei. Suntem bine, 920 de grame, lungutze, cam 34-35 de cm. Cascam in burtica la mami, stam cu capul in sus si picioarele in colul lui mami, si-l lovim pana amorteste. Am facut si din mana, ne-am supt si degetul, si la urma ne-am culcat. Rog fetele sa ne treaca pe prima pagina cu carutz roz si numele Miruna-Nicola, please. Ana [gravi] 26+ [fetita] Miruna-Nicola bebica mea mica si scumpica [comoara] ticker [colegi]
asa creste bebicu ale[gravired] cu printesa Karina Florentina in 23 sapt ma[ruga]Tie Doamne sa am un copilas sanatos si cuminte

#22
olivia_popa

olivia_popa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 92 mesaje

Postat 10 februarie 2010 - 22:13

Buna seara,
acum am ajuns si noi acasa...nu ma intrebati adca m-am obisnuit,pt mine tot una e,dar ma oftic pe el cand il vad cum e...asta e,barbat[alcool]
Nu va zic de soacra care m-a scos din sarite,ca m-a sunat azi(la servici) sa imi zica nume de baieti[bang][bang]...de parca eu am lipsa de materie cenusie[:-@][:-@]

Mai fetelor,nu va mai ganditi ca sunteti grase...conteaza sa avem bebei sanatosi si frumosi,sa ducem sarcinile la final fara probleme. Eu una,sunt tare mandra de burtica,si ce ca am pus kg in plus...am motiv
[:D]...e cel mai frumos lucru pentru noi femeile.

Ia da-ti un ochi si aici:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148411 e interesant

va pup ca trage barb atu de mine sa manacam[pup]

[gravi]20+

#23
Onana

Onana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 788 mesaje

Postat 10 februarie 2010 - 22:18

Virgi, de analize nu stiu ce sa zic, eu carcei nu am iar dr meu nu este in niciun caz adeptul vitaminelor in sarcina, zice ca daca avem o alimentatie corecta, acid folic in primul trimestru si fier in ultimul sunt de ajuns. Dar pt linistea ta ai putea sa le repeti. Mie mi-a zis ca o sa mai fac analize in sapt 32, dar eu nu m-am putut abtine si am mai facut cateva si saptamana trecuta. Deh, pitici de gravida[:D]

Ana, felicitari pt fetitza sanatoasa si lungutza[olala], ce bine cand auzim vesti asa bune!

Sorana, mami de Matei (21.02.2008) si [gravired]28+ Tudor

#24
mamanati

mamanati

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 852 mesaje

Postat 10 februarie 2010 - 22:21

Deci inca o surpriza![:)] Ana, felicitari pentru bebelina lunguta si sanatoasa!

Arturica, am auzit si eu de cereale/paste integrale, dar acum sa le tot caut pe la market-uri. Oare la METRO gasesc? Azi am mancat carne cu legume coapte.

Mira, multa sanatate sotului tau, si sa te ocoleasca viroza pe tine!

Aly, dupa cum decurg lucrurile pe aici, inca mai e timp, zic eu sa devina baietel.[:D] Lasa, ca o vede sotu pe printesica live si atunci n-o schimba nici pe 10 baieti!

Flory, felicitari pentru bebelina sanatoasa si multa liniste.



Da, eu zic de liniste... Azi am tot strigat la Cami ca-mi face mii de prostioare pe secunda. Am si plans de 2 ori din cauza asta, gasind o mie de motive: ca nu reusesc sa strang dupa ea, ca nu se vede nimic din ce fac, ca voi fi singura cu Cami inca 4 luni, ca il stresez pe asta mic din burtic si n-are nicio vina.[alcool]



POZE

Nati, mami de minunea Camelia-Nicole si [gravi] 22+





#25
arturicii

arturicii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.117 mesaje

Postat 10 februarie 2010 - 22:25

Nati,
te inteleg bine de tot.....[pup]

Nana, pe unde esti? Esti ok?


Ioana,
[comoara]Philip 6ani, [cavaler]Yann 6ani, [8**]Sabina 28+



#26
JulyMorning

JulyMorning

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.234 mesaje

Postat 10 februarie 2010 - 23:09

Sabina, de amazon uk sau com nu se pot comanda decat carti, dvd-uri si cd-uri. Astea merg oricand. Dar pe amazon uk am gasit pana acum 2 magazine ale unor romance care trimit si in Romania. Eu am comandat niste jucarii si au venit ok, iar transportul a fost rentabil, zic eu: la o comanda de vreo 150 lire, transportul a fost cam 8.

De pe ebay com, uk, de sau oricare altul poti comanda orice, daca te intelegi cu vanzatorul sa trimita in RO. Nu toti vor sa trimita, dar se mai gasesc, daca ai rabdare sa cauti. Anul trecut am luat scaun de masina pt fi'mea, cu tot cu transport m-a costat cam 670 de lei, iar aici scaunul costa cam 1100-1200 lei.



Eu am zis, sabotez comertul romanesc cat pot de tare, nu dati cu rosii [:D].



Chiar asa, nu are nimeni nr de tel al Nanei?? Nu prea e in firea ei sa nu intre aproape 2 zile.



Anamaria daca ai carut roz, n-ai vrea sa mi-l dai mie pe cel bleu, la care ai renuntat intre timp?? [:D] Nu de alta, dar sa ma duc maine la eco linistita ca va vedea dom doctor un cuc acolo [:D]



Niste mostre de carcei am inceput si eu sa experimentez, nu foarte rau. Dar am observat ca noapte simt nevoia sa-mi intind picioarele... cred ca stiti, genul ala de intins-semi-incordat.Nu stiu exact cum sa explic si nici nu-mi dau seama de ce fac chestia asta. In momentele alea experimentez asa-zisii carcei. O sa imi intreb medicul cand merg la consult.

Rosanne Multumesc de explicatie, nu mai tineam minte pe la ce varsta incepe sa se ridice mai mult uterul. Nu ca mi-as dori sa-mi fie luat ficatul la maruntit...[alcool]

Olivia si soacra tot spera la un baietel, baga tot felul de comentarii stupide si imi vine sa o iau la palme, da' ma fac ca nu o aud. Noi sa fim sanatoase. Iar sotul... lasa-l sa se bucure si el, o sa-i treaca curand :)



Arturici ai grija de tine, am tot vrut sa-ti spun. Nu e de joaca cu placenta praevia asta, off, fir'ar sa fie de treaba. Incearca sa te menajezi cat mai mult, sa stea Sabina la caldurica.



Ma duc ca a venit soata acasa, avem de pus tara la cale pt ajuns maine la doctor [8D]



_____________________________________

Our future determines our past



bobocica Maia(28.08.2008)

Poze

[gravi]20+

#27
aly_

aly_

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 343 mesaje

Postat 10 februarie 2010 - 23:21

MAMANATI de schimbat nu cred ca se mai schimba ceva dr parea foarte sigur pe el ,se vedea ca are experienta si nu a dat procente a spus pur si simplu sexul feminin.Iar in privinta sotului sper sa fie asa cum spui tu ca tare bine suna. MERSI DE RASPUNS[pup]

[gravired]20+ [majoreta]

#28
oanarus

oanarus

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 398 mesaje

Postat 10 februarie 2010 - 23:48

buna,
ne-am intors si noi de la eco, suntem bine,avem 636 grame, lungimea nu mai retin cat mi-a zis,si e[baietel][olala]!
referitor la urocultura pe care am facut-o sapt trecuta, se pare ca nu e relevanta, atata vreme cat sumarul de urina iesise in limite normale, dr meu zice ca n-avea cum sa iasa urocultura negativa si ca s-ar fi contaminat "pe drum" sau la recoltare.Ma rog, el stie mai bine, insa nu e cazul sa iau antibiotic, iar eu simtome de infectie urinara n-am.In concluzie totul este in regula!
Eu cel mai mult ma bucur ca bebe creste si e bine!
Am venit atat de entuziasmata catotul e bine si mai ales de faptul ca e baietel[olala][olala][olala]!
rog fetele sa ma treaca si pe mine pe listuta cu[baietel]Mihai Alexandru-Clinica Sanovil Bistrita-dr.Muresan Gavrilas! multumesc anticipat[flo]



[gravi] 23+ [baietel] Mihai Alexandru


"There is nothing called impossible,because impossible itself says I M POSSIBLE"

#29
aly_

aly_

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 343 mesaje

Postat 11 februarie 2010 - 00:03

Treceti-ma si pe mine va rog in listuta cu [fetita]

[gravired]20+ [majoreta]

#30
mamanati

mamanati

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 852 mesaje

Postat 11 februarie 2010 - 00:05

Olivia, ui-te de asta nu ma avant eu sa comand de pe site-uri pe care le-am descoperit si pe care, uneori, au marfa suspect de ieftina. Eu ma tot uit pe "siteul Sabinei"[:)] si am pus ochiul pe un carut care e si la reduceri, dar mai asteptam pana prin mai, sa vina si tati, sper sa mai fie pe site pana atunci.

Fetelor, postati si pentru noi site-urile de pe care stiti ca putem comanda fara surprize neplacute.

Aly, asa va fi! Si apoi spune-i ca fetitele sunt mai mult atasate de tati, iar baietii sunt "ale mamicilor".[:)]

Fetelor, ma tot gandeam si eu de ce nu intra nana. Sper ca e bine si ea si bebelina.

Oanarus, felicitari pentru baietel sanatos! Am avut o colega care are un baietel cu acelasi nume.



POZE

Nati, mami de minunea Camelia-Nicole si [gravi] 22+






Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -