Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV Dr. ALBU DRAGOS 37


269 raspunsuri la acest subiect

#261
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 22 iulie 2011 - 15:14

mi-au iesit rezultatele la hormonale. TSH-ul se incapataneaza sa ramana la 0.12 [bang][bang][bang] Joi am iar programare la endocrinolog, sa vedem ca imi mai zice. azi a reusit o prietena sa imi cumpere din Germania femibion fara iod, abia astept sa trec pe el sa vad daca se imbunatateste ceva.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt


#262
Gutuiutza

Gutuiutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 844 mesaje

Postat 22 iulie 2011 - 15:57

Angelica, eu daca as avea banii, i-as da. Pt ca si acum regret ca la prima mea sarcina nu am facut asta, si macar as fi eliminat/nu o cauza.


--------------

MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in 2008, soe 7 sapt..


#263
Gutuiutza

Gutuiutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 844 mesaje

Postat 22 iulie 2011 - 16:04

Stie cineva care e maximul la progesteron aceptat inainte de punctie ?



--------------

MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in 2008, soe 7 sapt..


#264
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 22 iulie 2011 - 16:27

angelica sunt alaturi de tine, chiar daca virtual, si iti doresc din toata inima sa poti depasi totul.
maria daca azi ai avut sangerare rosie, abundenta, da, normal ca ar fi bine sa te duci maine. Eu nu mai recoltez nimic maine, ca daca nu fac histero luna asta, n-are rost sa arunc banutii pe geam. Astept sa incepi si tu, sa facem claca virtuala[pup]
ralu pana la administrarea pregnylului, e de preferat ca progesteronul sa nu treeaca de 1. adica sa fie de genul: 0,5 - 0,6 etc...dar sa nu treaca de 1. parca la unguri se merge pana la maxim 1,5 (intreaba si la fiv in ungaria). insa Albu mi-a zis la fiv-ul trecut clar: pana la pregnyl, de preferat sa fie 1. (si ca o paranteza amuzanta...eu ii dadeam sms-uri si-l intrebam daca ma injectez cu progesteron, cred ca se cracana grizonatul de ras, ca eu aveam progesteronul 0,7)
qiao nu fi fetita invidioasa, ca nu ma duc la mare weekend-ul asta, rezervarea am facut-o pentru jumatatea lui august, ca daca faceam histero acum, sigur incepeam tratamentul pentru fiv si pierdeam vara, dar asa, c-o luna-n plus, ma dezmat si eu. weekend-ul asta am curtea plina de prieteni veniti din strainataturi, cu piscina mea cea mica si amarata pregatita, gratarul incins , voie buna si doi pumni pentru tine[:D] doi pumni stransi, da?[pup]

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

#265
Gutuiutza

Gutuiutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 844 mesaje

Postat 22 iulie 2011 - 16:37

Merci, Aristica !
Eu ajung maine din nou la ML sa recoltez pt P, dar cred ca o sa fie ok, ca de la 0,4... nu o creste asa tare...
Tare cu injectatul de progesteron :))

Distractie placuta in weekend !

--------------

MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in 2008, soe 7 sapt..


#266
maria81

maria81

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 887 mesaje

Postat 22 iulie 2011 - 16:45

aristica[pup]
pai facem si claca ca toamna asta avem treaba[bibe]

week-end placut la toate burticile si la viitoarele burtici[pup]



Mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota, FVL pozitiv, 3 IA nereusite, 1 FIV nereusit

#267
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 22 iulie 2011 - 16:48

aristica atunci ar fi bine sa imi programez si eu pe ultima suta de metri ceva "tare" pt w-e asta, urmatorul sunt dupa histero si mai bantui si pe holuri la maternitaturi. planuri de concediu nu ne-am facut pe anul asta din motive de uite fiv-ul nu e fiv-ul. imi tin zilele pt cand l-oi face, nu vreau sa imi iau medical sa ma stie pe aici ce fac, nu de alta, dar face seful infarct daca afla ca vreau bebe si o stau acasa cine stie cat.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt


#268
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 22 iulie 2011 - 17:57

m-am trezit si eu acusica ca nu am intrebat cat ma costa spectacolul video si am intrat sa vad preturile. acum intrebarea mea e: eu ce fac [:I] histeroscopie-control care e 400 ron sau histeroscopie diagnostica de 700 ron ?!? Sau o sa am surpriza la sfarsit, daca executa niste manevre pe acolo, cand o sa ma trezesc cu nota de plata de 1.000 ???
ufff, capul asta in nori numai din cauza zodiei e, nu sunt eu de vina [:D] am citit pe furis cand eram prin liceu un horoscop si atat mi-a ramas lipit de neuron, ca sagetatorii sunt cu capul in nori.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt


#269
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 22 iulie 2011 - 18:36

Sunt nehotarita :am vb si cu celalalt medic de la cf2 in care eu am mare incredere ,si mi-a zis sa imi recoltez analiza fatului ,el a insistat,acum nu stiu ce sa fac ca mi-a propus sa ma duc la el sa ma chiureteze si sa recolteze si analiza asta ,si ca bani m-ar ajunge mult mai putin ,la med life ma duce 12 chiuretaj ,cariotip15 ,si sa fac si cariotipul nostru inac 10 ,asa am zis sa merg aici a cf 2 sa ma chiuretez sa iau analiza si cariotipul nostru sa il fac la medlife,asa cu bani scutiti as face inseminarea imediat dupa primul cm ,dar oare se va supara Albu daca nu fac chiuretajul la ei?

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Dupa inseminarea facuta acum mi sa mai adaugat fragmin 5000u
SUNT INSARCINATA![gravired]+8

#270
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 22 iulie 2011 - 18:49

capitol nou



fetelor aveti capitol nou

aseara am ajuns de la munte

sper sa l umpleti cu vesti bune

angelica[pup]



mami cu motaneii [bebic]Razvan si [bebic] Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]



colacei de inot pentru bebelusi


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -