Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***328***


229 raspunsuri la acest subiect

#21
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 30 iunie 2011 - 16:30

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m
Citat:
citat din mesajul lui novus
Citat:
citat din mesajul lui simplyana_mEla, eu vin luni in RO, dar tranzitez Timisoara, asa ca nu stiu DACA ajung in Bucuresti, cand, niciatat. http://www.lucamic.blogspot.com/
Si pe unde trece tranzitul tau dupa Timisoara ? nu cumva te abati pe la Deva [olala] ???!!![pup][pup]Alexandra (03.03.09)
Novus, uite ca nu m-am gandit [olala], soru-mea merge drept TM-Lugoj-Caransebes-Herculane-Orsova-Severin, si merge noaptea (asa prefera ea drumul lung), si o sa fie si Mura, si careva din cei 3 copii ai ei, ca neavand loc toti in masina, cred ca apelam si la tren/autocar. N-am stabilit inca nimic, eu o sa mai stau pe la ea o zi-doua-trei, stabilim atunci. Si daca o sa am ocazia, te cotropesc [:D]( si nu-i gluma, unde intra Mura zici ca au trecut tatarii [:I])http://www.lucamic.blogspot.com/
Pai ia vezi cum te gandesti si cotropeste-ne [olala][8D] !! ar fi suuupeeer !! abia stept [pk] !!Alexandra (03.03.09)

#22
Bianca2503

Bianca2503

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.892 mesaje

Postat 30 iunie 2011 - 16:39

La mare bate vantul, nu? Nu prea e de plaja...

fiecare cu ce-l doare

#23
pisigri

pisigri

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.432 mesaje

Postat 30 iunie 2011 - 17:01

Bianca, si mie mi-a zis o prietena care e din CT ca nu prea e de plaja....
Mai, luna asta o decretam luna intoarcerii fiicelor ratacitoare?[:D]

______________________________


http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

#24
simplyana_m

simplyana_m

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.555 mesaje

Postat 30 iunie 2011 - 18:13

Novus, [pup], sa vad in ce ape ma scald, si te anunt (cu toate ca probabilitatea e mica, din cate o cunosc pe sor-mea, care-i foaarte dezorganizata si, de cele mai multe ori, nu-mi mai doresc decat sa ajung odata la destinatie, cum o fi[:D], ca programul se dovedeste mereu de forma - viva la vida loca [pk]).

Pisigri, chiar, dar mai bine sa fie "vizita fiicelor ratacitoare", si sa mai prinda Munica o bursa de coada [pk][pup].

http://www.lucamic.blogspot.com/

#25
Ilinca_M.

Ilinca_M.

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.927 mesaje

Postat 30 iunie 2011 - 18:13

Chiar ca trece repede timpul...parca acum se pregatea Monnvas de plecare incolo...si eu ii ceream la telefon detalii, emotionata ca voi urma si eu o asemenea aventura :).
Ca zicea Anaan de deschidere...nu sunt deschisa decat in scris, si anume aici, aici ma simt bine sa scriu...As scrie si in general, un roman despre maica-mea, as avea destul material...In rest am povestit telefonic in amanunt despre ce s-a intamplat cu vreo 6 persoane, incluse cele cateva de aici, dintre voi...Dar despre cum ma simt nu pot vorbi decat cu Andrei si aici.
Chiar evit sa ma intalnesc cu lume gen vecini, colegi...cei care ma intalnesc si le spun vestea habar n-au ce am eu in suflet, le raspund sec "daaa, a facut infarct...no, asta este"...
Stiti ce urasc cel mai tare? Cand se apuca unul de-asta cu cainatul:"vai, ce greu o sa-ti fie..." SI URMAREA: "ca avea si ea o pensie destul de buna, totusi!" !!!!!! Sau: "ca avea cine sa-ti grijeasca de copil, totusi!" !!!
Doamne, pentru unii oameni chiar la asta se reduce o mama, un om care pune si el un ban in casa, ajuta la cheltuieli sau "grijeste de copil"?? Atat ma frustreaza asemenea comentarii ca nu stiu cum sa fug mai repede sa nu izbucnesc!
Da, normal ca aveam un venit mai mare daca mai traia...da, normal ca era bine ca se mai ocupa de Sophiphi...dar nu de-asta imi lipseste!! Ce suflet meschin trebuie sa ai ca sa te duca gandul la asta?
De fapt cred ca sunt rea, nu neaparat sunt meschini cei care gandesc asa, dar n-au avut norocul sa stie ce e cu adevarat un parinte, ar trebui sa-mi fie mila de ei, nu sa-i judec[q] Pentru ei e grav ca au ramas niste credite in urma ei pe care le voi prelua eu; in plm, suntem doi oameni tineri (ma rog, unul tanar si unul relativ tanar:))) si sanatosi, o sa ne descurcam, nu trebuie sa ne "caineze" ei!! Mai ales ca saraca maica-mea a facut credit ca sa-i facem camera lui Sophiphi, daca ar fi sa insumez cat cheltuia pentru ea cred ca ar iesi abia o pensie/ pe an din cele 12 primite intr-un an!
In fine, ar trebui sa nu ma mai gandesc la de-astea. Am niste caiete de perle din liceu unde sunt si multe de-ale maica-mii; ma gandesc sa le rescriu si sa adaug tot ce-mi amintesc din haioseniile ei si candva sa-i dau lui Phiphi sa vada ce bunica a avut[:)]

#26
simplyana_m

simplyana_m

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.555 mesaje

Postat 30 iunie 2011 - 18:23

Azi m-a sunat Gianina [pup], Micsu iar e bolnavioara, cum era de asteptat, de vreme ce nu mai avem meniu de-un timp incoace.[pup][pup][pup]

Ce mai fac bolnaviorii?[pup] Andrei e bine?

Ilinca, cum se descurca Phiphi? Tu mai reusesti sa alaptezi?[pup]

http://www.lucamic.blogspot.com/

#27
Ilinca_M.

Ilinca_M.

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.927 mesaje

Postat 30 iunie 2011 - 18:42

Da, Simply, sigur ca alaptez, inca la greu, caci de cateva zile are momente ca e asa de nelinistita incat vine din senin si se culcuseste la san; asta-i mai lipsea, sa n-o mai alaptez, saracutza. Ne e mila de ea, se vede ca simte ca ceva nu e in regula dar cum ea nu verbalizeaza nu se poate exprima decat in alte moduri, dar noi le observam.
Chiar ieri ma gandeam:"dar daca n-o mai tine minte, daca nici nu-si da seama ca lipseste din peisaj?!"
Si-apoi mi-am dat seama ce aberanta sunt, Phiphi care are o memorie de ma lasa masca, daca-i pui un filmulet ce nu le-o vazut si de 3 luni tine minte toate secventele si le face inainte; si in Cj a vazut intr-o seara o baltutza langa o cismea si a fost musai sa o las la balaceala. A doua zi am mers pe bulevard, ea in brate la tac'so, mandra nevoie-mare. Si dintr-o data a vrut jos. Ce credeti ca ochise, cismeaua cu baltutza de cu o zi inainte.
Ce vroiam sa zic e ca imi dau seama ca avand memoria pe care o are nu poate sa nu fie tulburata. Suntem tare intelegatori cu ea caci are momente cand ne pocneste cu ciuda sau ne mushca, inainte nu facea asa, parca ne reproseaza sau ne cere socoteala pentru situatia asta...

#28
simplyana_m

simplyana_m

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.555 mesaje

Postat 30 iunie 2011 - 19:02

Ilinca, legat de "pensie", unii oameni sunt asa, mai "practici", in cele mai bune intentii ale lor. Si intr-adevar sunt de cainat, ca in pilda Martei si Mariei (http://www.crestinor...aria-79614.html), iar tu esti mai norocoasa chair si dupa pierderea asta imensa![pup]

Draga Sophiphi, cred si eu ca-i lipsete mama ta, si nici n-o va uita curand [pup][pup][pup] Ce bine ca alaptezi cu asa succes, mare alinare pentru ea![pup][pup][pup][pup]


http://www.lucamic.blogspot.com/

#29
simonapro

simonapro

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.768 mesaje

Postat 30 iunie 2011 - 19:57

Buna!

Am intrat pe fuga, sa-i transmit Biancai ca ploua la Constanta, sper sa nu continue timpul asta si in weekend.

Am reusit sa vad si pozele, sunt extraordinare [olala], mai ales pozele cu ghioceii imbracati la fel.

[pup]

Mami de [copil]Lucian(16.03.2009) si de [roker] Sebastian(05.08.2003)

#30
Dodo-pui

Dodo-pui

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 12.513 mesaje

Postat 30 iunie 2011 - 20:20

Buna,

in Navodari e soare[:D],a picurat ,e putin racoare[:D]



~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*



Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.










Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -