Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Buna tuturor


11 raspunsuri la acest subiect

#1
monan_2006

monan_2006

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 09 iulie 2011 - 02:16

Buna tuturor mamicilor, ma bucur sa ma aflu aici, printre voi. Sunt o proaspata mamica din luna mai a acestui an si ... ca voi toate prima data, banuiesc, viata mi s-a schimbat total. Doresc sa impartasesc toate experientele mele cu voi toate, cu bune , cu rele. Va pup, Ioana.

#2
monan_2006

monan_2006

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 09 iulie 2011 - 02:29

Cred ca primul lucru despre care vreau sa va vorbesc este alaptarea - dureroasa, insuportabila pentru mine, cauzatoare de rani etc, etc... Din pacate am pierdut laptele la doar o luna de la nastere. As fi vrut sa il pot alapta pe bebe mai mult timp, pentru instalarea anticorpilor si mentinerea acelui sentiment special dintre noi doi cand alaptam (stiti voi la care sentiment ma refer... [i][i][i][i][i][i] , insa nu a fost posibil, din pacate. Mai sunt si alte proaspete mamici pe aici care au avut aceleasi probleme? Eu una le-as sfatui pe viitoarele mamici sa se pregateasca sufleteste si psihic foarte bine pentru perioada alaptatului (mai ales dupa cezariana).Eu una regret ca m-am preocupat prea mult de durerile facerii si mult prea putin de perioada imediat dupa care e poate mai importanta decat orice. Astept parerile voastre fetelor si cateva povestioare legate de experientele voastre.

#3
Sinzianaaa

Sinzianaaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 83 mesaje

Postat 09 iulie 2011 - 11:14

Bine ai venit Ioana![pup]
Ma bucur ca ai intrat si tu in aceasta comunitate,atat de speciala [pup]
Eu nu am trecut inca prin experienta alaptatului,pentru ca sunt abia in 2 luni.,insa ca si celelalte viitoare mamici,probabil asteptam cu nerabdare acest moment.
imi pare rau ca alaptarea pentru tine nu a fost tocmai o experienta placuta,dar mi-am dat seama ca esti o mama adevarata,pentru ca desi era foarte dureros pentru tine iti doreai sa il alaptezi pe bebe in continuare,ceea ce nu fac multe mame chiar daca au lapte.
Sper sa devenim prietene bune si sa te acomodezi repede in aceasta comunitate,pentru ca aici vei gasi multe suflete calde.
pupici si multa sanatate tie si bebelusului tau [pup][pup][pup]!

“A da nastere unui copil este un miracol, a-l tine in viata si a-l creste este o profesie”.

Mami deabia asteapta sa-si stranga in brate puiul [bb] [bebic]
Sinziana [gravired] si [mamica] in al [9cer]

#4
costyhunny

costyhunny

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 200 mesaje

Postat 09 iulie 2011 - 14:18

Bine ai venit MONAN-2006!Si eu sunt o mamica de abia 3 luni si zic ca si mie mi s-a schimbat viata total de cand a venit EDY.
Imi pare rau sa aud ca ai pierdut laptele asa devreme.
Ce sa-ti zic eu alaptez inca si sper sa o fac cat mai mult posibil ca lapte am prea mult si baiatul meu nu face fata si am dureri de sani de morrrr.(dar acu mi-am cumparat pompa de muls si sunt mai bn.)
Ce bebe ai?BAIAT sau FATA?
DE UNDE ESTI?
PUPIKI[pup]

#5
monan_2006

monan_2006

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 09 iulie 2011 - 20:47

multumesc mult pentru acest "bun venit" cald. [pup] Ma bucur sincer pentru tine si bebe ca ai muuuult lapte si sper sa ai in continuare cat mai mult, pentru ca e bine pentru sanatatea lui. Multa sanatate lui bebe, sa te bucuri de el si de familia ta nou formata. [flo]

#6
monan_2006

monan_2006

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 09 iulie 2011 - 20:49

primul mesaj a fost pentru Sinzianaa, scuze, dar nu prea pricep cum functioneaza inca site-ul, ma acomodez inca :)Sunt inca bebe pe DC, ca sa zic asa...[bibe]

#7
monan_2006

monan_2006

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 09 iulie 2011 - 20:52

@costyhunny Multumesc din suflet pentru vorbele tale. Bebe e baiat, are falcute mari si colacei pe la picioare, plange cand ii e foame si ii place tareeeee mult in brate (ne santajeaza ca un profesionist deja [:)] ). Oricum, chiar daca il hranim artificial acum a luat bine in greutate si nu avem probleme cu el. Sa te bucuri de Edy! [pup]

#8
Sinzianaaa

Sinzianaaa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 83 mesaje

Postat 11 iulie 2011 - 01:06

Foarte interesant MrJapan [pup]
ar trebui sa postezi undeva sa vada toate mamicile,fiindca chiar este o informatie foarte buna.
Multumim![pup]



“A da nastere unui copil este un miracol, a-l tine in viata si a-l creste este o profesie”.

Mami deabia asteapta sa-si stranga in brate puiul [bb] [bebic]
Sinziana [gravired] si [mamica] in al [9cer]

#9
bely

bely

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 535 mesaje

Postat 11 iulie 2011 - 01:55

monan bine ai venit pe DC si sedere placuta[flo]. Sa-ti traiasca comoara,sa creasca mare si sanatos!



___________________________

Mami de [fetita] Patricia-Filipa (29-08-2009)

Patricia

#10
monan_2006

monan_2006

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 11 iulie 2011 - 23:37

Multumesc tuturor, e clar ca aici am nimerit printre prieteni! [i][flo]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Astăzi, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -