Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV Dr DRAGOS ALBU 36


196 raspunsuri la acest subiect

#11
ALTESA

ALTESA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.429 mesaje

Postat 02 iulie 2011 - 15:34

fetele yubi al meu mi-a facut testul cu sarea si in secunda doi am bagat paine in gura deci sa inteleg ca avem fata dupa testul asta desii simptomele mele bat spre a fi baiat,burta e rotunda ca de fata ,la testul cu verigheta e baiat.


Nu eram asa disperata sa aflu sexul copilului dar din ce ma apropi de eco de 16 saptamani nu mai ai rabdare .


Stiti vreo metoda cat de cat credibila?

[gravired]12+

#12
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 02 iulie 2011 - 15:41

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

fetele yubi al meu mi-a facut testul cu sarea si in secunda doi am bagat paine in gura deci sa inteleg ca avem fata dupa testul asta desii simptomele mele bat spre a fi baiat,burta e rotunda ca de fata ,la testul cu verigheta e baiat.


Nu eram asa disperata sa aflu sexul copilului dar din ce ma apropi de eco de 16 saptamani nu mai ai rabdare .


Stiti vreo metoda cat de cat credibila?

[gravired]12+


Altesa, puiule nu mai ai rabdare, mamica! Te inteleg!!!!!! Eu sunt dusman declarat al Rabdarii[:D]
Si eu stiam de la bunici de testul cu verigheta si cu forma burticii, altceva nu mai stiu...

AAAAAAA, ba da, mai era o chestie, un calendar , dupa varsta mamei, tata se lauda ca fratiorul meu a venit dupa mine la 3 anisori calculat fix sa fie baietel[:D] Acum mi-am amintit!!!![pk][pk][pk] Se lua varsta mamei in calcul si varsta tatalui parca....vrei sa il intreb pe tata si sa trimit PM? Macar asa, sa incercati, sa va jucati?[pup]

Mutatia -844G in gena PAI-I in stare heterozigota; Mutatia 677 C>T in gena MTHFR - in stare heterozigota; Mutatia 1298 A>C in gena MTHFR- in stare heterozigota

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca



#13
zguby77

zguby77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 136 mesaje

Postat 02 iulie 2011 - 15:53

@ Altesa:

Singura metoda credibila e ecograful, dar nici acela 100% pana pe la 16 sapt :)))

#14
simonia

simonia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 02 iulie 2011 - 16:15

felicitaria anastasia
[pup]

LA pozitiv, PS la limita inferioara, Mutatia factor XIII heterozigot, MTHFR-mutatiile C677T si A1298C ambele heterozigote, o sarcina oprita la 10 saptamani, un FIV nereusit



#15
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 02 iulie 2011 - 16:55

altesa daca vrei sa te amuzi, vezi ca mai era si un calculator chinezesc. am auzit la radio cand ii faceau calcului monicai anghel. nu mai stiu ce ii iesise ca sa vad daca s-a nimerit. e in functie de varsta mamei si data conceptiei parca. m-am "jucat" si eu cu el anul asta pt sarcina de anul trecut si a picat la fix pe fetita.

despre soti ce sa zic. si pe el meu sot imi vine sa il strang de gat uneori. bag in el vitamine si naturiste sa ii reparam pe gigei si l-am mirosit de cateva ori ca a baut. chiar daca e 1 pahar de gin tot ma enervez si ii zic fel de fel, ca nu e responsabil, ca nu il intereseaza, ca aruncam banii pe geam. aseara am avut iar o discutie pe tema. eu il inteleg ca e f stresat din cauza firmei pe care se straduieste sa o tina linia de plutire, dar nu cred ca un pahar de alcool il poate ajuta sa se relaxeze. saptamana asta am fost ffff amarata dupa discutiile cu el, m-am gandit ca asta e, nu o sa am un copil al meu. el nu poate sa contribuie deloc financiar la FIV, mi-a zis ca daca pot eu sa suport tot, facem, daca nu ... nu. si cum sa nu ma enervez cand ma agit de atata timp, am dat o caruta de bani la clinici, farmacii si plafare, sunt in stare sa stau si in cap ca poate se prinde natural ... iar el se streseaza la maxim, se "relaxeaza" cu gin si fix in perioada optima e ciufut si fara chef [bang][bang][bang]
asa ca, gata, eu iau o pauza - fara analize, dr, pastile, forumuri. am vorbit azi si cu dr U. cum m-am si ingrasat f mult din decembrie (5-6 kg), a zis si dansa sa opresc toate medicamentele si sa mai vedem din toamna ce facem (daca mai facem ceva). intre timp ma apuc de pilates sau yoga, ies cu bicicleta, incerc sa mai fac ceva si de placere pentru mine, altfel mi se duce de tot neuronul cu pluta.
[pup] fetele, gravidute si aspirante. o sa imi mai arunc un ochi sa vad ce faceti, ca nu ma lasa inima sa va abandonez de tot - mai ales ca vreau sa stiu si eu de Angelica si Nasti cati au si ca sunt ok !
[flo][pup]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita
Tratament actual de pregatire: Femibion1 1/zi, CETEBE+Zn 2/zi, MagneB6 2/zi, Q10 1/zi, Folowise 1/zi, aspenter 2/sapt


#16
ALTESA

ALTESA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.429 mesaje

Postat 02 iulie 2011 - 17:02

da .da anastasia vreau intreaba-l pe taicatu cum se calculeaza sa ma joc si eu putin .


am mai auzit de un calcul cu varsta mamei la data conceptiei ,prima zi a ultimei menstruatii si varsta la care ti-a venit menstruatia dar nu stiu ce sa fac cu dateoe cum sa le adun ,cica e sngura metoda care nu da gres.

[gravired]12+

#17
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 02 iulie 2011 - 18:14

Altesa am facut si eu pe net calendarul acela chinezesc si mi-a iesit fetita ,asa ca poti incerca si pe net sa cauti!

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Dupa inseminarea facuta acum mi sa mai adaugat fragmin 5000u
SUNT INSARCINATA![gravired]+5

#18
corry_28

corry_28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 915 mesaje

Postat 02 iulie 2011 - 18:24

Altesa, si eu am facut calendarul dupa net, si mi-a iesit fetita (si eu am DOI putzoi)[:D]
O alta metoda, dar tot babism este, este forma burtii.
Daca este tuguiata, crescuta in fata (adica inca mai ai solduri [:D]), se zice ca este baiat.
Daca este crescuta pe solduri (nu gasesc acum alta exprimare), este fata.
La mine se potriveste[:D]
Anastasia, nu ti-am zis sa repeti.Eram doar curioasa de ce tocmai miercuri.Dar acum, m-ai lamurit!Oricum, valoarea es[:D]e f buna, nu are ce sa se intample[pup]
Qiao, super decizia luata.Asa, incarca-te cu optimism si ia lucrurile cu calm.Imi place cum gandesti[pup]

[gravired]32+cu [bebic]"Mugurel" si [bebic]"Strugurel"

#19
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 02 iulie 2011 - 23:28

Maruscha, tin minte ca tu ai avut parca probleme cu balonare foarte mare dupa ET..., cum ai rezolvat problema pana la urma? Simt ca pocnesc de jos pana sub coaste si parca e din ce in ce mai puternica senzatia, ustura tare si stomacul, ca niste arsuri..m-ar ajuta sa stiu dc ai luat ceva pt asta sau a trecut de la sine. Multam'![pup][flo]

Mutatia -844G in gena PAI-I in stare heterozigota; Mutatia 677 C>T in gena MTHFR - in stare heterozigota; Mutatia 1298 A>C in gena MTHFR- in stare heterozigota

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca



#20
simonia

simonia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 03 iulie 2011 - 01:10

anastasia, asta nu e hiperstimulare?
au facut mai multe fete.
trateaz-o cu grija, poate face rau
[pup]

LA pozitiv, PS la limita inferioara, Mutatia factor XIII heterozigot, MTHFR-mutatiile C677T si A1298C ambele heterozigote, o sarcina oprita la 10 saptamani, un FIV nereusit




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -