Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Noi inventii si impactul social


36 raspunsuri la acest subiect

#31
blackpanterro

blackpanterro

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.970 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 19:05

Sunt o prelungire numai daca sunt cumparate :). Noi nu avem si nu vom avea vreodata jocuri statice, avem Wii, este excelent, Aidan transpira galeti cand se joaca dar mai mult de atat sa isi ia el cand e pe salar :))



Adriana 12w si Aidan Alexander - 4 ani

A ticket to hell has never been funnier



#32
aldaesme

aldaesme

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 04 martie 2010 - 19:14

Citat:
citat din mesajul lui cris_stef





Imi dau seama ca sunt un pic cam prea comoda. Merg prea mult in supermarket si aproape evit piata. In piata este forfota, trebuie sa cauti, sa negociezi, vanzatori care nu te lasa sa alegi ... Aceleasi produse ca in magazin, doar cu preturi mai mari. Intr-un colt o batranica, poate cu produse din gospodaria ei, dar nu chiar inspira incredere.







Interesant e ca daca ai de ales nu vrei sa alegi. Alegerea este si ea in sine un efort al mintii si uneori chiar un efort fizic. Era doar o remarca.



Mi-a placut aia cu cartofii cu nitrati si iradiatii. Sincer daca asa sunt cartofii sugerez sa nu renuntam la sarea cu iod, mai avem si noi o sansa.



Trecand peste asta fecian imi palce enorm subiectul. Sper sa aiba si popularitate!



Un design nou, cu efect protector mai bun decat anteriorul, pentru castile de motociclisti.

Efectul asupra societatii? probabil un numar mai mic de contuzii cerebrale in caz de accidente minore pana la medii ale motociclistilor, din pacate nu si scaderea numarului de accidente.



o zi buna,



esme

#33
b.nica

b.nica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.937 mesaje

Postat 11 martie 2010 - 03:16

Ce ziceti de internautul ingenios Dan Brown,care reuseste dupa documenteri mai mult sau mai putin aprofundate si care se rezuma la o analiza superficiala a datelor culese in favoarea romanului facil si ..profitabil,dar,care aduce in discutie ....noetica?
Noetica,o considerati o stiinta serioasa sau fantezie?

#34
cris_stef

cris_stef

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 12 martie 2010 - 12:04

Mi-a placut Dan Brown. Un pseudointelectual, dornic de afirmare si de bani. A imbinat foarte bine toate tehnicile de prezentare, de captare a atentiei, tehnicile de marketing, tehnicile de transmitere usoara a informatiei, de impachetare a informatiei incat sa para reala. Mi-a placut.

Mi s-a parut ca si Paulo Coelho stapaneste la fel de bine aceleasi tehnici. Doar ca el este un scriitor care se ocupa de teme normale: transformarea, acceptarea ... real life.

Mmmm, nu prea stiu care este treaba cu noetica si Dan Brown. Din cate stiu noetica ar putea fi mai degraba alaturata de ... "The Secret"? Sau gresesc eu?

#35
Llaura

Llaura

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.145 mesaje

Postat 12 martie 2010 - 18:16

Dan Brown e un scriitor de mana a saptea si un businessman de mana intai [:D]
Ce e aia noetica?

If our walks are silly enough, we can deduce ANYTHING from ANYTHING.

#36
fecian

fecian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.777 mesaje

Postat 06 aprilie 2010 - 17:49

esme[pup]. Ma bucur ca iti place subiectul.

Intr-adevar ai dreptate cu casca de motociclist: designul face totul. O amica de-a mea chiar lucreaza in acest domeniu si se fac zeci de mii de studii legat de gradul de protectie oferit de aceasta...In mod cert se poate spune acum ca nr de accidentari mortale ale motociclistilor a scazut de-a lungul anilor, (asta luand in calcul numai pe cei ce intr-adevar au purtat echipament de protectie) insa nr accidentelor a ramas acelasi. Ce vroiam sa punctez e ca echipamentul de protectie actual confera un grad mult mai ridicat decat cel de acum ceva decenii...evident el nu mai ofera nici o protectie ... daca e lasat la pastrat in sifonier.



As vrea sa atrag atentie lui b.nica, cris_stef si Llaura ca aici nu se discuta despre nu stiu ce conceptii filosofale si scriitori de mana intai sau a n-a... Pentru astfel de discutii se poate creea un subiect separat.





Acum revenind la subiect: de curand a aparut si videocapsula endoscopica. Cred eu o inventie extraordinara, ce elimina practic toate acele metode invazive endoscopice, total neplacute pentru pacienti.

Aceasta e una din inventiile ce cred eu chiar ajuta la o examinare chiar placuta a tractului digestiv.





________________________



Felicia,[mamica] mami de scufundac atomic, Gabriel [titanic] (23 Mai 2008)

[marinar]Nasterea lui[copil] Gabriel [marinar]

_________________________



Fericirea e o alegere!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -