Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Munca la Domiciliu...mit sau realitate?


25 raspunsuri la acest subiect

#1
wnimra

wnimra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.185 mesaje

Postat 07 februarie 2010 - 22:28

Sunt putin nedumerita ...chiar e pe bune? Lucrezi acasa si castigi niste bani cinstiti?

Ma tot bate gandul sa fac ceva pt niste bani in plus.Sunt asistent personal al baietelului pt ca are tetrapareza si sunt legata de el, asa ca un job cu norma intreaga zboara din discutie si totusi am nevoie de bani pt diverse terapii, mai exact logopedie, si 5-6-7 mil pe luna sunt fix banii pt terapie.

Am auzit ca sunt persoane care lucreaza acasa si castiga niste baunti.Am intrat pe net dar nu iti spune nimic concret.

Va intreb pe voi, e pe bune?

Ce parere aveti? Cunoasteti pe cineva care "lucreaza la domiciliu" ?



[flo]







"Este o arta sa fii fericit printre necazuri"-babette:)





poze Alex





BAZAR PENTRU MIHAITA















#2
SufletDInger

SufletDInger

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 07 februarie 2010 - 22:44

Cand eram in maternitate, am vrut si eu sa lucrez la domiciliu. Am cautat pe net si am trimis intentia mea. Am primit un cd, contracost (vreo 15 lei), in care erau diverse modalitati de a face afaceri. Nu am incredere in "munca la domiciliu".

www.Satmarean-Alexiss.piczo.com

http://b1.lilypie.com/3q8rm7.png



#3
wnimra

wnimra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.185 mesaje

Postat 07 februarie 2010 - 23:35

ms de rasp.



Cunosc o tipa care se interesa pt mama ei , care sta acasa si nu prea are ce face , pe langa pensie sa mai castige femeia ceva.

Am zis ca poate ma luminez aici.Nici eu nu am incredere dar cand te impinge nevoia tre' sa faci ceva.



"Este o arta sa fii fericit printre necazuri"-babette:)





poze Alex





BAZAR PENTRU MIHAITA















#4
hannen

hannen

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.330 mesaje

Postat 08 februarie 2010 - 01:14

Cred ca ceea ce poti gasi e doar genul "piramidal" al Amway.Acum e alta afacere la moda,nu piramidal dar exact identic.Adica o chestie in care trebuie sa-ti pierzi demnitatea,prietenii,absolut tot . tre` sa calci peste cadavre sa-ti faci norma ,tre` sa vinzi produsul cu orice pret daca vrei sa ai un comision,mare parte din bani mergind spre virful piramidei,adica a celui care te-a "racolat" in afacere.

La rindul tau iti poti crea grupul tau,dar mie nu mi se pare deloc o munca usoara,stress free si nici una de munca efectiv de acasa.

Ca sa vezi o diferenta (la buget) ai nevoie de ore bune de munca ...Si cind ajungi in top,faci bani pe spinarea altora.Adica ei lucreaza si tu stai acasa.



Eu cel putin asa am inteles din "afacerea" asta.Era cineva pe forum care o "promova"[:D]





Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu]

ISLAM DENOUNCES TERRORISM



I want to tell the world... a Story




Occupation 101: Voice of the Silenced Majority



The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades [8D]



"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson





#5
wnimra

wnimra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.185 mesaje

Postat 08 februarie 2010 - 02:47



hannen eu nu m-am gandit atat de departe[:D]...ma gandeam ca e ceva mult mai simplu, primesti prin posta 300 de formulare sau plicuri sau margele, nu stiu orice si iti rupi din timp faci treaba , returnezi produsul finit si iti incasezi banii.

Genul de job pe care il poate presta o mamica ca mine care tre' sa mearga cu baiatul la terapie , la centru , ma rog ceea ce fac zi de zi cu el si in putinul timp ramas decat sa stau sa vegetez si sa imi imaginez cum ar fi sa imi pice ceva din cer mai bine muncesc....un castig cinstit fara bataie de cap si plecat de acasa pt ca este imposibil.

Chiar vb cu sotul meu si m-a "incurajat" , ceea ce imi doresc nu exista in tara noastra[:D].Totusi este o tanti care lucreaza pt o firma din Arad, nu stiu ce confectioneaza si lunar isi primeste banii.Sta acasa pt ca are si pr de sanatate, in felul acesta isi mai rotunjeste venitul.

Imi pare rau ca nu gasesc pe nimeni care sa imi zica exact.

Dar nu ma las ca am inebunit fara sa nu fac nimic[:D].











"Este o arta sa fii fericit printre necazuri"-babette:)





poze Alex





BAZAR PENTRU MIHAITA















#6
hannen

hannen

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.330 mesaje

Postat 08 februarie 2010 - 10:08

Aa,am inteles.Si aici sunt dar nici nu mi-a trecut prin cap ca ar putea fi in ro.

In fine,aici sunt niste chestii minuscule,platite minuscul,adica migalesti la niste piese de mobil sa zicem,microscopice si pt. fiecare mobil iti da 1 yen[8D] Am auzit pe cineva care lucra falduri de perdele,sau cum le zice.Si facea ceva mai multi bani.

Asta e ce am auzit de la prietenele japoneze ,detalii prea multe nu cunosc pt. ca nu m-a interesat.Stiu insa ca si inainte erau cam greu de gasit astfel de oferte.Oare acum sa fie oferta mai mare?



Succes sa iti gasesti ceea ce cauti si sanatate la pui![flo]



Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu]

ISLAM DENOUNCES TERRORISM



I want to tell the world... a Story




Occupation 101: Voice of the Silenced Majority



The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades [8D]



"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson





#7
TOMALAVINIA

TOMALAVINIA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 08 februarie 2010 - 12:43

Buna!
Si eu caut de munca de acasa.Am dat o cautare cu Google la munca part time, dar ofertele lasa de dorit......:(
Munca piramidala, MLM, cum zicea cineva de aici, nu e genul meu, mai ales in ziua de azi, cind e criza...
Spor la gasit!
Multa sanatate![flo]

Mamica MARIEI(4.11.2004)si CRISTINEI(14.12.2006)

#8
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 08 februarie 2010 - 18:08

Citat:
citat din mesajul lui hannen

Cred ca ceea ce poti gasi e doar genul "piramidal" al Amway.Acum e alta afacere la moda,nu piramidal dar exact identic.Adica o chestie in care trebuie sa-ti pierzi demnitatea,prietenii,absolut tot . tre` sa calci peste cadavre sa-ti faci norma ,tre` sa vinzi produsul cu orice pret daca vrei sa ai un comision,mare parte din bani mergind spre virful piramidei,adica a celui care te-a "racolat" in afacere.
La rindul tau iti poti crea grupul tau,dar mie nu mi se pare deloc o munca usoara,stress free si nici una de munca efectiv de acasa.
Ca sa vezi o diferenta (la buget) ai nevoie de ore bune de munca ...Si cind ajungi in top,faci bani pe spinarea altora.Adica ei lucreaza si tu stai acasa.

Eu cel putin asa am inteles din "afacerea" asta.Era cineva pe forum care o "promova"[:D]


Dar de ce iti pierzi demnitatea daca faci asa ceva ?

#9
Chuny

Chuny

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.923 mesaje

Postat 08 februarie 2010 - 18:27

Pt ca daca vrei sa castigi ceva mai mult nu mai faci nicio diferenta intre viata profesionala si restul, profiti de orice ocazie ca sa bagi pe gat vecinilor,familiei, prietenilor si tuturor cunoscutilor marfa ta.



Am cunoscut un astfel de personaj [alcool]



In schimb am o prietena care vind produse cosmetice, dar cu prietenii ei nu a insistat niciodata nici macar sa ne arate ce vinde, insa la performanta ei putini ajung, face cam 500 euro pe luna fara a avea un stil agresiv de vanzare.



Sibylle



http://aripicarecrescinnoi.blogspot.com/



Vladimir *****[foto] ***** Anna



MULTUMIM PT CEEA CE ATI FACUT PT SONIA









"Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"



#10
wnimra

wnimra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.185 mesaje

Postat 09 februarie 2010 - 13:19

multumesc pt raspunsuri[flo]





"Este o arta sa fii fericit printre necazuri"-babette:)





poze Alex





BAZAR PENTRU MIHAITA
















Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -